Naujienos 2019/2020 m. m.

Reikalingas specialusis pedagogas
2020-07-08

Paskelbtas konkursas specialiojo pedagogo pareigoms užimti

Atrankos pedagogo pareigoms užimti kvalifikaciniai reikalavimai pretendentams

Prašymo forma

Reikalingas IT mokytojas
2020-07-01

Paskelbtas konkursas informacinių technologijų mokytojo pareigoms užimti

Atrankos mokytojo pareigoms užimti kvalifikaciniai reikalavimai pretendentams

Prašymo forma

Įteikti pažymėjimai
2020-06-18

Š. m. birželio 6 d. vienuolikai 4 klasės mokinių įteikti pradinio ugdymo baigimo pažymėjimai: šventė vyko pramogų parke „Malūnų kaimas“.

Ketvirtokai pagerbti ir padėkos raštais: už puikius mokymosi rezultatus – G. Žiobakaitė, U. Rimkus, E. Smaginas, P. Kupšys; už meninius, sportinius gebėjimus, iniciatyvumą – A. Jurevičiūtė, L. Domarkaitė, A. Venclovaitė, O. Rimkus, D. Drakšas; už meninius gebėjimus, norą pažinti supančią aplinką – K. Samulionytė, už puikius sportinius gebėjimus – E. Vyšniauskas. Padėkota visiems ketvirtokų mokytojams, ugdytinių tėveliams.

„Malūnų kaime“ vaikai šokinėjo ant „oro pagalvės“, pramogavo kliūčių ruože, labirintuose ieškojo savo sėkmės, mėgavosi vandens atrakcijomis.
Linkime gero skrydžio į 5 klasę!

4 kl. mokytoja metodininkė M. Kairienė

Nuotolinis mokymas Pu grupėje
2020-06-12

Mokydamiesi nuotoliniu būdu Pu grupės „Bitės Ritės mokyklėlė“ vaikai buvo labai aktyvūs, darbštūs, kūrybingi. Pavyzdžiui, išnagrinėję temą apie gamtos saugojimą, priešmokyklinukai kūrė draudžiamuosius gamtos ženklus; paeksperimentavę su vandeniu ir oru, iš namuose rastų daiktų dėliojo vaivorykštes; laukdami Šv. Velykų, namus puošė savo sukurtais darbeliais. Vaikams talkino tėveliai, kiti šeimos nariai. Mažieji „bitinukai“ daug ko išmoko ir po smagių vasaros atostogų keliaus į 1 klasę!

Nuotolinis ugdymas „Kiškučių“ grupėje
2020-06-12

Paskutinius mokslo metų mėnesius „Kiškučių“ grupės vaikai buvo ugdomi nuotoliniu būdu. Mažiesiems labai padėjo tėveliai, su kuriais kartu vaikai mankštinosi, žaidė, žiūrėjo filmukus, klausėsi pasakų, panaudodami įvairią atlikimo techniką kūrė darbelius iš gamtinės medžiagos, buitinių atliekų ir t. t. Dėkojame tėveliams už išradingumą, originalumą, kūrybiškumą, pagalbą ugdant savo vaikus.

Nuotraukos fotogalerijoje

Integruotas projektas „Augu sveikas ir laimingas“
2020-06-10
Birželio 1–5 d. pradinio ugdymo pedagogės Virgina Domarkienė, Rima Bitautienė, Regina Baltuonienė ir Morta Kairienė 1–4 klasių mokiniams organizavo integruotą projektą „Augu sveikas ir laimingas“ (virtualioje erdvėje). Renginių ciklo tikslas – ugdyti sveiką, kūrybingą, aktyvų, bendražmogiškų vertybių pamatus įgijusį vaiką.
Netradicinio ugdymo dienų organizavimas 2020 m. birželio mėnesį
2020-06-05
Bibliotekos konkursas
2020-06-05

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena.

Ta proga mokyklos biblioteka buvo paskelbusi konkursą: kvietė mokinius sugalvoti vardą veršiukui (žaislas).

Veršiukas buvo pavadintas Ogiu. Tokį vardą, išrinktą burtų keliu, jam sugalvojo Pu mokinukė Vakarė Šilauskaitė. Jai ir atiteko šis minkštas žaislas.

Mokomės nuotoliniu būdu
2020-06-04

Šaunūs „Nykštukų“ tėveliai ir vaikai. Džiaugiamės jų kūrybiškumu ir noru dirbti. Čia tik maža dalelytė darbų, o kur dar eksperimentai, pasakos, filmai, žaidimai... Didžiuojamės NYKŠTUKĖLIAIS.

Darbelius žiūrėkite fotogalerijoje

Kalbų Kengūros (lietuvių kalba) rezultatai
2020-05-27

Konkurse „Kalbų Kengūra 2020“ (lietuvių kalba) dalyvavo 18 5–9 klasių mokinių.

5 mokiniai laimėjo Auksinės Kengūros diplomus: Gabrielė Mataitytė (6 kl.), Tajus Smilingis (5 kl.), Aistė Slušnytė ir Kamilė Narvilaitė (8 kl.), Vilius Rimkus (7 kl.).

Du mokiniai pelnė Sidabrinės Kengūros diplomus: Ieva Stroputė (5 kl.)  ir Nedas Žagaras (6 kl.).

Oranžinės Kengūros diplomo laimėtoja – Arvydė Paulauskaitė (9 kl.).

Net 10 mokinių paskatinti Lietuvių kalbos Kengūros Padėkos raštais: Jokūbas Domarkas ir Benas Laurinavičius (5 kl.), Augustas Kulikauskas ir Astijus Lygutas (6 kl.), Mantas Slušnys ir Kamilė Samulionytė (7 kl.), Ernestas Šikšnys (8 kl.), Aldas Masaitis, Jurga Ilginytė  ir Elija Beržanskytė (9 kl.).

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos A. Prižginaitė ir V. Brunalienė didžiuojasi savo mokiniais, džiaugiasi puikiais konkurso rezultatais.

Piešinių konkursas „Koks būtų mano knygos viršelis?“
2020-05-19
Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, mokyklos biblioteka visus mažuosius knygų bičiulius pakvietė dalyvauti konkurse „Koks būtų mano knygos viršelis?“. Daugiausiai dėmesio sulaukė pirmokų D. Šiaulio, M. Ramino, G. Laurinavičiaus, J. Samulionio. K. Drakšaitės, G. Drakšaitės ir antrokių E. Kniukštaitės, E. Uktverytės bei B. Geležinytės darbai. Kviečiame pasigėrėti mokinių darbais.
Džiugūs pasiekimai Kalbų (anglų) Kengūroje
2020-05-19
2020 metų kovo 4 dieną net 27 Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai  dalyvavo Kalbų Kengūros konkurse ir už savo puikias užsienio kalbos (anglų) žinias pelnė 11 Auksinės Kengūros, 2 Sidabrinės Kengūros ir 3 Oranžinės Kengūros apdovanojimus. 
Visus tėvelius su Šeimos diena sveikina 2 klasės mokiniai ir mokytoja Rima
2020-05-15
2020–2021 m. m. 1 klasės mokinių sąrašas
2020-05-04
Sveikiname gražiausios Velykinės kompozicijos kūrėjas!
2020-04-26

Dėkojame visiems, dalyvavusiems velykinės kompozicijos konkurse.

Konkurso dalyviai nustebino savo išradingumu: margučius gražino dažais, svogūnų lukštais, įvairiais lipdukais, puošė žolelėmis, piešė tušu.

Išrinktos gražiausių kompozicijų kūrėjos: Goda Griciutė, Elija Viršilaitė, Ananda Jurevičiūtė.

Kviečiame pasigrožėti išradingiausiais kūrybiniais darbeliais.

Solidi sėkmė šalies mokinių vieno kūrinio konkurse „LABAS – 16“
2020-04-23

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje organizuojamas Lietuvos jaunųjų kūrėjų konkursas „Labas – 16“ mūsų mokyklai buvo labai sėkmingas. Prozos sekcijos vertintojams savo kūrybinius darbelius išsiuntė penktokas Tajus Smilingis ir devintokė Arvydė Paulauskaitė. Tajus sukūrė pasaką ir buvo įvertintas II vieta tarp 5–8 klasių mokinių, o Arvydei, sukūrusiai miniatiūrų ciklą „Apie save ir sau“, 9–12 klasių grupėje skirtas paskatinamasis prizas už kokybišką prozą. Žinant, kad konkurse dalyvavo jaunieji kūrėjai iš 52 Lietuvos švietimo įstaigų ir jų buvo apie 150, šis įvertinimas tikrai solidus. Jaunieji mūsų mokyklos kūrėjai apdovanojimus turėjo atsiimti Šilalės gimnazijoje, nes ten tradiciškai jau 16 metų organizuojama puiki šventė, tačiau dėl karantino, žinoma, tai neįmanoma. Teks laukti kitų metų ir kitų konkursų.

O dabar tegu bręsta kūrybinės idėjos!

 

 

Informacija dėl ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu
2020-03-27
Protmūšis Kovo 11-ajai paminėti
2020-03-17

Kovo 12 d. mokykloje surengtas protmūšis „Gyva kalba – gyva tauta“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo sukakčiai ir Lietuvių kalbos dienoms paminėti.

Renginyje dalyvavusioms 5–10 kl. mokinių komandoms teko atsakinėti į klausimus iš įvairių temų: „Legendos/ miestai“, „Tradicijos“, „Asmenybės“, „Žemaitukai“, „Kovo 11-oji“ ir kt. Geriausiai protmūšyje pasirodė septintokai, antri liko 9 klasės moksleiviai, treti - aštuntokai. Konkursą organizavo ir vedė istorijos mokytoja Asta Pocienė.

Informacija dėl darbo ir mokinių ugdymo organizavimo karantino laikotarpiu
2020-03-16
Integruota poezijos ir Lietuvos pažinimo pamoka
2020-03-14

Mūsų mokykloje prasmingai, turiningai ir žaismingai paminėtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metis.

Kovo 10 d. edukacijos centre-muziejuje vyko integruota poezijos ir gimtosios šalies pažinimo pamoka „Skaitau Lietuvai“, kurioje dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupės bei pradinių klasių moksleiviai.

Renginio dalyviai deklamavo lietuvių poetų eiles apie tėvynę bei varžėsi viktorinoje „Kas geriau pažįsta savo kraštą?“. Pradinukai turėjo įvardinti nuotraukose matomus Lietuvos rašytojus, svarbiausius istorinius ir geografinius objektus, buvusius ir esamus valstybės vadovus.

Viktorinoje geriausiai pasirodė trečiokai, o įdomią šventę vaikams suorganizavo mokyklos bibliotekos vedėja Alvyra Bončkienė.

 
 

Dainavome Tėvynei
2020-03-14

„Tėvynei padaryta nepakankamai, jei padaryta ne viskas“.
M. Robespjeras

Laisvės idėja mūsų mokykloje suskambo jaunatviškai ir žaismingai: kovo 10 d. 12 val. aktų salėje vyko šventinis renginys „Mūsų dainos – tau, Tėvyne“ (organizatorė – muzikos mokytoja metodininkė Daiva Norvaišienė).

Pirmiausia šventės dalyviai ir svečiai sugiedojo valstybės himną, skambėjo jaunučių choro atliekamos dainos „Svarbiausi žodžiai“, „Mano vardas – Lietuva“.

Vyresnių klasių moksleiviai (5–10 kl.) skandavo sukurtus šūkius tėvynei („Už Lietuvą, už visą, už vieną“, „Lietuva mylima, esi vienintelė, viena“, „Aš – lietuvis širdyje, kursiu ją savo jėga“, „Lietuva. Šitas žodis širdyje. Lietuva, būki visada laisva“ ir kt.). Jaunuolių lūpose skambėjo dainos „Brangiausios spalvos“, „Mano kraštas“, „Nupiešiu Lietuvą“, „Mūsų kaimas“, „Pavasaris gimtinėje“, „Mano namai“.

Minint valstybės nepriklausomybės atkūrimo 30-metį į sceną paleista trisdešimt trispalvių popierinių lėktuvėlių. Šventės metu netrūko džiugių emocijų bei garsių plojimų, visus su Kovo 11-ąja pasveikino mokyklos direktorė L. Mačernienė.

Nuotraukos fotogalerijoje

Dalyvavimas technologijų olimpiadoje
2020-03-12

Š. m. vasario 26 d. Kretingos rajono švietimo centre vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiados „2020 Miniatiūra 20x20“ rajono etapas (7–12 kl.).

Renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos 8 klasės moksleivė Evelina Stonkutė. Jaunoji kūrėja pelnė nominaciją „Nuoširdžiausias pristatymas“. Sveikiname!

 

Renginiai, skirti Kovo 11-ajai
2020-03-10

Rėmimo fondas
2020-03-08

Mūsų mokyklai suteiktas paramos gavėjo statusas, todėl atidaryta nauja sąskaita.

2 % GPM ar šiaip paramą dabar galima pervesti Kartenos mokyklai-daugiafunkciam centrui į sąskaitą LT76 7044 0600 0804 4492 SEB banke

Mažųjų Užgavėnės
2020-03-03

Š. m. vasario 25 d. ikimokyklinio ugdymo ir Pu grupėse vyko Užgavėnių renginys „Žėima, žėima, biek iš kėima“, kurio tikslas – puoselėti mūsų krašto papročius ir tradicijas.
Šventės metu vaikai šoko, dainavo, triukšmingai vijo iš kiemo žiemą, vaišinosi įvairių formų ir skonių blynais.

Nuotraukos fotogalerijoje

Sėkmė pradinukų konkurse
2020-02-24

Vasario 18 d. Kretingos Marijono Daujoto progimnazijoje vyko rajoninis konkursas „Raštingiausias pradinukas“. Jame dalyvavo 51 mokinys: 16 antrokų, 18 trečiokų, 17 ketvirtokų.

Mūsų mokyklai konkurse atstovavo Barbora Geležinytė (2 kl.), Ema Sakalauskaitė (3 kl.) ir Ugnius Rimkus (4 kl.). Antrokai rašė diktantą „Žiema“, 3 kl. mokiniai – diktantą „Pakeliui į mokyklą“, ketvirtokai – tekstą „Gimtadienis“.

Džiugu, kad mūsų raštingiausiesiems puikiai sekėsi: E. Sakalauskaitė savo amžiaus grupėje laimėjo I vietą, U. Rimkus – II vietą, gerai konkurse sekėsi ir jaunajai dalyvei B. Geležinytei. Sveikiname!
Koncertas Tėvynei
2020-02-20

„Esi laisvas tiek, kiek gali save laikyti rankose“.
V. Juknaitė

Vasario 16 d. 13 val. Kartenos kultūros centre vyko tradicinis jungtinis mokinių ir skyriaus saviveiklininkų renginys – šventinis koncertas „Tėvynei Lietuvai“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Paminėta Meilės diena
2020-02-20

„Žmonės, kad ir kokių jie turi trūkumų, labiau už viską verti meilės“.
J. V. Gėtė

Vasario 14 d. mokykloje paminėta Šv. Valentino diena: vyko popietė „Žmogus negali gyventi be meilės Tėvynei, draugui, artimui“. Renginį vedė Mokinių tarybos atstovės Aistė ir Kamilė (8 kl.).

Šventės dalyviai įvairiomis intonacijomis skaitė eiles, dainavo „šlagerius“ apie meilę, dalyvavo loterijoje (laimingieji buvo apdovanoti saldžiaisiais prizais).

Tinklininkų pergalė
2020-02-20

Pasibaigė Rajono moksleivių tinklinio pirmenybės vaikinų grupėje.

Sveikiname „Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro I“ komandą, kuri tapo 2019–2020 m. rajono moksleivių tinklinio pirmenybių nugalėtoja. Naudingiausiu komandos žaidėju pripažintas Silvijus Molokanovas. Vaikinų treneris – mokytojas Marius Meškauskas.

Jaunųjų gamtininkų sėkmė olimpiadoje
2020-02-10

Vasario 7 d. Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje įvyko 4-oji Vakarų Lietuvos gamtos mokslų-biologijos olimpiada (5–8 kl.), kurioje dalyvavo 35 mokiniai.

Mūsų mokyklai olimpiadoje atstovavo 5 kl. moksleivis Tajus Smilingis, šeštokas Astijus Lygutas, 7 kl. mokinys Vilius Rimkus ir aštuntokas Mykolas Daračius.

Džiaugiamės olimpiados rezultatais: T. Smilingis (5 kl.) savo amžiaus grupėje užėmė I vietą, V. Rimkus (7 kl.) – II vietą. Sveikiname! Jaunuosius gamtos mylėtojus olimpiadai parengė biologijos mokytoja metodininkė A. Gedgaudienė.

Popietė „Metų knygos rinkimai“
2020-02-08

Akcija „Metų knygos rinkimai“ vyksta jau penkioliktą kartą. Kiekvienais metais skaitytojams siūlomi įvairių žanrų ir tematikos lietuvių autorių kūriniai, pretenduojantys į „Metų knygos“ titulą.

Šiais mokslo metais prie akcijos pirmą kartą prisijungė ir mūsų mokyklos biblioteka: dar spalio mėnesį teikta paraiška „Metų knygos rinkimų“ knygoms įsigyti ir laimėtas vaikiškų knygų komplektas.
Rajoninis meninio skaitymo konkursas
2020-02-04

Š. m. sausio 29 d. mūsų mokykloje vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkursas (rajoninis etapas). Renginyje dalyvavo dvylika 5–8 klasių ir vienuolika 9–12 klasių moksleivių iš įvairių Kretingos rajono bendrojo lavinimo mokyklų. Konkurso dalyvius ir svečius pasveikino mokyklos jaunieji skaitovai, parengti lietuvių kalbos mokytojos metodininkės V. Brunalienės, ir pavaduotoja ugdymui A. Gedgaudienė.

Meninio skaitymo šventėje mūsų mokyklai atstovavo šeštokė Gabrielė Mataitytė ir 9 kl. mokinė Arvydė Paulauskaitė. Jos raiškiai skaitė Juozo Tumo-Vaižganto ir Jurgos Ivanauskaitės kūrinių ištraukas. Abi pasirodė šauniai, o Arvydė savo amžiaus grupėje laimėjo III vietą. Sveikiname!

Nuotraukos fotogalerijoje

Paminėta Laisvės gynėjų diena
2020-01-18

„Sausio 13-oji – tai Lietuvos laisvės fronto linija, išryškinusi tautos tvirtumą, vienybę ir tikėjimą“.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Mokykloje paminėta Sausio 13-oji – prisijungta prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Sausio 13-osios rytą (8.00–8.10 val.) mokyklos languose suspindo atminimo žvakelių liepsnelės, 1–10 kl. mokiniams vesta pilietiškumo pamoka „Mes esame, mes būsime“

 

„Kiškučių“ grupės kalėdinis pasirodymas „Žiemos pasaka“
2019-12-30

Š. m. gruodžio 16 d. 15:30 val. aktų salėje vyko „Kiškučių“ grupės kalėdinis pasirodymas „Žiemos pasaka“. Vaikai vaidino nykštukus ir snieguoles. Jie šoko, dainavo, deklamavo eilėraštį. Kalėdų Senelis apdovanojo vaikus asmeninėmis dovanėlėmis. Dovanėlių mažieji sulaukė ir iš mokyklos administracijos. Tėvai liko patenkinti vaikų pasirodymu.

Nuotraukos fotogalerijoje

Kalėdinės eglutės karnavalas
2019-12-26

Gruodžio 20 d. 11 val. mokykloje vyko 5–10 kl. mokinių kalėdinės eglutės karnavalas „KALĖDŲ TOP 6“. Renginį vedė aštuntokė Kamilė Narvilaitė ir 10 kl. moksleivė Arvydė Paulauskaitė.

Scenoje pasirodę penktokai parodijavo laidos „Muzikinė kaukė“ atlikėjus, dešimtokai linksmai „vairavo“ AUDI, visus pralinksmino 6 kl. mokinių „vaizdo klipas“ „Mažulė“, aštuntokai suorganizavo trankų „Sveikinimų koncertą“, aktyviau ruoštis Kalėdoms ir linksmai pajudėti ragino 7 kl. moksleiviai (muzikinis klipas „Jau Kalėdos“), scenoje su šokėjomis pasirodė ir dainininkė Fergi (9 kl.).

Karnavalo vedėjos Kamilė ir Arvydė renginio dalyviams ir svečiams suorganizavo etnokultūrinę viktoriną apie Kūčių, Kalėdų papročius ir  tradicijas bei žaidimą „Kalėdų kojinė“. Skambėjo  finalinė šventinio karnavalo daina „Gražiausia eglutė“.

Pavaduotoja ugdymui A. Gedgaudienė jaunuosius artistus pradžiugino saldžiomis dovanėlėmis, o socialinė pedagogė V. Tamošauskienė įteikė padėkos raštus aktyviausiems kalėdinės savaitės renginių dalyviams.

Nuotraukos fotogalerijoje

Pradinukų Kalėdinė pasaka
2019-12-26

Gruodžio 19 d. 10 val. vyko 1–4 kl. mokinių šventė „Kalėdinė pasaka“.

O apie ką toji stebuklinė pasaka?  Apie karalių ir karalienę, jų aikštingąją dukrelę princesę, apie keistuolius užjūrio jaunikaičius ir patį mieliausiąjį karalaitį. Aišku, viskas baigėsi kaip ir pasakose... jie ilgai ir laimingai gyveno ☺ (pasaką sekė ir inscenizavo ketvirtokai).

Kokie dar stebuklai nutiko pasakoje? Taigi šoko ir kalbėjo princesės katinai (trečiokai), karalystėje „tvarką darė“ nykštukai atvirkštukai (pirmokai), o karalystės vartus saugojo darbštuoliai skruzdėliukai (antrokai). Skambėjo linksmos kalėdinės dainos, gražūs sveikinimai.

Kokie dar stebuklai pradžiugino? Kalėdų senelis atvyko! Ne su rogėmis, o su didele raudona mašina, lydimas dviejų dėdžių gaisrininkų! Šaunusis seneliukas su vaikais šoko, dainavo, fotografavosi, dovanas dalijo ir pažadėjo būtinai atvykti kitais metais. Pasaka tikrai baigėsi laimingai...☺

Nuotraukos fotogalerijoje

KALĖDŲ BELAUKIANT…
2019-12-26

Gruodžio 16–19 d. mokinių tarybos nariai ir jaunieji maltiečiai suorganizavo renginį „Kalėdinių spalvų savaitė“ (vadovė – socialinė pedagogė V. Tamošauskienė).

Kiekvieną dieną vyko spalvų „žaidimas“: pirmadienį ir pedagogai, ir moksleiviai puošėsi raudonos spalvos drabužiais ir aksesuarais, antradienį visi „žaliavo“, trečiadienis – geltonos spalvos diena, ketvirtadienį norintieji dabinosi mėlynai. Patys aktyviausi spalvotosios savaitės dalyviai buvo pradinukai, o „raudonųjų“ titulas atiteko trečiokams.

Gruodžio 17 d. vyko akcija „Padėkime šalia esančiam“ – Pyragų diena. Mokinukai pardavinėjo namuose keptus gardėsius, buvo aukojami pinigėliai, už kuriuos nupirktos simbolinės saldžios dovanėlės įteiktos seneliams, besigydantiems Kartenos katalikiškojoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Seneliai džiaugėsi ne tik saldžiomis staigmenomis, bet ir nuoširdžiu bendravimu su juos aplankiusiais moksleiviais.
Jaunųjų literatų šventė „Žodžių burėm – į savo pasaulį“ Vydmantų gimnazijoje
2019-12-22

Vydmantų gimnazijos iniciatyva metų pabaiga pasipuošė labai gražiu ir prasmingu jau tradiciškai kas dvejus metus organizuojamu renginiu „Žodžių burėm – į savo pasaulį“. Žemaitijos regiono jauniesiems literatams renginio organizatoriai sudaro galimybę paskaityti savo kūrybos darbelius, paklausyti kitų kūrėjų, pasisemti kūrybinių idėjų. Šventėje dalyvavo net 32 jaunieji kūrėjai iš mūsų rajono gimnazijų ir mokyklų, taip pat iš Mosėdžio ir Židikų gimnazijų. Du šaunūs ir kūrybingi karteniškiai atstovavo ir mūsų mokyklai. Tai devintokė Arvydė Paulauskaitė ir penktokas Tajus Smilingis. Arvydė perskaitė esė ,,Pabudau“, o Tajus visus klausytojus pradžiugino savo kūrybos pasaka ,,Karalienė muzika“. Jaunieji kūrėjai sulaukė įvertinimų – buvo apdovanoti padėkos raštais ir vertingomis knygomis.

 

Vizitas STAMBULE
2019-12-19

HOW TO SURVIVE IN NATURE arba GYVENKIME DARNOJE SU GAMTA. Rugsėjo mėnesį startavęs projektas, lapkričio 26–30 d. d. sukvietė penkių šalių: Lietuvos,Turkijos, Slovėnijos, Rumunijos ir Portugalijos, partnerius į pirmą susitikimą Stambule. Reikėjo pristatyti jau nuveiktus darbus, aptarti ir palyginti gautus apklausų rezultatus, suplanuoti būsimas veiklas ir susitikimų datas ir, žinoma, galų gale paspausti rankas naujiems kolegoms gyvai, o ne beribėje interneto erdvėje.

Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro trijų mokytojų komanda (mokyklos dirktorės pavaduotoja, biologijos mokytoja A.Gedgaudienė, rusų k. mokytoja J. Lisauskienė ir anglų k. mokytoja I. Smilingienė) savo lagaminuose vežėsi puikiai atliktus namų darbus: mokinių kurtus projekto logotipo konkursui skirtus piešinius (mokyklinį etapą organizavo dailės ir technologijų mokytoja I. Paulienė) bei pirmos mokinių ir jų tėvų apklausos rezultatus (ją organizavo IT ir matematikos mokytoja N. Donėlaitė).

Paminėtos Vaižganto gimimo metinės
2019-12-14

Gruodžio 3 d. mokykloje vyko mokslinė konferencija „Dariau gera kitiems, o pats tapau laimingas“, skirta Juozo Tumo-Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginį vedė 10 klasės mokinė L. Januškaitė.

Integruoto projekto pristatymui ruoštasi atsakingai: 5–10 kl. moksleiviai domėjosi XIX a. pabaigos–XX a. pradžios Lietuvos istorijos niuansais, nepriklausomos valstybės kūrimosi įvykiais, susipažino su Vaižganto kūriniais, išsiaiškino, kodėl jų veikėjai vadinami „deimančiukais“ ir t. t. Vaižgantas visada save vadino visuomenės tarnu, deklaravo, jog labiausiai mylėjęs tik Lietuvą ir lietuvius, tad jo asmenybės žavesys ir toks pilietiškas nusiteikimas tapo puikiu pavyzdžiu nūdienos jaunajai kartai.
Sukurtas tarptautinio projekto logotipas
2019-12-14

Mūsų mokykla dalyvauja tarptautiniame projekte „HOW TO SURVIVE IN NATURE“ – „Gyvenkime drauge su gamta“ (pagal „Erasmus +“ programą). Tarptautinio projekto partnerės (be Lietuvos) yra Slovėnija, Turkija, Rumunija ir Portugalija.

Svarbus tarptautinio projekto akcentas – jo logotipas. Taigi projekte dalyvaujančių šalių atitinkamų mokyklų moksleiviams teko padirbėti – pagal pateiktus reikalavimus sukurti logotipą.

Kūrybinė veikla vyko ir mūsų mokykloje: projekto logotipus kūrė 5–10 kl. mokiniai. Buvo suorganizuota kūrybinių darbų paroda: originaliausiais pripažinti trijų moksleivių darbeliai.

Lapkričio 27–29 d. Stambule (Turkija) įvyko pirmasis tarptautinio projekto partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo pavaduotoja ugdymui A. Gedgaudienė, anglų k. mokytoja I. Smilingienė ir rusų k. specialistė J. Lisauskienė (į Stambulą mokytojos vežėsi ir trijų įdomiausių logotipų pavyzdžius). Grįžusios iš komandiruotės, pedagogės pranešė džiugią žinią – 7 kl. mokinio P. Drakšo sukurtas logotipas tapo ir viso tarptautinio projekto „HOW TO SURVIVE IN NATURE“ atpažinimo ženklu (logotipu). Paulius pavaizdavo visų 5 šalių – projekto partnerių – vėliavas (pasirinkta medžio lapų forma), kurias sukomponavo tarsi herbą. Visas darbelis atliktas kruopščiai ir tvarkingai.

Sveikiname jaunąjį kūrėją su tarptautine sėkme ir dėkojame moksleiviams talkinusiai dailės mokytojai I. Paulienei!

Adventinė popietė
2019-12-13

Prasidėjo adventas. Šis laikotarpis vieniems žmonėms primena Jėzaus gimimą, kitiems simbolizuoja žiemos saulėgrįžą. Mūsų protėviai, seneliai advento metu stengėsi kuo greičiau užbaigti didžiuosius darbus, apmąstyti buvusias sėkmes ir nesėkmes bei tuos dalykus, kurie bus svarbūs ateinančiais metais, su visais pabendrauti, susitaikyti, susikaupti, nurimti...

Gruodžio 5 d. mūsų mokykloje vyko graži adventinė popietė. 8 klasės mokiniai papasakojo apie advento papročius, draudimus, simbolius ir jų reikšmę, deklamavo eilėraščius. Advento vainike buvo uždegta pirmoji (Pranašų) žvakė. Trečiokai sugiedojo giesmę „Advento naktys šaltos, ilgos“. Popietę organizavo tikybos mokytojas Irmantas Patackas. Visiems šventės dalyviams jaukaus ir ramaus švenčių laukimo palinkėjo ir mokyklos direktorė L. Mačernienė.

Nuotraukos fotogalerijoje

Suaugusiųjų švietimo savaitės renginiai Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre
2019-12-12

Laikas skirtas suaugusiųjų kūrybai ir savišvietai buvo neįkainojamas.

Užsiėmimai vyko tris popietes. Artėjant susikaupimo metui, kvietėme pradėti ruoštis džiugioms šventėms – Kalėdoms iš anksto. Keramikos dirbtuvėlėse, pirmo užsiėmimo metu, buvo pradėti iš molio gaminti Kalėdų eglutės žaisliukai.

Antrąją popietę rinkomės klausytis paskaitos „Mokymosi visą gyvenimą nauda“. Ją vedė buvusi mūsų mokyklos mokinė, Klaipėdos universiteto andragogikos magistrė Lina Bendikaitė. Mergina pasakojo apie mokymosi visą gyvenimą naudą, aiškino, kad nuolatinis mokymasis gali padėti prisitaikyti ir išlikti kuo ilgiau naudingam darbo rinkoje.

Galiausiai, penktadienio vakarą, prie šiltos arbatos, jaukaus pokalbio apie kūrybą, buvo užbaigti išdegti keramikos darbeliai.

Suaugusiųjų mokymosi savaitės „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!“ renginius organizavo ir juos vedė geografijos mokytoja Rūta Trakienė ir dailės-technologijų mokytoja Indrė Paulienė.

Nuotraukos fotogalerijoje

„Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ finalo dalyvis
2019-12-04

Mūsų mokyklos 7 klasės moksleivis Vilius Rimkus, nuėjęs ilgą protų kovų kelią, dalyvavo laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ septintokų finaliniame konkurse. Didžiuojamės, kad Vilius laimėjo II vietą!

 

Laidų, kuriose dalyvavo Vilius vaizdo įrašai: pusfinalis, finalas

Sėkmė rajoniniame diktanto konkurse
2019-12-04

Lapkričio 27 d. 13 val. Kretingos Marijono Daujoto progimnazijoje vyko rajoninis (organizuojamas jau septintą kartą) 5–8 klasių mokinių lietuvių kalbos diktanto rašymo konkursas „Ginkime kalbą, žemę, jos būdą“. Renginyje dalyvavo 33 moksleiviai iš įvairių Kretingos rajono bendrojo ugdymo mokyklų.

Konkurse mūsų mokyklai atstovavo Ieva Stroputė (5 kl.), Deimantas Metrikis (6 kl.) ir Aistė Slušnytė (8 kl.). Moksleiviams puikiai sekėsi – laimėtos net dvi prizinės vietos: I. Stroputė užėmė I vietą, A. Slušnytė – II vietą. Puikiai konkurse pasirodė ir šeštokas Deimantas. Sveikiname ir didžiuojamės savo raštingiausiais kalbos mylėtojais ir puoselėtojais!  

Dėl įspėjamojo streiko organizavimo 2019-11-28
2019-11-27

Informuojame, kad Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojai pritaria ir palaiko Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos nacionalinio įspėjamojo streiko organizavimą. 2019 m. lapkričio 28 d. nuo 8.00 val. iki 10.00 val. (per 1 ir 2 pamokas) streikuos mokytojai: V. Domarkienė, R. Bitautienė, R. Baltuonienė, M. Kairienė, A. Pocienė, D. Norvaišienė, A. Venckauskienė, V. Stropus, M. Meškauskas, V. Brunalienė, I. Pipirienė, A. Prižginaitė, J. Vaičekauskienė, M. Narkienė, I. Patackas, J. Rimkuvienė, A. Urbšaitė. J. Ručinskienė.

Įspėjamajam streikui pritaria ir kolegas palaiko jo metu tarnybinėje komandiruotėje esančios mokytojos: J. Lisauskienė ir I. Smilingienė.

Streiką koordinuos ir kartu su mokyklos administracija mokinių saugumą užtikrinti padės streiko komitetas: Virgina Domarkienė, Marius Meškauskas, Janina Vaičekauskienė.

Įspėjamojo streiko metu siekiant užtikrinti mokinių saugumą ir ugdymo proceso nepertraukiamumą, bus koreguojamas mokinių tvarkaraštis ir vykdomos kitos ugdomosios veiklos mokyklos edukacinėse erdvėse taip: 1–4 klasės ir 5–6 klasės – mokyklos ir miestelio bibliotekose-skaityklose (koordinuoja V. Domarkienė); 7–8 klasės – maltiečių Dienos centre (koordinuoja V. Tamošauskienė); 9–10 klasės - sporto salėje (koordinuoja M. Meškauskas ir J. Vaičekauskienė).               

Mokykliniu autobusu pavežami mokiniai tokia tvarka: 8.45 val. – iš Aleksandravo; 9.15 val. iš Kalniškių ir Lubių; 9.40 val. – iš Abakų.

Pagarbiai
direktorė Laima Mačernienė

Paminėti Žemaitijos metai
2019-11-25

Lapkričio 22 d. mūsų mokykloje suorganizuota netradicinio ugdymo diena, skirta Žemaitijos metams paminėti.

Per pirmą pamoką 1–10 kl. mokiniams (atskirai kiekvienai klasei) vyko interaktyvi paskaita „Žemaitėjė – mona gimtėnė“, kurią vedė dalykų mokytojai ir klasių auklėtojai (kompiuterines pateiktis parengė geografijos mokytoja R. Trakienė).

Moksleiviai varžėsi ir viktorinoje „Žemaitiška kalba“...
Tolerancijos diena mokykloje
2019-11-23

Lapkričio 15 d. mokykloje paminėta Tarptautinė tolerancijos diena.

Šiųmetės pilietinės iniciatyvos simbolis – Tolerancijos švyturys. Kiekvienos klasės ir grupės mokiniai gamino švyturius – tikras menines kompozicijas – iš įvairių medžiagų: kartono, tualetinio popieriaus ritinėlių, spalvotų dėželių, akmenų, medžio, stiklo, plastmasinių kibirėlių ir kt. Mokinių tarybos komisijos sprendimu, originaliausius švyturius „sumeistravo“ „Bitės Ritės mokyklėlės“ vaikučiai bei pirmokai ir devintokai.

Taip pat lapkričio 12–14 dienomis mokykloje vyko ir stalo teniso turnyras, skirtas Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Turnyro nugalėtojais (pirmųjų vietų laimėtojais) tapo Rokas Liaudinskas (3 kl.) ir Silvijus Molokanovas (10 kl.).

Mokykla seniau
2019-11-18

Pasaulio pažinimo pamoka antrokams vyko neįprastai – mokyklos muziejuje. Atrodo, kad laiko mašina persikėlė atgal, į praeitą amžių. Medinis atverčiamas suolas, medinė kuprinė, vietoj lentos – juoda drobė. Šie daiktai, senos knygos, nuotraukos sužadino norą domėtis mokyklos istorija, suteikė žinių apie gimtinės praeitį.

 

   

Dalyvaujame tarptautiniame mokyklų partnerysčių projekte
2019-11-18

Kartenos mokykla-daugiafunkcis centras laimėjo tarptautinį mokyklų partnerysčių projektą „HOW TO SURVIVE IN NATURE“ – „GYVENKIME DARNOJE SU GAMTA“. Svarbiausi šio projekto tikslai: tobulinti mokytojų kompetencijas vykdant ugdomąją veiklą lauke (gamtoje); sudaryti galimybę bendradarbiauti ES šalių mokytojams; ugdyti mokytojų ir mokinių kritinį mąstymą ir tarpkultūrines kompetencijas; parodyti tėvams, kaip yra svarbu, kad vaikai prasmingai praleistų kuo daugiau laiko lauke; ugdyti dalyvių bendravimo ir asmeninius įgūdžius; į bendrą veiklą įtraukti tėvus.  Projektas buvo pateiktas Erasmus+ programos Bendradarbiavimas inovacijų srityje ir dalijimasis gerąja patirtimi kategorijoje Mokyklų mainų partnerystės

Kviečiame skaityti ir rinkti metų knygą
2019-11-18

Šiais mokslo metais mokyklos biblioteka prisijungė prie akcijos „Metų knygos rinkimai“. Akcijos rengėjai jau penkioliktą kartą vykstančiais knygų rinkimais siekia skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į įdomiausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą kaip prasmingą, patrauklų užsiėmimą. Mokyklos bibliotekoje numatomi šie renginiai...

Kvietimas į Kermikos užsiėmimus ir į paskaitą
2019-11-10

Geografijos ir dailės pamokos netradicinėse mokymo erdvėse
2019-11-10

Šių metų spalio 18 dieną 8 klasės mokiniai tradicinę pamoką klasėje iškeitė į pamoką traukinio vagono erdvėje. Kelionės metu traukinyje „Kūlupėnai-Klaipėda“ vyko dailės pamoka. Jos tema – „Dailė keičia aplinką“. Tikslas buvo nufotografuoti traukinį iš išorės ir vidaus, eskizuoti vagono vidaus realistinį vaizdą. Taip pasiruošiant kitai dailės pamokai – keisti vagono interjero dizainą.

Dalyvauta rajoniniame renginyje
2019-10-28

„Tautos mokslas ir išmintis yra amžina ir visų didžiausia garbė“.
Simonas Daukantas

Spalio 24 d. 12 val. Kretingos Simono Daukanto progimnazijoje vyko rajoninis konkursas „Simonas Daukantas ir mes“, skirtas vieno žymiausių tautinio lietuvių atgimimo pradininkų, pirmojo lietuviškai rašiusio Lietuvos istoriko gimimo metinėms ir Žemaitijos metams paminėti.

Renginyje, kurį vedė progimnazijos direktorė S. Jonaitienė ir lituanistė R. Katkuvienė, dalyvavo mokyklos šeimininkų, VšĮ Pranciškonų gimnazijos. M. Daujoto progimnazijos ir mūsų mokyklos-daugiafunkcio centro šeštokų komandos (po 5 vaikus).
Rokavuomies žemaitėška...
2019-10-27

Spalio 22 d. 12 val. Kretingos rajono švietimo centre vyko viktorina „Kon sakā, a mon sakā?“, skirta Žemaitijos metams paminėti.

Varžytuvėse dalyvavo komandos iš Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Marijono Daujoto progimnazijos, Kretingos rajono švietimo centro ir mūsų mokyklos (kiekvieną komandą sudarė 2 mokytojai ir 2 mokiniai).

Rajoniniame renginyje mūsų mokyklai atstovavo „Kartenos žemaitukai“: bibliotekos vedėja Alvyra Bončkienė, mokytoja Arina Prižginaitė ir aštuntokės Kamilė Narvilaitė bei Evelina Stonkutė.

SVEIKOS MITYBOS ABC
2019-10-27

Spalio 16 d. mokykloje vyko Visuomenės sveikatos biuro organizuota integruota pamoka „Sveika mityba“, kurioje dalyvavo 5–10 klasių mokiniai.

Pamokos lektorė Aistė vaikus vaišino morkomis ir pomidoriukais, aptarė sveikatai palankios mitybos principus, paaiškino, kaip atsirinkti sveikesnius ir natūralesnius produktus.

Su mokiniais gamintas ir ragautas sveikas desertinis gėrimas (sudėtis: bananas, kefyras, medus, trintos avietės) bei užkandis (sudėtis: dribsniai, natūralus jogurtas, šviežių aviečių tyrė, kokoso drožlės, cinamonas).

„Svarbu, kad mūsų mityba būtų visavertė, kad nevalgytume bet ko ir bet kaip, tada būsime sveiki“,- baigdama pamoką pabrėžė lektorė.

Nuotraukos fotogalerijoje

Pagerbti senjorai
2019-10-27

Spalio 2 d. 15 val. Kartenos mokyklos muziejuje-edukacijos centre vyko popietė, skirta Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti. Renginį „Ruduo į tavo širdį auksu laša...“ vedė mokytoja Rūta Trakienė, jai talkino kolegė Indrė Paulienė.

Popietėje dalyvavę senjorai atvirai ir nuoširdžiai dalijosi prisiminimais iš vaikystės ir jaunystės metų, o į užtarnautą poilsį išėję pedagogai linksmino istorijomis, kaip sukdavosi iš keblių situacijų mokykloje, kai vaikai neklausydavo ar bėgdavo iš pamokų, kaip patiems mokytojų kolektyve teko „išsikovoti vietą po saule“ ar suprasti tikrai sudėtingą žemaičių kalbą.

Paminėta Tarptautinė Mokytojų diena
2019-10-27

„Mokytojas yra tarsi tiltas, per kurį vaikas pasiekia tautos ir pasaulio kultūros lobius“.
K. Pukelis

Spalio 4 d. 12 val. mūsų mokykloje vyko šventė – paminėta Tarptautinė mokytojų diena. Renginį organizavo Mokinių tarybos atstovai (vadovė V. Tamošauskienė), jį vedė dešimtokai Lauryna Januškaitė ir Arnas Jurevičius.

Ikimokyklinio ugdymo grupių mokinių projektas „Rudens gėrybės“
2019-10-25

Š. m. spalio 22 d. Kartenos mokyklos -daugiafunkcio centro aktų salėje vyko projekto „Rudens dovanos“ baigiamasis renginys – popietė „Kaliausės daržas“.

Visą mėnesį projektą vykdė ikimokyklinio ugdymo grupių „Kiškučiai“, „Boružėlės“ ir „Nykštukai“ mokiniai, jų mokytojos. Vaikai kalbėjosi apie vaisius ir daržoves, piešė piešinius, darė įvairius darbelius, mokėsi dainų, žaidimų ir šokių rudens tema.

Į baigiamąjį projekto šventinį renginį visi vaikai susirinko apsirengę „rudens gėrybėmis“. Į popietę susirinko beveik visi vaikų tėveliai. Vaikai šventėje parodė svečiams ir tėveliams išmoktas daineles, eilėraščius ir šokius apie rudens gėrybės, vaišinosi tėvelių pagamintais sveikuoliškais patiekalais iš vaisių ir daržovių. Renginys suteikė visiems labai daug šiltų emocijų.

Projekto vadovė: ikimokyklinio ugdymo mokytoja Laima Narkienė

Nuotraukos fotogalerijoje

Apdovanojimų ceremonija Prezidentūroje
2019-09-26

Ketvirtadienį (rugsėjo 19 d.) Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus. „Šiandien atstovaujate savo namų sienoms – mokyklai, miestui ar rajonui. Ateis diena, kai galbūt atstovausite visai Lietuvai, o visa Lietuva bus jūsų palaikymo komanda“, – sveikindamas jaunuosius sportininkus kalbėjo projekto globėju tapęs šalies vadovas.

Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje prezidentūroje dalyvavo ir mūsų mokyklos sportininkų atstovai (esami ir buvę mokiniai), kartu su komanda 2018–2019 m. Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių progimnazijų ir pagrindinių mokyklų grupėje iškovoję II vietą. Jaunųjų sporto talentų treneris – fizinio ugdymo mokytojas Marius Meškauskas. Sveikiname!

 

Kvietimas į popietę, skirtą Senjorų dienai paminėti
2019-09-26

Kvietimas. Šokiai vaikams
2019-08-30

Rugsėjo 1-osios šventė
2019-08-27

Diskoteka jaunimui
2019-08-27

 

 

Atnaujinta 2022-11-14 © Kartenos vidurinė mokykla. Visos teisės saugomos. Sprendimas:Creative partner