Naudingos nuorodos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mokyklos akimirkos

Tai mano mokykla. Noriu, kad visi žinotų, kad mums mokykloje įdomu.    

(Martyna, 17 m.)    

Naujienos
Rss
Jaunieji sportininkai vėl džiugina laimėjimais
2022-12-04
VARŽYBOSE LYDĖJO SĖKMĖ


     Gruodžio 1 d. mūsų mokyklos sporto salėje vyko Kretingos rajono kaimo mokyklų pradinių klasių kvadrato varžybos. II vietą iškovojo Jokūbavo A. Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro komanda, treti buvo Vydmantų gimnazijos jaunieji sportininkai, o karteniškiai tapo kvadrato varžybų čempionais bei iškovojo galimybę ginti Kretingos rajono garbę zoninėse varžybose. Dėkojame treneriui M. Meškauskui bei pradinių klasių mokytojai V. Domarkienei.
     Gruodžio 2 d. Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto salėje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių bendrojo ugdymo mokyklų kvadrato zoninės varžybos, kuriose dalyvavo ir mūsų mokyklos berniukų bei mergaičių komandos. Berniukų komanda iškovojo III vietą, o jaunosios sportininkės tapo čempionėmis ir dalyvaus tarpzoninėse varžybose. Sveikiname ir didžiuojamės!  

        

               

Jaunųjų sportininkų pasiekimai
2022-11-27
SĖKMĖ VARŽYBOSE

     Lapkričio 23 d. mokykloje vyko 2022-2023 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų berniukų rajono kvadrato varžybos, kuriose varžėsi Darbėnų ir Vydmantų gimnazijų, Jokūbavo A. Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro bei mūsų mokyklos komandos. Sėkmė varžybose lydėjo mūsų mokyklos jaunuosius sportininkus - iškovota I vieta. Sveikiname karteniškių komandą ir jos trenerį Marių Meškauską.

     

Pilietinės iniciatyvos įgyvendinimas mokykloje
2022-11-21
TOLERANCIJOS DIENA

     Lapkričio 16 d. mokykloje paminėta Tarptautinė tolerancijos diena. Tądien pamokų ir klasių valandėlių metu su mokiniais diskutuota apie žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/netolerancijos atvejus mūsų visuomenėje, skirtingus požiūrius, situacijas iš šių dienų aktualijų bei pavyzdžių iš istorijos.
     Šiųmetės pilietinės iniciatyvos tema -Tolerancijos namas. Ikimokyklinukai, pradinukai ir vyresni ugdytiniai kūrė įvairius Tolerancijos namo maketus: piešė piešinius, darė koliažus (aplikacijas ir pan.), lipdė, gamino popierines „plytas“. Antrokai sukūrė šūkį „Tolerantiškas būsi - niekad nepražūsi“, kitų klasių moksleiviai minėjo, kad Tolerancija - tai kantrybė, pagarba, šypsena, pagalba, meilė, mandagumas, draugystė, patarimas ir t. t.
     Mokykloje veikė Tolerancijos dienos paštas „Ačiū - atsiprašau“, po pirmos pamokos aktų salėje suorganizuota mankšta „Draugystės šokis“. 1–4 kl. mokiniai po 4 pamokų ir 5–9 kl. moksleivių komandos (po 6 pamokų) dalyvavo viktorinoje „Esu tolerantiškas“.
     Pradinukams viktoriną organizavo mokyklos bibliotekos vedėja A. Bončkienė. Vaikai atsakinėjo į klausimus, atliko kūrybines užduotis (sakė komplimentus ir linkėjimus), žaidė žaidimus, o 2 kl. mokiniai pristatė meninį-literatūrinį vaizdelį „Pelytė“.
     Pradinukų viktorinoje I vietą užėmė 2 kl., II vietą - 4 kl., III vietą - 3 kl. Visgi, kaip teigė patys mokinukai, laimėjo draugystė. Renginio dalyviams įteiktos saldžios dovanėlės.
     5–9 kl. moksleiviams viktoriną „Esu tolerantiškas“ organizavo socialinė pedagogė V. Tamošauskienė ir jos šauniųjų jaunųjų maltiečių komanda. Renginio dalyviai atsakinėjo į testo „Ar atpažįsti patyčias?“ klausimus, kūrė plakato patyčių tema pavadinimą ir komentarą, iš pabirų žodžių sudėliojo patarles, sprendė kryžiažodį.
     Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad viktorinoje I vietą užėmė 8 kl., II vietą -7 kl., III vietą - 9 kl. Prizinių vietų laimėtojai paskatinti piniginiais, kitų klasių komandos - saldžiaisiais prizais.

             

                      

Nuotraukos fotogalerijoje

Edukacinė pamoka
2022-11-18
KONCERTAS SU KAPITONU FLINTU

     Lapkričio 10 d. mokyklos aktų salėje vyko edukacinė pamoka - koncertas su Kapitonu Flintu. Renginyje su piratų kapitonu (dainų autorius ir atlikėjas, aktorius Saulius Vilius Bartaška) aktyviai dalyvavo, žaidė ir linksminosi ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių ,,Boružėlės“, ,,Nykštukai“ ir ,,Bitės Ritės mokyklėlė“ vaikučiai bei 1–3 klasių mokiniai. Visi koncerte dalyvavę vaikai ir mokytojai gavo Kapitono Flinto dovanėlių - knygelių ir kalendorių.

  Nuotraukos fotogalerijoje

Rudenėlio šventė mokykloje
2022-11-18
„RUDENS GĖRYBIŲ PARADAS“

    Lapkričio 9 d. mokyklos aktų salėje vyko rudenėlio šventė - baigiamasis projekto ,,Rudens gėrybių paradas“ renginys (projekto iniciatorė ir šventės scenarijaus autorė - ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja A. Venckauskienė).
   Renginio dalyviai - ikimokyklinukai ir Pu grupės vaikai - deklamavo eilėraščius, dainavo, šoko, vaidino. Pasipuošę rudens gėrybių kaukėmis, „Kiškučių“ grupės mažieji vaikučiai stebino rudeninių lapų šokiu, „Boružėlės“ pristatė pasirodymą apie rudenines gėles, džiugino „Nykštukų“ grupės vaikų parengta programėlė apie daržoves ir Pu grupės „Bitės Ritės mokyklėlė“ inscenizacija apie vaisius. Renginį vedė Šalna (vaikų priežiūros darbuotoja D. Stankaitienė).
     Smagiai rudenėlio šventei, kurioje dalyvavo gausus būrys tėvelių,  mažieji ruošėsi kartu su savo mokytojomis L. Narkiene, L. Vosile, E. Mackevičiene, K. Serepine, J. Rimkuviene, A. Venckauskiene, meninio ugdymo pedagoge D. Norvaišiene.
  Sveikinimo ir padėkos žodžius renginio dalyviams bei organizatoriams tarė pavaduotoja ugdymui A. Gedgaudienė bei socialinė pedagogė V. Tamošauskienė.

Nuotraukos fotogalerijoje

Dalyvavimas rajoniniame konkurse
2022-11-17

                                   SKAITYMAI ŽEMAITIŠKAI

     2022 m. lapkričio 15 d. Kretingos rajono kultūros centre vyko rajoninis konkursas „Skaitymai žemaitiškai“. Renginyje sulaukta net 39 dalyvių iš įvairių Kretingos rajono švietimo įstaigų.
    Mūsų mokyklai konkurse atstovavo šaunieji pirmokai Agata Smilingytė, Erika Briedytė, Urtė Retkutė, Ainaras Banys ir Kajus Eismontas. Vaikai renginiui ruošėsi su pradinio ugdymo mokytoja metodininke Rima Bitautiene. Konkurso dalyviams ir pedagogams įteikti padėkos raštai, atminimo dovanėlės.
                   

Dalyvavimas Kartenos miestelio šventėje
2022-10-18
MOLIŪGŲ ŠVENTĖ


     Spalio 14 d. Kartenos miestelio parke vyko moliūgų šventė „Po rudens dangumi“. Šventę savo skaptuotais moliūgais bei jų kompozicijomis papuošė ir mūsų mokyklos ugdytiniai. Mokiniai taip pat pagelbėjo papuošti skverą, išdėlioti moliūgus, o 5 kl. mokinys M. Šnepeta iš obuolių sukūrė užrašą „Aš myliu Karteną“. Dėkojame mokiniams už bendruomeniškumą ir kūrybiškumą.

                

                

Tarptautinė mokytojų diena
2022-10-07
„Žinių pasaulio labirinte mokytojas išlieka niekuo nepakeičiamu vedliu savo mokiniams“.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė

PAGERBTI MOKYTOJAI

    Mokykloje paminėta Tarptautinė mokytojų diena: žaismingą popietę pedagogams suorganizavo Mokinių tarybos atstovai (vadovė R. Trakienė).
    Į šventę susirinkusiems mokytojams teko prisiminti vaikystę ir tapti darželinukais. Ir ko tik jie nedarė: „vaikučiams“ pravesta ryto mankšta, muzikos ir vaidybos pamokėlės (vaidinimo situacijos: „Gandai dėl dirbtinių Snieguolės nagų“ bei „Petriukas nusirašinėja namų darbus nuo Onutės“), logopedinės pratybos (patikrinta, kaip tariamas garsas „r“), žaistas lietuvių liaudies žaidimas „Katinas ir pelė“. Pietums „darželinukai“ kramsnojo vitaminus, šiaip ne taip paimtus su valgymo lazdelėmis. Prieš popiečio miegą klausytasi smagių pasakų - mokytojų vaikystės nuotykių - apie triratuko „tiuningą“ su tulpėmis iš močiutės darželio, apie ypatingą megztą sijonuką bei naują NIVA mašinos žaislinį modelį, nerūpestingas atostogas kaime ir pan.
      Mokytojams dainavo jaunučių choras (vadovė D. Norvaišienė). Nuoširdų IT sveikinimą parengė 8 kl. mokiniai (vadovė J. Drąsutienė).
Penktokų veikla
2022-10-02
EDUKACINĖ IŠVYKA


     Rugsėjo 29 d. 5 kl. mokiniai kartu su auklėtoja A. Prižginaite ir mokytojos padėjėja J. Narkuviene lankėsi Žemaičių dailės muziejuje Plungėje: penktokai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kas mes? Nuo akmens amžiaus iki Kuršių genties“. Mokiniams pristatyta archeologinė senosios krašto istorijos paroda, papasakota apie kuršių genties gyvenseną, tikėjimą, pasaulėžiūrą, amatus ir kt. Edukacijos dalyviams pademonstruota, kaip atrodė IX a. moters kostiumas, papuošalai. Praktinės edukacinio užsiėmimo dalies metu penktokai pasigamino sėkmę nešantį amuletą.

Nuotraukos fotogalerijoje

Paminėta Europos kalbų diena
2022-09-28

                                                                   „Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“.
                                                                                 
Lietuvių liaudies posakis

  
                        EUROPOS KALBŲ DIENA MOKYKLOJE

   Rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena, kurios tikslas - plačiau informuoti apie Europos kalbų bei kultūrų įvairovę, atkreipti dėmesį į turtingą jos kalbų paveldą bei įvairiomis priemonėmis skatinti kalbų mokymąsi.  
    Europos kalbų diena paminėta ir mūsų mokykloje. Pamokų metu diskutuota aktualiomis temomis apie Europos šalių kultūrinį paveldą, kalbos mokėjimo svarbą, žmonių identitetą bei rasinę įvairovę. Mokiniai piešė Europos šalių vėliavas, įvairiomis kalbomis užrašė gražiausius žodžius (TĖVYNĖ, MEILĖ, AČIŪ, ATSIPRAŠAU, LABAS ir kt.). Bibliotekos vedėja organizavo užsienio kalbomis parašytų kūrinių iliustracijų kūrimo konkursą. Mokyklos fojė ir bibliotekoje surengtos kūrybinių darbų parodos.
    Šiais laikais būtina mokėti bent kelias užsienio kalbas. Svarbu ir mokiniams parodyti, kad daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, kad kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų bei galimybių.

               

         

Atnaujinta 2022-11-14 © Kartenos vidurinė mokykla. Visos teisės saugomos. Sprendimas:Creative partner