2011-04-05

Praėjusią savaitę Kaune vyko tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas „Kaunas Sonorum 2011“, kuriame dalyvavo 375 fortepijono, styginių, pučiamųjų instrumentų, kanklių, akordeono, bei solinio dainavimo atlikėjai. Tarp konkurso dalyvių buvo net 130 užsieniečių iš 15 šalių: Lenkijos, Estijos, Rusijos, Ukrainos, Austrijos, Slovėnijos, Čekijos, Kazachijos, Baltarusijos, Latvijos, Turkijos, Šiaurės Kipro, Čilės, Albanijos ir Vietnamo. Šiame konkurse dalyvavo ir Kartenos 2kl. mokinė pianistė Vaiva Mitkutė. Pianistų pasirodymus vertino tarptautinė komisija: Lietuvos teatro ir muzikos akademijos profesorius Petras Geniušas, pianistė Andrea Lingchih Fan iš Kinijos bei kompozitorius Vidmantas Bartulis.

Karteniškė, 2 klasės mokinė Vaiva Mitkutė, kuri varžėsi mažiausiųjų, A amžiaus grupėje, pasiekė aukščiausią įmanomą įvertinimą ir buvo apdovanota 1-os vietos laureato diplomu, medaliu ir kitomis dovanomis.

Iškilminga apdovanojimų ceremonija, kuri buvo tiesiogiai transliuojama internetu bei filmuojama Lietuvos nacinalinės televizijos, vyko Kauno valstybinės filharmonijos salėje, kuri renginio metu buvo pilnutėlė. Fortepijono pogrupio nugaletojus apdovanojo pianistas Petras Geniušas. O pagrindinis konkurso „Grand Prix“ 1000 eurų prizas atiteko pianistui Jan Vojtek (Čekija-Vengrija).

Vaiva atsiima apdovanojimą

Su mokytoja    Su prof. P. Geniušu    Su „Grand Prix“ laimėtoju