2018-02-20

PAMINĖTA VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Vasario 16-ąją Kartenoje iškilmingai paminėtas Valstybės atkūrimo šimtmetis – vyko jungtinis mūsų mokyklos-daugiafunkcio centro mokinių ir Kartenos kultūros skyriaus saviveiklininkų koncertas „Tos žemės vardas – Lietuva“. Renginį vedė jaunieji mokyklos skaitovai Arvydė Paulauskaitė, Viktorija Raminaitė, Rolandas Lukauskas ir Domantas Venskus. „Šventė prasideda. Švęskime Lietuvą, švęskime savo valstybės gimtadienį, savo tapatybės, savo pilietiškumo gimimą, didžiuokimės – mūsų valstybei 100 metų“, – ragino koncerto vedėjai.

Renginio pradžioje sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas, o šventinį koncertą pradėjo vyrų duetas – parapijos klebonas Algirdas Lukšas ir kultūros skyriaus meno vadovas Rimantas Varkojus atliko dainą „Rudens naktis sustojo“.

Kartu su žiūrovais, plazdenančiais popierinėmis trispalvėmis, mišrus vokalinis ansamblis sudainavo „Giedu giesmelę“. Skambėjo folklorinio ansamblio („Tau, sesute, puikios gėlės“, „Tėna, ont kalneli“), moterų dueto („Gandrai“, „Širdies valsas“), postfolkloro grupės („Šviesioji saulelė“, „Jorgi balios“), vaikų vokalinio ansamblio („Šiandien šventė“), popgrupės („Laisvė“), jaunųjų mokyklos gitaristų („Trumpakelnis berniokas“), kapelos („Surask mane“, „Sugrįšiu, tau sakau“) bei pradinių klasių mokinių choro („Nupiešiu Lietuvą“, „Mes, Lietuvos kareivėliai“) atliekamos dainos.

Scenoje pasirodė ne tik skirtingų kartų dainininkai, bet ir šokėjai. Žiūrovus sužavėjo senjorų šokių kolektyvas (šokiai „Oi žiba žiburėlis“, „Steponėlio patrepsėlis“), garsiai plota jaunučiams („Tili dūda“, „Jurgelis meistrelis“) bei šiuolaikinio šokio grupės merginoms („Disko“). Skambėjo finalinė daina „Mano kraštas“.

Sveikinimo žodį publikai ir renginio dalyviams tarė mokyklos direktorė Laima Mačernienė. Nuoširdžiai padėkota kolektyvų vadovams (Janinai Vaičekauskienei, Rimantui Varkojui, Daivai Norvaišienei, Onai Karnauskienei, Giulnarai Poloneičik), scenarijaus autorei Vitalijai Brunalienei, scenografei Indrei Paulienei, garso režisieriui Gintarui Mačerniui, fotografei Mildai Narkienei, šventės rėmėjams.