2024-03-29

VIKTORINA „AR PAŽĮSTI SAVO KRAŠTO GAMTĄ?“

Mūsų mokykloje prasidėjo Žemės mėnesiui skirti renginiai.
     Kovo 20 d. paminėta Pasaulinė Žemės diena. 1–4 kl. mokiniai prie mokyklos iškėlė Žemės vėliavą, atliko dainą „Žemėj Lietuvos“, surengė kūrybinių darbų parodą.
    Kovo 28 d. biologijos mokytoja Aušra Gedgaudienė ir geografijos mokytoja Rūta Trakienė suorganizavo viktoriną „Ar pažįsti savo krašto gamtą?“. Renginyje dalyvavo 5–10 kl. mokinių komandos (po 5 vaikus), kurios atliko 7 įdomias užduotis.
      Pirmiausia mokiniai turėjo atpažinti žinomiausius savo krašto objektus, pavyzdžiui, Salantų kaštoną, Kartenos piliakalnį, Minijos upę, Motiejaus Valančiaus muziejų, Vyšnių kalną ir kt.
   Atlikdami kitą užduotį, vaikai sudėliojo tikslius nurodytų objektų pavadinimus, taip pat dešimt objektų (pavyzdžiui, Miniją, Akmeną, Kalniškių durpyną, Dauginčių atodangą, Baltijos jūrą, Karteną ir kt.) pažymėjo žemėlapyje.
     Atsakydami į klausimus ir pakeisdami žodžiuose po vieną raidę, mokiniai sudarė žodžių grandinėles, pagal šakeles atpažino medį/krūmą, sudėliojo objektų dėliones bei sukūrė trumpą pasakojimą/eilėraštį (apie Vyšnių kalną, Miniją, Laumės kūlį, Vėlaičių piliakalnį, Gintarų kaimą).
      Kol viktorinos dalyviai stropiai dirbo, nenuobodžiavo nei komisijos nariai, nei renginio žiūrovai. Jie atsakinėjo į įvairius klausimus ir sužinojo, kokia yra Lietuvos nacionalinė gėlė ir paukštis, kada prasidės astronominė vasara, kas vaizduojama Kartenos herbe, koks giliausio Lietuvos ežero pavadinimas ir kt. Teko pasukti galvas ir pasakyti, ką lietuviškai reiškia nurodyti žemaitiški augalų ir gyvūnų pavadinimai (pavyzdžiui, šabalbuona, batvinis, bimbals, špuoks, ropotė, biržtva, kropė ir kt.).
    Pasibaigus renginiui ir komisijai susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad viktorinoje geriausiai pasirodė 5 kl. komanda (I vieta), II vietą užėmė aštuntokai, III - 7 kl. mokiniai. Viktorinos dalyviai pagerbti diplomais, padėkos raštais, pamaloninti saldžiaisiais prizais.