2017-11-27

Renkame medžiagą apie savo kaimą

Lapkričio 22 dieną mokykloje svečiavosi Kalniškių kaimo gyventoja Valerija Kontarienė, kuri mokiniams papasakojo apie savo nelengvą gyvenimą Kalniškiuose nuo 1972 metų. Moteris Kalniškių kolūkyje dirbo kiaulių ir karvių fermose – šėrė kiaules ir melžė karves. Mokiniai sužinojo apie sunkų darbą, kuris buvo atliekamas rankiniu būdu, tik po kurio laiko kolūkis įsigijo pirmuosius primityvius karvių melžimo aparatus. Darbą pradėdavo 4 val. ryto, išdirbdavo po 10 val. per parą, uždirbdavo 80 rublių per mėnesį. Grįžus iš darbo namuose laukdavo šeimyna,  namų ūkio darbai, o dar turėdavo ir privalomą runkelių „normą“ nuravėt ir nuimti derlių. Sunkūs buvo laikai, tačiau Valerija juos prisimena su nostalgija – vis tik buvo geriau gyventi, nei dabar, teigė ji.