2017-11-13

Raštingumas – žodžio ir pasaulio skaitymas.
P. Freire

DIKTANTO RAŠYMO KONKURSAS

Spalio mėnesį lietuvių kalbos mokytojos V. Brunalienė ir A. Prižginaitė suorganizavo tradicinį (mokyklinį) diktanto rašymo konkursą, kuriame dalyvavo net 43 5–10 klasių mokiniai.

5–6 klasėse diktantą „Baidyklė“ rašė 8 vaikai: 5 penktokai ir 3 šeštokai. Geriausiai sekėsi Kamilei Diminskytei (8 klaidos) ir Mantui Slušniui (9 klaidos).

7–8 klasėse diktantą rašė 20 vaikų: 8 septintokai ir 12 aštuntokų. Tarp septintokų geriausiai tekstą parašė Arvydė Paulauskaitė (3 klaidos) ir Elija Beržanskytė (9 klaidos). Raštingiausia aštuntokė – Laura Liaudinskytė (padarė 3 klaidas), antrieji liko Adomas Nakutavičius ir Darius Tamošauskas (padarė po 9 klaidas).

9–10 klasėse diktantą „Po vasaros dangum“ rašė 15 mokinių: 9 devintokai ir 6 dešimtokai. Viktorija Raminaitė (9 kl.) tekstą parašė be klaidų, o jos klasės draugas Rolandas Lukauskas padarė 6 klaidas. Tarp dešimtokų geriausiai sekėsi Klaudijai Lukauskytei (padarė 5 klaidas) ir Pauliui Vaičekauskui (6 klaidos).

Rajoniniame diktanto rašymo konkurse „Ginkime kalbą, žemę, jos būdą“, kuris vyks lapkričio 30 d. Kretingos Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje, dalyvaus patys raštingiausi mūsų mokyklos 5–8 klasių mokiniai: Vilius Rimkus (5 kl.), šeštokė Aistė Slušnytė, Arvydė Paulauskaitė (7 kl.) ir aštuntokė Laura Liaudinskytė. Visiems linkime kuo didžiausios sėkmės!