2016-04-05

SKAITYMO DŽIAUGSMAS

Kaip nuostabu yra skaityti
Ir pamatyti, kas gi vyksta,
Kada raidelės tampa žodžiais,
O žodžiai knygomis pavirsta <...>.
Skaitykim! Džiaugsmą ir paguodą
Gera knyga pasauliui duoda.
(Pat Mora „Skaitymo džiaugsmas“).

TARPTAUTINĖS VAIKŲ KNYGOS DIENOS PAMINĖJIMAS MOKYKLOJE

Nuo 1967 m. balandžio 2-ąją pasaulyje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Šią dieną daugelyje šalių rengiamos vaikų ir jaunimo literatūros savaitės (rengiami konkursai, konferencijos, organizuojamos parodos).

Tarptautinė vaikų knygos diena mūsų mokykloje paminėta kovo 18 d. (dar prieš vaikų pavasario atostogas). Renginio organizatorė – mokyklos bibliotekos vedėja Alvyra Bončkienė. Šventinėje popietėje dalyvavę pradinių klasių mokinukai klausėsi pasakojimo apie knygos skaitymo džiaugsmą ir naudą, žaidė žaidimus, dalyvavo viktorinoje „Kas skaito – tas žino“. Geriausiai viktorinoje pasirodę antrokai buvo apdovanoti prizais. Pagyrimo raštai įteikti ir daugiausiai skaitantiems pradinukams: Ievai Stroputei (1 klasė), Ugnei Mataitytei (1 klasė), Aušrinei Jurevičiūtei (2 klasė), Deimantui Metrikiui (2 klasė), Viliui Rimkui (3 klasė), Kamilei Samulionytei (3 klasė), Kamelijai Sakutytei (3 klasė), Gabijai Džiugelytei (4 klasė), Agnei Lubytei (5 klasė).