2013-03-12

LIETUVIŲ FOLKLORO AKTORIŲ TRUPĖS TEATRALIZUOTA LIETUVIŲ KALBOS PAMOKA

„LIETUVIŲ SAKMIŲ MITINĖS BŪTYBĖS“

„Žmonijos vaikystė būtų buvusi daug skurdesnė, jei šalia puošnios pasakos ji nebūtų susitikusi su pilkasermėge sakme, kurioje atsispindi ištisų epochų mūsų liaudies mitinis mąstymas, pasaulėjauta, įvairių gamtos reiškinių kilmė.“

Norbertas Vėlius

Šiuolaikinis jaunimas stipriai įtakojamas Lietuvos bei pasaulio pop kultūros. Didžioji jaunimo dalis dažnai atsisako arba gėdinasi tradicinės tautinės kultūros. Nemažai Lietuvos jaunimo gyvena užsienio šalyse, jų atitrūkimas nuo savo kultūrinių šaknų vis didesnis. Todėl kviečiame atsigręžti į aktualią problemą – jaunimo abejingumą tautos nematerialiajam kultūriniam paveldui (dainoms, šokiams, tarmėms, smulkiajai tautosakai).

Ši Teatralizuota lietuvių kalbos pamoka grąžino žiūrovą į tolimą praeitį, kai žmogų lydėjo mitinės būtybės…

Kovo 1-ąją dieną mūsų mokyklos 5–12 klasių mokiniai turėjo galimybę susipažinti su tautos paveldu, paklausyti teatralizuoto sakmių skaitymo, liaudies dainų. Profesionalūs aktoriai visą pamoką bendravo su mokiniais, susipažino ir su žodiniu, ir su materialiuoju (senoviniais daiktais – verpimo rateliu, kočėlu, klumpėmis, naginėmis ir autentiškais liaudies muzikos instrumentais – ragu, ožragiu, armonika, švilpynėmis, tarškynėmis) mūsų tautos palikimu.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje