2017-05-08

TĘSTINIO PROJEKTO „MOKOMĖS BENDRAUDAMI“

RENGINYS „TAUTINIS KOSTIUMAS“

2017 m. balandžio 28 d. 10 val. mūsų mokykloje suorganizuotas rusų kalbos tęstinio projekto „Mokomės bendraudami“ renginys „Tautinis kostiumas“, kurio svarbiausi uždaviniai – susipažinti su tautinio kostiumo kultūra, istorija, ugdyti gebėjimą bendrauti rusų kalba, praktiškai taikyti žinias ir gebėjimus, įgytus mokantis rusų kalbos. Renginį organizavo mūsų mokyklos rusų kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Lisauskienė (ir organizacinė komanda), projekto veiklas koordinavo pavaduotoja ugdymui Aušra Gedgaudienė.

Tęstinio projekto, jau 17 metų keliaujančio per mokyklas, renginyje „Tautinis kostiumas“ dalyvavo 7–9 (1 gimnazijos) klasių mokinių komandos ir rusų kalbos mokytojai iš 8 Kretingos rajono bendrojo ugdymo mokyklų: Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkcio centro, VšĮ Pranciškonų gimnazijos, S. Daukanto progimnazijos, Jokūbavo A. Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro, Darbėnų gimnazijos, M. Daujoto pagrindinės mokyklos, Salantų gimnazijos bei Kartenos mokyklos.

Rusų kalbos renginio „Tautinis kostiumas“ forma – pamoka, kurią vedė mūsų mokyklos 8 klasės mokinė Ingrida Šlevinskaitė ir devintokė Klaudija Lukauskytė. Mokinių komandos pristatė parengtas programas (namų darbus): šoko, dainavo, papasakojo apie tautinio kostiumo raidą.

Praktinis pamokos darbas – orientacinis žaidimas po mokyklą. Mišrioms dalyvių komandoms pagal nuorodas teko susirasti postą su užduotimis, jas atlikti ir gauti įvertinimą. Skirtingose mokyklos vietose (valgykloje, mokyklos ir miestelio bibliotekose, muziejuje-edukacijos centre, maltiečių Dienos centre, sporto salėje ir kt.) mokiniai atliko skirtingas užduotis, kurios buvo susijusios su rusų, lietuvių, latvių ir estų tautiniais kostiumais, suvenyrais, kitais šalių nacionaliniais ypatumais. Vaikai turėjo rusiškai įvardinti skirtingas tautinių kostiumų dalis, sumaišytas nuotraukas sugrupuoti pagal tautybes (valstybes), iš raidžių rinkinio išbraukyti duotus žodžius (rūbų pavadinimai), surasti poras (berniukas/mergaitė) pagal tautinius kostiumus, sudėlioti du sukarpytus paveikslėlius (skara, juosta), duotus lietuviškus žodžius išversti į rusų, latvių, estų kalbas. Renginio pabaigoje apibendrintos įgytos žinios.

Mokinių komandoms įteikti padėkos raštai ir suvenyrai – skirtukai su nupieštais tautinio kostiumo atributais bei rusiškai užrašyta patarle („Pagal drabužį sutinka, pagal protą palydi“).