2015-11-16

„Gramatika valdo net karalius“
Moljeras

DIKTANTO RAŠYMO KONKURSAS

Gebėjimas lietuviškai reikšti mintis, pasakyti dalyko esmę, logiškai mąstyti ir, žinoma, be klaidų rašyti rodo aukštą raštingumo lygį. Raštingumas – mokymosi visą gyvenimą pagrindas. „Moki rašyti, vadinasi, moki ir skaityti, matai duris į platesnį pasaulį, gali jas atsidaryti“ (Viktorija Daujotytė). Seniai juk mūsų išmintingųjų pasakyta: „Kas skaito rašo, duonos neprašo“.

Raštingų mokinių, gimtosios kalbos puoselėtojų esama ir mūsų mokykloje. Tuo įsitikino lietuvių kalbos mokytojos Vitalija Brunalienė ir Arina Prižginaitė, suorganizavusios diktanto rašymo konkursą, kuriame dalyvavo net 32 mokiniai.

5–6 klasių konkurso dalyviai (3 penktokės ir 11 šeštokų) rašė 142 žodžių tekstą „Briedis“. Geriausiai diktantą parašė Laura Liaudinskytė, antroji vieta atiteko Medai Mockutei ir Adomui Nakutavičiui, trečioji – Edgarui Rojui.

7–8 klasių konkurso dalyviai (7 septintokai ir 1 aštuntokas) rašė 173 žodžių tekstą. Raštingiausia šioje grupėje – Alvyda Jedenkutė, antroji – Justina Šiaulytė, trečioji – Viktorija Raminaitė.

9–10 klasių konkurso dalyviai (5 devintokai ir 5 dešimtokės) rašė 214 žodžių tekstą apie Kristijono Donelaičio „Rudens gėrybių“ gamtovaizdį. Geriausiai diktantą parašė Gabrielė Vasiliauskaitė, antroji vieta atiteko Rugilei Kaubrytei, o trečiąja vieta džiaugėsi net trys mokinės – Laima Lazdauskaitė, Dainora Jedenkutė ir Vitalija Kniukštaitė.

Raštingiausiems mokiniams įteiktos simbolinės atminimo dovanėlės ir saldieji prizai (už paramą dėkojame socialinei pedagogei Vidai Tamošauskienei). Džiugu, kad 5 klasės mokinė Arvydė Paulauskaitė, šeštokė Laura Liaudinskytė, septintokė Alvyda Jedenkutė ir 8 klasės mokinys Tautvydas Jonušas dalyvaus rajoniniame 5–8 klasių mokinių diktanto rašymo konkurse „Ginkime kalbą, žemę, jos būdą“.