2021-11-22

„Tolerancija – tai kasdieniai išmėginimai“.
                                                                                         Leonidas Donskis

TOLERANCIJOS DIENA MOKYKLOJE

Lapkričio 16 d. mokykloje paminėta Tarptautinė tolerancijos diena.
   Šiųmetės pilietinės iniciatyvos simbolis – Tolerancijos miestas. Su mažaisiais ugdytiniais ir vyresniais mokiniais kalbėta apie gyvenamąją vietovę, žmonių tarpusavio santykius, tolerancijos/ netolerancijos pavyzdžius, situacijas gatvėje, parduotuvėje ar kitose viešose vietose, diskutuota, ar gimtasis miestelis/ miestas/ kaimelis yra tolerantiškas kitam/ kitokiam žmogui ir pan.
     Mūsų mokyklos ugdytiniai „pastatė“ ir įspūdingą Tolerancijos miestą. Vaikai piešė, darė koliažus ir aplikacijas, iš įvairių medžiagų (kartono, spalvoto popieriaus, dėžių ir kt.) kūrė maketus Tolerancijos miesto tema, papuošė juos prasmingais užrašais (DRAUGIŠKUMAS, MEILĖ, PAKANTUMAS). „Keliaudamas“ po mokinių sukurtą Tolerancijos miestą, gali „užsukti“ į Draugystės gatvę, tolerantiškiausią biurą ar šypsenų sodą.
     Už dalyvavimą pilietinėje iniciatyvoje klasėms/ grupėms įteikti saldieji prizai ir įvairios nominacijos:„Jaukiausias Tolerancijos miestas“ – ikimokyklinio ugdymo grupė „Kiškučiai“ ir 6 klasė, „Vasarėlės džiaugsmai“ – ikimokyklinio ugdymo grupė „Boružėlės“, „Nuoširdžiausias Tolerancijos miestas“ – ikimokyklinio ugdymo grupė „Nykštukai“, „Draugiškiausias Tolerancijos miestas“ – priešmokyklinio ugdymo grupė „Bitės Ritės mokyklėlė“ ir 9 klasė, „Taikiausias Tolerancijos mietas“ – 1 klasė, „Elegantiškiausias Tolerancijos miestas“ – 2 klasė, „Kosmopolitiškiausias Tolerancijos miestas“ – 3 klasė, „Romantiškiausias Tolerancijos miestas“ – 4 klasė, „Žaviausias Tolerancijos miestas“ – 5 klasė, „Šilčiausias Tolerancijos miestas“ – 7 klasė, „Spalvingiausias Tolerancijos miestas“ – 8 klasė, 10 kl. mokiniai paskatinti padėkos raštu.
     1–10 kl. mokiniai kūrė Tolerancijos receptus, taip pat vyko rinkimai: draugiškiausiomis išrinktos 2 ir 8 klasės, tolerantiškiausiais mokiniais tarp pradinukų tapo G. Stankaitytė (1 kl.), D. Drakšas (1 kl.), A. Vaidilauskaitė (2 kl.), K. Drakšaitė (3 kl.), E. Stonkutė (3 kl.), B. Geležinytė (4 kl.), tarp 5-10 kl. mokinių – J. Domarkas (7 kl.), V. Bernotaitė (7 kl.), A. Lygutas (8 kl.), E. Stonkutė (10 kl.).
     Už Tolerancijos dienos mokykloje organizavimą dėkojame socialinei pedagogei Vidai Tamošauskienei ir jos šauniajai jaunųjų maltiečių komandai.

Atnaujinta 2024-03-26 © Kartenos vidurinė mokykla. Visos teisės saugomos. Sprendimas:Creative partner