Baublys – naujas namelis Kartenoje

Jau nuo rugpjūčio praeivių žvilgsnį patraukia kitapus mokyklos, vienos sodybos kieme, stovintis namelis. Tai ne šiaip paprastas namelis, tai iš ąžuolo padarytas baublys, kuris turi savo istoriją. Jo kūrėjas Viktoras Mačernis su mumis, kaip su artimiausiais kaimynais, nusprendė pasidalinti ta istorija. Paklausinėjau jo apie medį ir jį patį. Jis nuoširdžiai atsakė.

Ar džiaugiatės savo kūriniu? Ar daug lankytojų ateina pasigrožėti Jūsų baubliu?
Kas eina iš bažnyčios, tas užeina. Visi sako, kad gražu. Čia giminės medis, iš Vėlaičių parvežtas šis ąžuolas. Tai senelių, proseneli
ų eksponatas.

Ar anksčiau mėgote drožinėti, ar tai pirmas Jūsų prisilietimas prie medžio?
Tai tikrai pirmas mano prisilietimas prie medžio. Niekad anksčiau nedrožinėjau.

Ką Jums reiškia medis?
Medis tai stiprybė, kosm
osas, grožis.

Kokia jūsų profesija, kokį darbą dirbate?
Esu laivų statytojas, remontininkas.

Kokią mokyklą esate baigęs?
Kartenoje baigiau aštuonias klases. Tada direktorius buvo Janušauskas, Palaitis – klasės auklėtojas, buvo toks Do
markas, kuris vėliau tapo švietimo ministru. Paskui mokiausi Klaipėdoje.

Kokios buvo jūsų mėgstamiausios pamokos? Ar mokykloje atsiskleidė Jūsų meniniai sugebėjimai?
Taip, man patiko dailė. Taip pat patiko fizinis lavinimas, matematika. Patikdavo daryti gimnastikos pratimus ant skersinių.

Gal atmenate kokių linksmų nutikimų iš mokyklos laikų?
Man patiko eiti į mokyklą. Linksma būdavo eiti į šokius. Jie būdavo apačioj, sporto salėj. Mes tada gerbėm mokytojus, klasės draugus, galvodavom ryte, kaip greičiau nubėgti į mokyklą, kad tik nepavėluotume į pamoką, o dabar jaunimėlis rūko sau atsipūtęs už kampo ir neina į pamokas.

Ar turite dar kokių idėjų papuošti savo sodybą?
Laikas parodys, ko dar čia reikia, bet man labai nepatinka, kad kai atvažiuoju, čia būna, pavyzdžiui, išdaužyti šiltnamio stiklai. Tai čionykščių vaikėzų darbas.

Ko palinkėtumėt mūsų mokyklos bendruomenei?
Linkiu kažką kurti, tobulėti, o nestovėti vietoje.

Taigi dėkojame Viktorui už atsakymus ir linkime kūrybinės sėkmės ateityje... Kaip malonu grožėtis gražia sodyba.

Agnė Tamošauskaitė, 11 klasė

[atgal]