Naujienos 2015/2016 m. m.

Darbuotojų poreikis
2016-07-25

Paskelbtas konkursas ikimokyklinio ugdymo auklėtojo pareigoms užimti.

Konkurso ikimokyklinio ugdymo auklėtojo pareigoms užimti kvalifikaciniai reikalavimai pretendentams

Paskelbtas konkursas priešmokyklinio ugdymo pedagogo pareigoms užimti.

Konkurso priešmokyklinio ugdymo pedagogo pareigoms užimti kvalifikaciniai reikalavimai pretendentams

Atranka geografijos mokytojo, meninio ugdymo (šokio, muzikos) mokytojo (dirbti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse), dorinio ugdymo (etikos) mokytojo, ekonomikos ir verslumo mokytojo, fizikos mokytojo pareigoms užimti.

Atrankos mokytojų pareigoms užimti kvalifikaciniai reikalavimai pretendentams

Prašymo forma (pdf, doc)

Pagrindinio išsilavinimo pažymėjimų įteikimo šventė
2016-06-22

„Nepažįstu nė vieno, kuris pasiekė aukštumų be sunkaus darbo“.(M. Tečer)

Birželio 10 d. mūsų mokyklos-daugiafunkcio centro II laidos dešimtos klasės mokiniams įteikti pagrindinio išsilavinimo pažymėjimai ir ne tik... Mokyklos vyriausiuosius nustebino ir pralinksmino jiems skirtos nominacijos („Metų pažadukė“, „Metų buhalterė“, „Metų rašytojas“, „Metų laimės kūdikis“, „Metų anglų kalbos žinovas“, „Metų mieloji“, „Metų neutralas“, „Metų moksliukas“ ir kt.), kurias sugalvojo klasės auklėtoja I. Pipirienė ir klasės seniūnė Gabrielė Stonkutė.

Renginį vedė devintokės Rugilė Kaubrytė ir Brigita Narvilaitė su auklėtoja Janina Vaičekauskiene. Šokį „Žuvėdrų giesmė“ mažiesiems abiturientams dovanojo mokinukės Gabrielė Mataitytė ir Aistė Slušnytė, sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Laima Mačernienė, auklėtoja Irena Pipirienė. Gražias eiles apie savo mokyklą, mokytojus, draugystę deklamavo ir patys dešimtokai.

Nuotraukos

Gabiųjų mokinių šventė
2016-06-11

Birželio 3-ąją (paskutinę mokslo metų dieną) mūsų mokykloje suorganizuota Gabiųjų mokinių šventė.

Mokslinė-praktinė konferencija „Mokinio žingsniai į sėkmę“
2016-06-08

Birželio 2 d. mūsų mokykloje vyko mokslinė-praktinė konferencija „Mokinio žingsniai į sėkmę“.

Vaikų dienos šventė
2016-06-08

„Jeigu šita žemė kam priklauso, tai pirmiausia, žinoma, vaikams“. (Justinas Marcinkevičius)

Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Ši diena birželio 1-ąją paminėta ir mūsų mokykloje – suorganizuoti tradiciniai projekto „Vaikystės alėja“ (autorė – socialinė pedagogė Vida Tamošauskienė) renginiai.

Mokiniai noriai lankėsi kavinukėje „Maltietis“, grožio salono „meistrai“ darė šukuosenas ir tatuiruotes, o kūno kultūros mokytojas Marius Meškauskas visus kvietė aktyviai sportuoti – vyko renginys „Sportuokime visi!“. 5–10 klasių mokiniai savo jėgas išbandė įvairiose rungtyse: vyko smiginio, baudų mėtymo, šaudymo į taikinį, prisitraukimo ir kitos varžybos (nugalėtojų laukė apdovanojimai). Netoli sporto aikštyno buvo įsikūrusios ir aitvarų darymo dirbtuvėlės, kuriose su pagalbininkais darbavosi technologijų mokytojas Donatas Lubys ir pradinių klasių pedagogas Paulius Mikaločius. Vaikus pradžiugino įvairiaspalvių aitvarų paradas, o patys mažiausieji krykštavo leisdami didžiulius muilo burbulus.

Nuotraukos

ISTORIJOS KNYGĄ ATVERTUS...
2016-06-03

Gegužės 20 d. mūsų mokykloje įvyko iškilminga muziejaus-edukacijos centro atidarymo šventė „Istorijos knygą atvertus...“, kurią kartu su mokyklos direktore Laima Mačerniene suorganizavo neformaliojo švietimo mokytoja Indrė Paulienė.

Simbolinę muziejaus-edukacijos centro atidarymo juostelę perkirpo Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika ir buvusi ilgametė mokyklos direktorė Jūratė Angelina Račkauskaitė.

Tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra 2016“
2016-06-03
Tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra 2016“ įvyko 2016-03-17. Šiame konkurse dalyvavo 37 mūsų mokyklos 1–10 klasių mokiniai. Į Kretingos rajono geriausių dešimtuką pateko net 8 mūsų mokyklos mokiniai.
Paskutinio skambučio šventė
2016-06-03
Gegužės 27 d. mūsų mokykloje vyko Paskutinio skambučio šventė – iš mokyklos-daugiafunkcio centro išlydėta antroji dešimtos klasės mokinių laida.
Keramikos dirbtuvėlės
2016-05-30

Nasrėnuose, Motiejaus Valančiaus muziejuje, vyko 23-ioji Valančiaus raštų meninio skaitymo šventė
2016-05-25

Antrus metus iš eilės Valančiaus raštų meninio skaitymo šventėje dalyvauja ir mūsų mokyklos mokiniai. Šiemet mažą programėlę paruošė dvi septintokės – Justina Šiaulytė ir Augustė Mikutaitė. Merginos išraiškingai perskaitė ištrauką iš ,,Vaikų knygelės“ – ,,Niektikėjimai“ ir buvo apdovanotos proginiais rašikliais, knygomis, šokoladais. Šventėje dalyvavo mokinių ne tik iš Kretingos rajono mokyklų, bet ir iš Vilniaus, Klaipėdos, Mosėdžio gimnazijos. Dalyvavo ir žinomų Lietuvos žmonių: poetė Meilė Kudarauskaitė, rašytojas Sigitas Poškus, aktorius Aleksandras Šimanskis. Šventės pabaigoje organizatoriai visus dalyvius vaišino kareiviška koše, neluptomis bulvėmis ir tradiciniu žemaitišku patiekalu – kastiniu.

  

Liaudiška popietė „Senolių dainos jaunimo lūpose“
2016-05-25

„Paskui liaudies dainą eičiau ir eičiau“.
(Justinas Marcinkevičius)

Gegužės 19 d. mūsų mokykloje įvyko liaudiška popietė „Senolių dainos jaunimo lūpose“, kurią suorganizavo muzikos mokytoja metodininkė Daiva Norvaišienė (renginio tikslai – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus ir kt.).

Svarbu! Uniformos!
2016-05-18

2016 m. gegužės 20 d. (penktadienį) 18.00 val. į mokyklą atvyksta mokyklinių uniformų tiekėjai. Galėsite apžiūrėti gaminius, pasimatuoti ir suderinti visus uniformų įsigijimo klausimus. Mokyklinę uniformą 1–10 klasių mokiniams dėvėti privaloma. Daugiau informacijos

PARODA
2016-05-16
Kvietimas į Muziejaus atidarymą
2016-05-16

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos paminėjimas mokykloje
2016-05-10

Gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji kiekvienam sąmoningam ir pilietiškam lietuviui primena tuos laikus, kai carinė rusų valdžia represijomis buvo uždraudusi mūsų tautos brandą liudijančius ženklus – kalbą, knygą, spaudą.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena gegužės 5 d. paminėta ir mūsų mokykloje – lietuvių kalbos mokytojos Vitalija Brunalienė ir Arina Prižginaitė suorganizavo viktoriną „Moki žodį – žinai kelią“.

Šventė-festivalis „Šokių fiesta“
2016-05-06

Balandžio 29 d. 13 val. Kretingos kultūros centro Kartenos kultūros skyriuje įvyko šventė-festivalis „Šokių fiesta“: taip paminėta Tarptautinė šokio diena, nusilenkta šokio ir chorinių himnų mūzai Terpsichorei, Motinos dienos proga pagerbtos į šventę susirinkusios mamos ir močiutės.

„Sportuko ir Smalsiuko“ šventė
2016-04-29

Balandžio 22 d. Kretingos kultūros centre įvyko respublikinė įvairių gebėjimų ir poreikių mokinių saviraiškos šventė „Sportukas ir Smalsiukas“, kurioje dalyvavo ir mūsų mokyklos mokinių komanda „Būgnų griausmas“

Šventinis renginys „Šokių fiesta“
2016-04-27

Kvietimas apsilankyti Keramikos dirbtuvėlėse
2016-04-27

Kartenos mokyklos septintokės dalyvavo konkurse „Koram žemaitėška“
2016-04-26
Penkeri metai iš eilės Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Lituanistikos centras organizuoja mokinių konkursą „Koram žemaitėška“. Jo tikslas – puoselėti mokinių kūrybines galimybes, skatinti nepamiršti savo tarmės. Šiais mokslo metais pirmąkart konkurse dalyvavo ir trys mūsų mokyklos septintokės: Alvyda Jedenkutė, Ingrida Šlevinskaitė, Justina Šiaulytė.
Konkursas „TAVO ŽVILGSNIS“
2016-04-22

Projektas ,,Tavo žvilgsnis“, orientuotas į kelių kalbų kontaktą, skatina mokinius mokytis ir gimtosios, ir užsienio kalbų. Tai vertimų iš užsienio (anglų, vokiečių, rusų, prancūzų) kalbų ir iliustracijų konkursas. Kartenos mokyklos mokiniai kiekvienais mokslo metais aktyviai įsijungia į šį puikų projektą savo kūrybiniais darbeliais.

Balandžio 6-oji – SAUGAUS EISMO DIENA
2016-04-05

                           

Balandžio 5 d. (antradienį) 11.30 val. Salantuose, Turgaus a. - Šermukšnių g. sankryžoje

Balandžio 6 d. (trečiadienį) 11.30 val. Kretingoje, Rotušės aikštėje

Kretingos rajono policijos komisariatas kartu su VĮ Klaipėdos regiono keliai organizuoja šios dienos paminėjimą. Renginio metu bus galima susipažinti su policijos darbe naudojama įranga, transporto priemonėmis. Vyks saugaus eismo žinių viktorina.

Geriausi ir aktyviausi Kelių eismo taisyklių žinovai bus apdovanoti.

Kviečiame visus aktyviai dalyvauti.

         

Lietuvos Jaunųjų maltiečių sąskrydis
2016-04-01

2016 balandžio 2–3 d. mokykloje vyks Lietuvos Jaunųjų maltiečių sąskrydis „Kas kiek paauga per metus?“

Kvietimas-lankstinukas

Keramikos dirbtuvėlės
2016-03-30

Minime Pasaulinę Žemės dieną
2016-03-30
Visą kovo mėnesį Kartenos mokykloje vyko renginių ciklas „Žemė – mano rankose“, skirtas Žemės dienai – Kovo 20 – paminėti.
Inkilai sugrįžtantiems paukščiams
2016-03-30

Kovo 15 dieną būrys mūsų mokyklos mokinių, kurie yra jaunųjų gamtininkų būrelio ir Salantų RP neformalaus vaikų švietimo programos dalyviai, dalyvavo smagioje iškyloje į gamtą, kurią surengė Salantų regioninio parko darbuotojai, padedant biologijos mokytojai A. Gedgaudienei. Kartenos apylinkėse (netoli Vyšnių dvaro ir Šilpelkės miške) buvo iškelta apie 30 inkilų varnėnams ir mažesniems paukšteliams. Inkilus dovanojo Kartenos girininkija. Salantų RP vyr. specialistas Andrius Kazlauskas mokiniams papasakojo, kaip teisingai pagaminti ir iškelti inkilėlius, kad juose apsigyventų giesmininkai ir kaip paukštelius apsaugoti nuo plėšrūnų. Vaikams ši iškyla buvo įdomi ir naudinga praktinė gamtosauginė pamoka gamtoje.

Nuotraukos fotogalerijoje

Gamtos mokslų – biologijos olimpiados mokyklinis etapas
2016-03-22

Kovo 7 dieną mokykloje vyko Šiaurės regiono 5–8 klasių mokinių gamtos mokslų – biologijos I (mokyklinis) etapas. Jame noriai ir aktyviai dalyvavo nemažas mokinių būrys – 20 mokinių iš 5–8 klasių. Mokiniai atliko testus ir užduotis, paruoštas biologijos mokytojos metodininkės Aušros Gedgaudienės pagal atitinkamus olimpiados standartus. Užduotys buvo atitinkamai vienodos pagal grupes: 5–6 ir 7–8 klasėms, tačiau vertinama atskirai pagal klases.
Olimpiados mokyklinio etapo rezultatai...

Viktorina „Ar pažįsti Kretingos kraštą?“
2016-03-22

Kovo 14 d. mūsų mokykloje vyko integruota gamtos ir geografijos viktorina „Ar pažįsti Kretingos kraštą?“, skirta Pasaulinei Žemės dienai paminėti, kurią iniciavo ir organizavo biologijos mokytoja metodininkė Aušra Gedgaudienė.

Dalyvavimas olimpiadoje
2016-03-16

2016 m. kovo 10 d. Kretingos Simono Daukanto progimnazijoje vyko 5–8 klasių mokinių rajoninė lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo ir mūsų mokyklos atstovės: Arvydė Paulauskaitė (5 klasė), Meda Mockutė (6 klasė), Justina Šiaulytė (7 klasė) ir Ema Miliūtė (8 klasė). Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad labiausiai pasisekė Justinai Šiaulytei – mokinė olimpiadoje laimėjo II vietą.

Kovo 11-osios paminėjimas mokykloje
2016-03-14

 

Tėvyne,
Būk
Šiandien rytoj per amžius vakar visada
Viena tokia tu.
           (Vytautas Landsbergis)

 

 

 

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – paminėta ir mūsų mokykloje.

KONCERTAS
2016-03-09

Dėmesio!
2016-03-09

2016 m. kovo 9 d. 14.30 val. Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro Amatų centre (I a.) vyks paskaita:

„Pažintis su terapiniais aliejais namams, sveikatai ir grožiui“

Lektorės: Jolanta Kizevičienė Vilma Andriukienė, Kretingos „Sveikatos namų“ vadybininkės.
Maloniai kviečiame dalyvauti visus susidomėjusius šia tema miestelio gyventojus, mokyklos bendruomenės narius.

Organizatoriai

Dėl streiko nutraukimo
2016-02-26

Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro profesinės sąjungos pirmininkė J. Lisauskienė ir streiko komitetas informavo, kad streikas mokykloje nutraukiamas.

Nuo 2016-02-29 (pirmadienio) visi mokytojai grįžta į darbą.

Mokyklos administracija

Dalyvavimas olimpiadoje
2016-02-26

2016 m. vasario 24 d. Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje vyko rajoninė dailės olimpiada (renginio tema – „Mano namai“), kurioje dalyvavo ir mūsų mokyklos 10 klasės mokinė Karolina Šeiniūtė (mokytoja Kristina Pocevičienė). Dešimtokė puikiai pasiruošė rajoniniam renginiui, pristatė savo kūrybinį darbą „Ramybės uostas“, atliko olimpiados teminę užduotį.

  

Edukacinių konkursų „Olympis 2015 – rudens sesija“ rezultatai
2016-02-24

Edukaciniuose konkursuose „Olympis 2015 – Rudens sesija“ dalyvavo daugiau nei 32 tūkstančiai mokinių iš 934 Lietuvos mokymo įstaigų. Pagrindinis konkursų tikslas – sudominti mokinius mokomaisiais dalykais ir skatinti mokinių mokymosi motyvaciją.

Edukaciniuose konkursuose dalyvavo ir būrelis mūsų mokyklos mokinių.

Sėkmė rajoninėje technologijų olimpiadoje
2016-02-22

„Kuo labiau tobulinamės, tuo nuostabiau atrodo viskas aplinkui“.
L. Tolstojus

2016 m. vasario 18 d. Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje vyko rajoninė technologijų olimpiada „Ką įdėčiau krašto knygon...“.

Technologijų olimpiadoje dalyvavo ir du mūsų mokyklos mokiniai. 10 klasės mokinė Dovilė Balsytė su projektiniu darbu „Dekoratyvus interjero gaminys – tekstilinė prieverpstė“ užėmė garbingą II vietą. Pasiruošti olimpiadai D.Balsytei padėjo technologijų mokytoja metodininkė Kristina Pocevičienė.

10 klasės mokinys Rapolas Liakstutis su projektiniu darbu „Dekoratyvus interjero gaminys – medinis staliukas“ rajoninėje technologijų olimpiadoje užėmė III vietą (darbo vadovas – technologijų mokytojas Donatas Lubys).

  

Dėl tikrojo (neterminuoto) streiko vykdymo
2016-02-19

Informuojame, kad Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojai pritarė Švietimo šakos tikrojo (neterminuoto) streiko vykdymui nuo 2016 m. vasario 22 d.

Streiko metu ugdymo procesas Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre nebus nutraukiamas. Visi mokiniai privalo eiti į mokyklą.

Koncertas „Lietuva – gintarinė ašara“ skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti
2016-02-19

Lietuvos gimtadienio – Vasario 16-osios – šventė – gražiai, kūrybiškai paminėta jungtiniu Kartenos mokyklos mokinių ir Kartenos kultūros namų saviveiklininkų koncertu. Tarp suaugusių saviveiklininkų šokių ir dainų puikavosi ir mūsų mokyklos mokinių atliekami numeriai. Mokyklos pradinukai sušoko nuotaikingą šokį „Putpelių pyragas“, puikiai pasirodė jaunučių šokių kolektyvas su šokiu, „Linksmapolkė“, o šokiu „Retro“ koncertą papuošė ir septintokių–devintokių kolektyvas. Visų šokių vaikus išmokė mokytoja Janina Vaičekauskienė.

Mokyklos skaitovės Justina Šiaulytė ir Augustė Mikutaitė intarpuose skaitė eilėraščius, prozos kūrinėlius apie tėvynę Lietuvą, apie gimtosios kalbos grožį ir svarbą. O skaitovų kolektyvas parodė savo meninę kompoziciją „Esi many, tėvyne...“ Šituos numerius paruošti scenai padėjo mokytoja Vitalija Brunalienė.

Daug gražių žodžių, skambių dainų buvo skirta Tėvynei. Bet juk taip ir turi būti!

Vasario 16-osios paminėjimas
2016-02-12

Dėl ugdymo proceso laikino nutraukimo
2016-02-05

DĖMESIO!

Pranešame, kad vadovaujantis Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2016 m. vasario 3 d. įsakymu Nr.A1-70 ,,Dėl gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemijos pradžios paskelbimo Kretingos rajone“, (2016-02-05 duomenimis, esant 51,11 procentų sergančių vaikų ir mokinių) sprendimas dėl laikino ugdymo proseso nutraukimo mūsų mokykloje priimtas laikotarpiui nuo 2016-02-08 iki 2016-02-10 imtinai Pu grupėje ir 1–10 klasėse (Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriaus 2016 m. vasario 5 d. įsakymas Nr. V1-12 ,,Dėl laikino ugdymo proceso nutraukimo Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro Pu grupėje ir 1–10 klasėse”).

Ikimokyklinio ugdymo grupių tėvelių prašome neleisti sergančių vaikų į lopšelio ir darželio grupes.

Pranešimas dėl laikino ugdymo proceso nutraukimo (Kartenos mokykla-daugiafunkcis centras)
Pranešimas dėl laikino ugdymo proceso nutraukimo (Kalniškių pradinio ugdymo skyrius)

Įsakymas dėl laikino ugdymo proceso nutraukimo Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro Pu ir 1–10 kl.
Įsakymas dėl laikino ugdymo proceso nutraukimo Kalniškių pradinio ugdymo skyriuje

Mokyklos administracija

Dėl epidemijos pradžios paskelbimo Kretingos rajone
2016-02-04

Gerbiami Tėveliai,

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2016 m. vasario 3 d. įsakymu Nr. A1-70 „Dėl gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemijos pradžios paskelbimo Kretingos rajone“ nuo š. m. vasario 4 d. Kretingos rajone paskelbta gripo ir ūminių virusinių ligų infekcijų epidemijos pradžia. Prašome Jūsų stebėti savo vaikų sveikatos būklę ir neleisti sergančių vaikų į mokyklą, net jeigu yra neaukšta temperatūra ar peršalimo požymiai. Mokinių lankomumo situacija yra stebima kiekvieną rytą. Kasdien informaciją perduodama Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriui. Pamokos mokykloje gali būti laikinai nutrauktos, suderinus su Švietimo skyriumi, jeigu serga 20 ir daugiau procentų mokinių.

Rekomenduojame naudingą informaciją dėl asmens apsaugos priemonių, siekiant išvengti užsikrėtimo gripu

Mokyklos administracija

Meninio skaitymo konkursas
2016-02-04

Jau keletas metų, kaip rajoninis meninio skaitymo konkursas organizuojamas mūsų mokykloje. Ne išimtis ir šie mokslo metai: sausio pabaigoje iš Kretingos rajono mokyklų pas mus atvažiavo per 20 skaitovų ir jų mokytojų. Skaitovus vertino Erika Gaidauskaitė, sceninės kalbos dėstytoja iš Klaipėdos universiteto, Kretingos vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ vyriausioji režisierė Auksė Antulienė ir Kurmaičių skyriaus meno vadovas bei aktorius Donatas Žilinskas.

Konkurse galima dalyvauti 5–12 klasių mokiniams, vertinimo komisija išrenka geriausius tarp 5–8 ir 9–12 klasių. Taip pat vertinamos ir kompozicijos. Karteniškiai, 6–7 klasių mokiniai, parodė meninę kompoziciją „Esi many, Tėvyne“. Tie mokiniai – tai šeštokės Meda Mockutė ir Laura Liaudinskaitė, septintokai: Alvyda Jedenkutė, Viktorija Raminaitė, Justina Šiaulytė, Augustė Mikutaitė, Gintarė Šilauskaitė ir Rolandas Lukauskas.

Konkursą vedė septintokės Alvyda Jedenkutė ir Viktorija Raminaitė.
Meninio skaitymo konkurso akimirkos užfiksuotos nuotraukose.

Ekskursija į konditerijos įmonę
2016-01-29

Šių metų sausio 27 dieną ketvirtos klasės mokiniai ir jungtinės priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai vyko į Klaipėdą, į konditerijos įmonę „Roshen“.

Korporacija „Roshen“ inicijuoja kultūrinius projektus, vaikams vedamos ekskursijos po saldumynų fabriką. Mūsų mokyklos mokiniai sužinojo, kad „Roshen“ gamina apie 320 pavadinimų įvairių konditerijos gaminių: saldainius su žėlė, šokoladinius saldainius, karamelę, irisus, sausainius, vaflius, tortus ir kt. Klaipėdos konditerijos fabrike vaikai savo akimis matė „Roshen“ karamelės gamybos procesą bei savarankiškai atkartojo profesionalių konditerių darbą karamelės gamybos pamokoje, kurioje pasigamino savo rankų darbo saldainiuką.

Ekskursiją organizavo pradinio ugdymo mokytoja Morta Griciuvienė ir specialioji pedagogė Aušra Urbšaitė.
Nuotraukos fotogalerijoje

KERAMIKOS DARBELIŲ PARODA
2016-01-19

Keramika – vienas seniausių amatų ir meno formų, tačiau įdomios ir sudėtingos technologijos, plačių meninės išraiškos galimybių keramikos menas aktualus ir dabar.

Mūsų mokykloje keramikos meno subtilybių vaikus moko Indrė Paulienė. Pedagogė kartu su mokiniais, dalyvavusiais neformaliojo vaikų švietimo programoje „Keramikos dirbtuvėlės“, suorganizavo kūrybinių darbų parodą „Su mažom rankytėm... Be patirties... Iš visos širdies...“.

Paroda stebina įvairių formų ir spalvų derinių keramikos dirbinių gausa. Akį traukia keramikinės skulptūrėlės, figūrėlės, vazelės, lėkštelės, interjero puošybos detalės, paveikslėliai su vardo ir pavardės raidžių inicialais, malonios smulkmenos (paroda mokyklos fojė veiks gruodžio 18–22 d.)

 

Pilietinė iniciatyva mokykloje
2016-01-18

„Tauta gyva, kol gyva jos atmintis“
(Vytautas Landsbergis)

2016 m. sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – jau devintą kartą organizuojama visuotinė pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Šia iniciatyva siekiama prisiminti prieš 25 metus vieningą Lietuvos piliečių siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę.

Prie pilietinės iniciatyvos-akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, puoselėjančios jaunimo istorinę atmintį bei patriotiškumą, pagerbiančios žuvusiuosius ir nukentėjusius valstybės gynėjus, prisijungė ir mūsų mokykla. 8.00 valandą dešimčiai minučių kabinetuose ir koridoriuose buvo užgesintos šviesos, uždegtos atminimo žvakutės. Pirmosios pamokos metu mokytojai su ugdytiniais kalbėjo apie Sausio 13-ąją, dalijosi savo prisiminimais, išgyvenimais, rodė dokumentinius kadrus, nuotraukas. Nemažai žinių apie Sausio 13-osios įvykius mokiniai rado informaciniuose stenduose mokyklos fojė bei bibliotekoje.

 

Ikimokyklinukų kalėdinė popietė „Zuikių mokykla“
2016-01-14

2015 m. gruodžio 21 d. 10 val. mokyklos-daugiafunkcio centro aktų salėje vyko lopšelio grupės „Kiškučiai“ ir darželio grupės „Boružėlės“ kalėdinė popietė „Zuikių mokykla“.

Priešmokyklinukų kalėdinė šventė
2016-01-10

Gruodžio 21 d. 12 val. mokyklos aktų salėje vyko jungtinės priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučių kalėdinė popietė „Kaip miško žvėreliai Kalėdas šventė“.

Pradinukų kalėdinis karnavalas
2016-01-08

Gruodžio 22 d. mokykloje vyko 1–4 klasių mokinių kalėdinis karnavalas-šventė „Užburtas miškas“. Užburto miško gyventojai (nykštukai, besmegeniai, kiškiai ir lapės) šoko, dainavo, dalyvavo įvairiose atrakcijose, linksminosi kartu su Kalėdų seneliu.

Renginį vedė ketvirtokai Aistė Slušnytė (princesė) ir Julius Anužis (princas). Pradinukus ir jų tėvelius gražių švenčių proga pasveikino direktorės pavaduotoja ugdymui Tatjana Valužienė bei neformaliojo švietimo organizatorė Aušra Gedgaudienė. Kiekviena klasė gavo po didelį saldėsį – šakotį.

Nuotraukos fotogalerijoje

Kalėdinis karnavalas „Pasakų šalies stebuklai“
2015-12-30
Gruodžio 23 d. mūsų mokykloje vyko 5–10 klasių mokinių kalėdinis karnavalas-šventė „Pasakų šalies stebuklai“. Renginį vedė princesės Ana ir Elza (dešimtos klasės mokinė Rūta Andriekutė ir aštuntokė Gabrielė Žiobakaitė), kurios visus pakvietė į kelionę ieškoti gražiausios kalėdinės pasakos...
Sveikinimas bendruomenei
2015-12-22

Kretingos rajono policijos komisariato raštas
2015-12-21
Adventinė popietė „Šviesos šventė žiemos tamsoje“
2015-12-21
Gruodžio 16 dieną mokyklos aktų salėje vyko etnokultūros būrelio parengta adventinė popietė „Šviesos šventė žiemos tamsoje“. Mokiniai dainavo advento dainas, ėjo ratelius, žaidė liaudies žaidimus, minė mįsles, minkles, spėjo ateinančių metų orus, pasakojo, kokius darbus mūsų senoliai dirbo ilgais ir tamsiais žiemos vakarais.
Eko kalėdinės dovanos
2015-12-20


Lapkričio 21–29 dienomis Maltiečių dienos centre vyko praktiniai užsiėmimai „Panaudotos pakuotės virsta naudingais daiktais“. Iš popieriaus, nebenaudojamų dėžučių, kaspinėlių, karoliukų, kankorėžių ir kitos gamtinės medžiagos buvo pagaminti kalėdiniai žaisliukai, įvairios dekoracijos, dovanėlės. Gruodžio 14 d. surengta šių kūrybinių darbelių paroda „Eko kalėdinės dovanos“, o gruodžio 17 d. mokykloje vykusios mugės metu buvo galima įsigyti vaikų pagamintą kalėdinę puošmeną bei paaukoti pinigėlių Klaipėdos maltiečių senelių namams.

Prizinės vietos konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“
2015-12-15

Gruodžio mėnesio pradžioje rajone pasibaigė kelias savaites trukęs mokinių, mokytojų ir sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ I etapas. Jame lydėjo sėkmė dalyvavusias abi mūsų mokyklos komandas, kurios savo amžiaus grupių konkursuose užėmė prizines vietas...

Adventinė popietė „Šviesos šventė žiemos tamsoje“
2015-12-13

Kviečiame Pu, 1–4 klasių mokinius ir jų tėvelius į adventinę popietę „Šviesos šventė žiemos tamsoje“, kuri vyks 2015 m. gruodžio 16 d. 12.00 val. mokyklos aktų salėje. 

Neformaliojo švietimo mokytojai Morta Griciuvienė ir Rimantas Varkojus

Akcija
2015-12-13

Kviečiame dalyvauti Valstybinio psichikos sveikatos centro surengtoje 10-oje bendrumo akcijoje

KALĖDINIS SVEIKINIMAS VIENIŠAM ŽMOGUI

Artėjant Šv. Kalėdoms kviečiame pasidalinti šventine nuotaika, savo sielos šiluma, sukurti šventinį atviruką, užrašyti linkėjimą ir pasveikinti ligoninėse, slaugos ir globos įstaigose ar ištuštėjusiuose namuose Kalėdas sutinkančius žmones, nepažįstamus, kartais vienišus ir užmirštus.

1–5 klasių mokinius 2015 m. gruodžio 14 d. po 4 pamokų kviečiame į 4 klasės kabinetą (mokytoja Morta Griciuvienė) kurti šventinius atvirukus. Jums mielai padės mokytojos Rūta Valaitytė ir Morta Griciuvienė.

 Neformaliojo švietimo mokytojai Morta Griciuvienė ir Rimantas Varkojus

Gruodžio mėnesio kalėdinių renginių programa
2015-12-11

Popietė „Uždekime Advento šviesą“
2015-12-11

Gruodžio 3 dieną Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre vyko popietė „Uždekime Advento šviesą“.

5–9 klasių mokiniai su tikybos mokytoja Aurelija Narkute simboliškai pynė Advento vainiką, uždegė keturias žvakes, primindami jų simboliką. Pradinių klasių mokinių ansamblis su mokytoja Daiva Norvaišiene giedojo giesmes. Mokinius susikaupimui, geriems darbams, pagarbai šalia esantiems kvietė direktorė Laima Mačernienė. Popietė baigėsi mįslių minimu ir saldžiais prizais.

Viktorina-protmušis „AIDS: geriau žinoti“
2015-12-11

Gruodžio 1-oji – pasaulinė AIDS diena. Mūsų mokykloje tą dieną vyko viktorina-protmūšis „AIDS: geriau žinoti“, kurią organizavo socialinė pedagogė Vida Tamošauskienė ir mokinių taryba su mokytojos Nijolės Donėlaitės pagalba. Viktorinoje aktyviai dalyvavo keturios 7–10 klasių mokinių komandos kartu su mokytojais. Protmūšiui skirtas užduotis ir aktualią informaciją paruošė ir atsiuntė Lietuvos Užkrečiamų ligų ir AIDS centras (ULAC). Užduotys nebuvo lengvos, bet įdomios, privertusios logiškai pamąstyti ir atkreipti dėmesį į problemą.

Viktorinos-protmūšio „AIDS geriau žinoti“ nugalėtojais tapo 7 klasės mokinių komanda: Alvyda Jedenkutė, Ingrida Šlevinskaitė, Augustė Mikutaitė, Rolandas Lukauskas ir mokytojos Asta Pocienė bei Aušra Gedgaudienė.

Dėkojame dalyvavusioms mokinių komandoms ir viktoriną vedusioms 7 klasės mokinėms Viktorijai Raminaitei ir Justinai Šiaulytei.

2015 m. gruodžio 4 ir 10 d. mūsų mokykloje vyko Kretingos rajono kaimo mokyklų pradinių klasių ir 5–6 klasių kvadrato varžybos
2015-12-11
Gruodžio 8 d. paminėtos Čiurlionio 140-osios gimimo metinės – vyko šventinis renginys „Genijus – laisvas paukštis, skriejantis į kosminį aukštį“
2015-12-11
Pirmąkart rajone vykusiame diktanto rašymo konkurse „Ginkime kalbą, žemę, jos būdą“ Alvyda Jedenkutė tapo raštingiausia Kretingos rajono septintoke.
2015-12-11
Lapkričio 24 d. Kretingoje, M. Daujoto pagrindinėje mokykloje vyko rajono bendrojo lavinimo mokyklų mergaičių 2001 m. gimimo ir jaunesnių futbolo varžybos
2015-12-10
Lapkričio 21–29 dienomis mūsų mokykloje vyko Atliekų mažinimo savaitės Europoje renginiai. Visą savaitę Maltiečių dienos centre vyko užsiėmimai „Panaudotos pakuotės virsta naudingais daiktais“
2015-12-07
Dėl įspėjamojo streiko gruodžio 8 d. organizavimo
2015-12-04
Lapkričio 18 d. mokytojos Arina Prižginaitė ir Kristina Pocevičienė 10 klasės mokiniams vedė atvirą integruotą pamoką „Gėlės įvaizdis lietuvių kultūroje ir mene“
2015-11-27
Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Šiais metais tolerancijos dienos simbolis – MOZAIKA. Tarptautinė tolerancijos diena paminėta ir mūsų mokykloje...
2015-11-23
Raštingumas – mokymosi visą gyvenimą pagrindas. „Moki rašyti, vadinasi, moki ir skaityti, matai duris į platesnį pasaulį, gali jas atsidaryti“ (V. Daujotytė). Raštingų mokinių, gimtosios kalbos puoselėtojų esama ir mūsų mokykloje.
2015-11-16
Kviečiame mokinių tėvelius ir kitus Kartenos bendruomenės gyventojus dalyvauti Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Aktyvus mokymasis aktyviam gyvenimui“ renginiuose
2015-11-13
TV3 iniciatyva lapkričio 6-ąją Lietuvoje švenčiama Pyragų diena. Pyragų diena lapkričio 9-ąją suorganizuota ir mūsų mokykloje
2015-11-13
2015 m. spalio 22 d. mokykloje buvo suorganizuotas integruotas projektas-renginys „Rudenėlio išdaigos“
2015-11-01
Spalio 9 dieną (penktadienį) Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro ir Kalniškių pradinio ugdymo skyriaus 1–4 klasių mokiniai ir jų mokytojos dalyvavo pasaulinėje akcijoje „Košės diena“
2015-10-09
Respublikinio mokinių piešinių ir rašinių konkurso ,,Mano mokytojas“ rezultatai
2015-10-09
Spalio 2-ąją paminėta Tarptautinė mokytojų diena. Tik įžengę pro paradines mokyklos duris, pedagogai galėjo pasijusti lyg kokioj Neptūno viešpatijoj...
2015-10-04
Šiemet minimos 140-osios garsaus lietuvių dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio gimimo metinės. Ta proga mokyklos bibliotekos vedėja A. Bončkienė surengė parodą „Pasaulis kaip pasaka“
2015-10-04
Europos kalbų diena oficialiai švenčiama rugsėjo 26 dieną. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami renginiai. Europos kalbų diena paminėta ir mūsų mokykloje
2015-10-01
Prie visuotinės akcijos „Judėjimo savaitė“, kurią inicijavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas bei Lietuvos olimpinė akademija, prisijungė ir mūsų mokykla-daugiafunkcis centras.
2015-09-27
Kviečiame visus vaikus, mokinius ir suaugusiuosius dalyvauti akcijoje „JUDĖJIMO SAVAITĖ“. Renginio laikas: rugsėjo 25 d., penktadienį, 12.00 val.
2015-09-24
Paskelbtas konkursas dorinio ugdymo (tikybos) mokytojo pareigoms užimti.
2015-09-08
Sveikiname su Rugsėjo 1-ąja – Mokslo ir žinių diena! Rugsėjo 1-osios šventės programa.
2015-08-27

Atnaujinta 2022-11-14 © Kartenos vidurinė mokykla. Visos teisės saugomos. Sprendimas:Creative partner