2017-12-12

9 klasės edukacinė-pažintinė ekskursija

Gruodžio 8 dieną 9 klasės mokiniai, vadovaujami mokytojų R. Trakienės ir I. Paulienės, vyko į edukacinę-pažintinę ekskursiją. Jos metu mokiniai aplankė Klaipėdoje esančią atliekų deginimo įmonę „Fortum“ bei E. Galvanausko profesinio rengimo centrą.

Atliekų deginimo įmonėje „Fortum“ ekskursijų vadovas T. Danyla papasakojo apie įmonės veiklą, pristatė jėgainės veikimo principą, pagrindinius jos rodiklius bei, aprengę ekskursijos dalyvius specialia apranga, aprodė įrenginius. Mokiniai, klausydamiesi pasakojimo, turėjo sužinoti atsakymus į iš anksto mokytojų jiems pateiktus klausimus apie šią įmonę, tad įdėmiai klausėsi bei patys uždavinėjo klausimus. Dalyvaudami ekskursijoje, mokiniai ne tik susipažino su viena pažangiausių energetikos įmonių Lietuvoje, bet galėjo pagilinti technologijų, geografijos, fizikos, chemijos ir biologijos žinias.

E. Galvanausko profesinio rengimo centre mokiniai buvo maloniai sutikti ir supažindinti su centro veikla. Jiems pristatytos įvairios profesinio mokymo programos, papasakota apie profesinio mokymo privalumus, aprodyti kabinetai ir kitos patalpos. Kai kurie mokiniai susidomėjo galimybe čia mokytis amato.

Mokinių įspūdžiai iš ekskursijos:

• Man patiko įmonė „Fortum“ ir kelionėje patyriau daug įspūdžių.
  • Patiko gausus profesijų pasirinkimas ir galimybė mokytis pigiau.
  • Patiko ir ekskursija įmonėje „Fortum“, ir E. Galvanausko profesinio mokymo centre.
  • Viskas patiko, ypač E. Galvanausko profesinio mokymo centras, nes planuoju jame mokytis, tad ši pažintis man labai pravers.
  • Patiko pasivaikščioti po įmonę „Fortum“, bet labiausiai patiko, kai apžiūrėjome profesijas.
  • Labiausiai patiko ekskursija įmonėje „Fortum“.
  • Apsilankymas modernioje „Fortum“ įmonėje įkvėpė man norą labiau mokintis.
  • Labai patiko mokymosi erdvės E. Galvanausko profesinio mokymo centre.
  • Niekad nebuvau susimąstęs apie atliekų rūšiavimo svarbą mūsų aplinkai ir kad perdirbtos atliekos gali būti vėl panaudotos, kuriant energetinius išteklius.
  • Man įdomiausia buvo išgirsti, kad iš sudegintų atliekų likučių galima pagaminti grindinio trinkeles.