2023-04-29

LAUKO GAMTAMOKSLINĖ KONFERENCIJA

2023 m. balandžio 27 d. mokykloje vyko rajoninė 1–4 kl. mokinių lauko gamtamokslinė konferencija „Stebiu, tyrinėju, pažįstu“ (organizatorius - Kartenos mokykla-daugiafunkcis centras, partneriai - Kretingos rajono švietimo centras ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Salantų regioninio parko grupė). Renginį vedė 3 kl. mokinės, jaunųjų gamtininkų būrelio narės Eva Ivanauskaitė, Jogailė Domarkaitė ir Dominyka Drakšaitė. Šiųmetės konferencijos tema - „Lietuvos miškai. Medžiai ir krūmai“.
    Rajoniniame renginyje sulaukta dalyvių iš Jokūbavo A. Stulginskio ir Kartenos mokyklų-daugiafunkcių centrų, Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos, Darbėnų gimnazijos. Konferencijos svečius gražiai pasveikino pirmokai (pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Rima Bitautienė) ir jaunieji mokyklos dainininkai (muzikos mokytoja metodininkė Daiva Norvaišienė). Pranešimą „Medžių galios ir simbolika“ perskaitė penktokės Evelina Kolajanskaitė ir Vytautė Vilimaitė (biologijos mokytoja metodininkė Aušra Gedgaudienė).
    Pirmoji renginio dalis - gamtamokslinių tiriamųjų praktinių darbų  kūrybiniai pristatymai.
  Tiriamąjį darbą (improvizuotą pokalbį) „Žaliasis gimnazijos rūbas“ pristatė Darbėnų gimnazijos trečiokai (pradinio ugdymo mokytojos metodininkės Arina Jašinskienė ir Aurelija Laureckienė). Tos pačios mokyklos 2a kl. mokiniai parengė kūrybinį darbą „Medžiai ir krūmai, žydintys žirginėliais“ (pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Ingrida Grikšienė).
    Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro 1 kl. mokiniai papasakojo apie medžių ir krūmų, augančių mokyklos teritorijoje, žiedus, vaisius ir sėklas, atliktą tyrimą su eglės ir pušies kankorėžiais, pasigyrė iškėlę 5 inkilus paukšteliams (pranešimas „Medžių, krūmų žiedai ir vaisiai“; pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Rima Bitautienė).
    Įdomiomis istorijomis apie savo medžius pasidalino Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos trečiokai (pranešimas „Mano medžio istorija“; pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Vilma Narmontaitė). Tos pačios mokyklos antrokai pristatė pranešimą „Ką kalba medžio rievės?“ (pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Alma Daškevičienė), o 4 kl. mokiniai sudomino kūrybiniu darbu „Laimės ir sveikatos medis“ (pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Audronė Burkauskienė).
  Apie klasės tiriamąją veiklą „Kaip atsiranda eglės?“ papasakojo Jokūbavo A. Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro ketvirtokai (pradinio ugdymo mokytoja Nida Vaitiekienė). Tos pačios mokyklos Baublių skyriaus 2 ir 3 kl. mokiniai pakomentavo tyrimą apie mokyklos teritorijoje augančių medžių rūšis, eglės ir pušies panašumus bei skirtumus (pranešimas „Žaliosios mokyklos medžių pavėsyje“; pradinio ugdymo mokytojas metodininkas Robertas Žeimys).
    Apie ąžuolą įdomiai papasakojo Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro 2 kl. mokiniai (pranešimas „Ką žinau apie ąžuolą?“; pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Regina Baltuonienė). Pranešimą „Viskas apie liepą“ parengė tos pačios mokyklos trečiokai (pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Morta Kairienė), o 4 kl. mokiniai pristatė stendinę medžiagą - kūrybines knygeles „Medžiai Lietuvoje“ (pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Virgina Domarkienė).
    Konferencijos viešnia - Salantų regioninio parko grupės lankytojų centro administratorė Donata Jonušaitė. Renginio dalyviams pristatytas pranešimas „Salantų regioninio parko saugomi valstybiniai botaniniai objektai“.
    Antroji konferencijos dalis - veikla lauko klasėse. Įdomias praktines ir kūrybines užduotis pradinukai atliko keturiose lauko klasėse: 1) medžių šakelių pažinimo klasė (mokytoja R. Bitautienė), 2) medžio žievės atspaudo klasė (mokytoja R. Baltuonienė), 3) medžio amžiaus nustatymo klasė (mokytoja M. Kairienė), 4) medžio aukščio ir pasaulio krypčių nustatymo klasė (mokytoja V. Domarkienė).
    Edukaciją „Senieji amatai. Dirbiniai iš medžio“ mokyklos muziejuje vaikams vedė pradinio ugdymo anglų kalbos ir neformaliojo švietimo (kraštotyros) mokytoja Milda Narkienė.
    Apibendrinus konferencijos rezultatus, jos dalyviams įteikti padėkos raštai, mokiniai pamaloninti saldžiomis dovanėlėmis.