2022-02-17

„Vasario 16-osios Lietuva – tai mūsų stebuklas. Ir mūsų džiaugsmas, mūsų pasididžiavimas“.
                                                                       Prezidentas V. Adamkus

Paminėta Vasario 16-oji

Mūsų mokyklos bendruomenė linksmai, žaismingai ir, galima teigti, „su trenksmu“ paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.
      Ikimokyklinio ugdymo grupių „Kiškučiai“, „Boružėlės“, „Nykštukai“ bei priešmokyklinio ugdymo grupės „Bitės Ritės mokyklėlė“ vaikai buvo ypač išradingi. Mažieji mokinukai piešė ir naudodami įvairias technikas aplikavo trispalves, kūrybiškai dekoravo Lietuvos žemėlapio kontūrus, spalvino kviečių varpas, iš įvairių medžiagų (žaislų, popieriaus ritinėlių ir pan.) „statė“ įspūdingas pilis, deklamavo eilėraščius, puošė savo grupių edukacines erdves. Dėkojame visoms mažųjų mokytojoms (vaizdo įrašą su vaikų sveikinimais Lietuvai sumontavo mokytoja Edita Mackevičienė (www.youtube.com/watch )).
     Gražiausias dainas, šokius, eiles, piešinius Lietuvai skyrė 1–4 klasių mokiniai. Mokyklos aktų salės scenoje dainavo jaunučių choras (muzikos mokytoja Daiva Norvaišienė), linksmai trepsėjo jaunučių šokių kolektyvas (mokytoja Janina Vaičekauskienė).
     Su gimtadieniu tėvynę sveikino ir 5–10 kl. mokiniai. Vadovaujami dailės ir technologijų mokytojos Indrės Paulienės, jie atliko įvairius kūrybinius darbus: penktokai piešė (tema „Mano kraštas“), 6 kl. mokiniai kūrė trispalvius ornamentus su dekoratyvinėmis juostelėmis, septintokai trispalvėmis dekoracijomis papuošė mokyklos laiptų pakopas, 8 kl. mokiniai gamino trispalvius segtukus ir peteliškes, devintokai - dubenėlius su trispalvių lapų įspaudais, 10 kl. mokiniai - verpstes iš molio.
     Ir mažesni, ir vyresni vaikai aktyviai dalyvavo mokyklos bibliotekos vedėjos Alvyros Bončkienės organizuotose akcijose: piešė atvirukus, rašė linkėjimus Lietuvai (vaizdo įrašą su pradinukų ir 5–10 kl. mokinių sveikinimais Lietuvai sumontavo mokytojas Gintaras Mačernis (m.facebook.com/story.php )).

Mokykla aktyviai, geranoriškai ir svariai prisidėjo prie Kartenos bendruomenės tarybos narės, rusų k. mokytojos Jūratės Lisauskienės inicijuotos akcijos „Ačiū Lietuvai“, skirtos valstybinėms šventėms (Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai) paminėti. Mokiniai, pedagogai, kiti mokyklos darbuotojai, kurių buvo tikrai nemažai, iš storo popieriaus karpė širdeles, jas dažė mūsų šalies vėliavos spalvomis. Trispalvėmis širdelėmis papuošta liepaičių alėja miestelio centre. Idėjos autorė J. Lisauskienė už geranoriškumą, vieningumą, iniciatyvumą, savanorišką pagalbą dėkinga visiems mokyklos bendruomenės nariams, kurių visų net nesuminėsi, ir pavieniams miestelio gyventojams. Pedagogė visus ragina būti dar aktyvesnius, liepų alėją papuošti ir Kovo 11-ajai.
    Mūsų mokyklos mokiniai pasirodė ir koncerte „Tėvynė mūsų Lietuva“, kuris vyko Kretingos kultūros centro Kartenos skyriuje. J. Vaičekauskienės vadovaujamas jaunučių šokių kolektyvas žiūrovams dovanojo šokį „Polka tinka kiekvienam“, dainavo ir mūsų mokyklos mokinukės bei Kretingos meno mokyklos auklėtinės Agata Smilingytė, Gustė Stankaitytė, Ugnė Gedrimaitė bei Erika Briedytė (vokalinės grupės vadovė Jūratė Norkuvienė). Renginį vedė 10 kl. mokinė Evelina Stonkutė bei septintokas Tajus Smilingis (skaitovus parengė lituanistė Vitalija Brunalienė).                                                                                                          www.facebook.com/kartenosmokykadaugiafunkciscentras/videos/706376893721908/ .
    Gražus Vasario 16-osios koncertas „Iš dainų nupinsime vainiką“ vyko ir Kretingos kultūros centro Kalniškių skyriuje. Renginio metu eiles skaitė mūsų mokyklos ketvirtokė Iveta Servaitė.
   Už įspūdingus Vasario 16-ajai skirtus renginius, akcijas, iniciatyvas dėkojame visiems organizatoriams, atlikėjams, dalyviams.

Daugiau nuotraukų ir video medžiagos iš renginių Vasario 16-ajai rasite mokyklos fb paskyroje (www.facebook.com/kartenosmokykadaugiafunkciscentras )