Naujienos 2022/2023 m.m.

Penktokų veikla
2022-10-02
EDUKACINĖ IŠVYKA

Rugsėjo 29 d. 5 kl. mokiniai kartu su auklėtoja A. Prižginaite ir mokytojos padėjėja J. Narkuviene lankėsi Žemaičių dailės muziejuje Plungėje: penktokai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kas mes? Nuo akmens amžiaus iki Kuršių genties“. Mokiniams pristatyta archeologinė senosios krašto istorijos paroda, papasakota apie kuršių genties gyvenseną, tikėjimą, pasaulėžiūrą, amatus ir kt. Edukacijos dalyviams pademonstruota, kaip atrodė IX a. moters kostiumas, papuošalai. Praktinės edukacinio užsiėmimo dalies metu penktokai pasigamino sėkmę nešantį amuletą.

Nuotraukos fotogalerijoje

Paminėta Europos kalbų diena
2022-09-28

„Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“.

Lietuvių liaudies posakis

EUROPOS KALBŲ DIENA MOKYKLOJE

Rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena, kurios tikslas - plačiau informuoti apie Europos kalbų bei kultūrų įvairovę, atkreipti dėmesį į turtingą jos kalbų paveldą bei įvairiomis priemonėmis skatinti kalbų mokymąsi.
    Europos kalbų diena paminėta ir mūsų mokykloje. Pamokų metu diskutuota aktualiomis temomis apie Europos šalių kultūrinį paveldą, kalbos mokėjimo svarbą, žmonių identitetą bei rasinę įvairovę. Mokiniai piešė Europos šalių vėliavas, įvairiomis kalbomis užrašė gražiausius žodžius (TĖVYNĖ, MEILĖ, AČIŪ, ATSIPRAŠAU, LABAS ir kt.). Bibliotekos vedėja organizavo užsienio kalbomis parašytų kūrinių iliustracijų kūrimo konkursą. Mokyklos fojė ir bibliotekoje surengtos kūrybinių darbų parodos.
    Šiais laikais būtina mokėti bent kelias užsienio kalbas. Svarbu ir mokiniams parodyti, kad daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, kad kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų bei galimybių.

Dalyvauta rajoninėje Moliūgo ir derliaus šventėje
2022-09-28

MŪSŲ MOKINIAI – PRIE PUODŲ!

Rugsėjo 24 d. Kretingoje šurmuliavo tradicinė Moliūgo ir derliaus šventė. Joje kartu su vyresniais savo seniūnijos atstovais (Kartenos seniūnijos darbuotoja Daiva Viskontiene bei kultūros centro vedėja Janina Vaičekauskiene) dalyvavo ir mūsų mokyklos moksleiviai Eglė Stonkutė bei Mindaugas Mažeikis (10 kl.). Kartenos komanda su jaunaisiais kulinarijos šefais Egle ir Mindaugu gamino moliūgų troškinį (renginys „Lašinių fiesta su moliūgu“). Mokiniams tai buvo įdomi patirtis, o ir puodas greitai ištuštėjo!

Europos judumo savaitė
2022-09-26

NETRADICINIO UGDYMO PAMOKOS

Rugsėjo 23 d. mokykloje organizuotos netradicinio ugdymo pamokos „Bendrauk lengviau, judėk linksmiau“, skirtos Europos judumo savaitei.
      Atskirose judriose veiklose dalyvavo pradinukai, o 5–10 kl. mokiniai kartu su auklėtojomis, dalykų mokytojais pėstute žygiavo į Kartenos piliakalnį. Gamtoje veiklų tikrai netrūko: moksleiviai susipažino su piliakalnio atsiradimo istorija, skaičiavo nueitus žingsnius ir piliakalnio komplekse surastus gamtos objektus, aplankė Abakų Lurdą. Tiek vaikinai, tiek merginos mokėsi, kaip saugiai įsirengti stovyklavietę, iš peties skaldė malkas bei vaišinosi ant laužo keptomis dešrelėmis.

RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ
2022-08-29

Atnaujinta 2022-09-29 © Kartenos vidurinė mokykla. Visos teisės saugomos. Sprendimas:Creative partner