2019-11-18

Kartenos mokykla-daugiafunkcis centras laimėjo tarptautinį mokyklų partnerysčių projektą „HOW TO SURVIVE IN NATURE“ – „GYVENKIME DARNOJE SU GAMTA“. Svarbiausi šio projekto tikslai: tobulinti mokytojų kompetencijas vykdant ugdomąją veiklą lauke (gamtoje); sudaryti galimybę bendradarbiauti ES šalių mokytojams; ugdyti mokytojų ir mokinių kritinį mąstymą ir tarpkultūrines kompetencijas; parodyti tėvams, kaip yra svarbu, kad vaikai prasmingai praleistų kuo daugiau laiko lauke; ugdyti dalyvių bendravimo ir asmeninius įgūdžius; į bendrą veiklą įtraukti tėvus.  Projektas buvo pateiktas Erasmus+ programos Bendradarbiavimas inovacijų srityje ir dalijimasis gerąja patirtimi kategorijoje Mokyklų mainų partnerystės (spalio mėnesį mokykla su Erasmus+ Švietimo mainų paramos fondu jau pasirašė projekto finansavimo sutartį).

Mūsų mokykla tapo ne tik tarptautinio projekto partnere, bet ir jo koordinatore. Kiti projekto partneriai:

ALI FUAT CEBESOY ILKOKULU, Stambulas, Turkija;
Scoala Gimnaziala „Grigore Moisil“,  Ploiesti, Rumunija;
Agrupamento de Escolas nº 1 de Beja,  Beja, Portugalija;
III. osnovna sola Celje,  Celje, Slovėnija.

Tarptautinio projekto veikla truks 2019-2021 m. m. Visų partnerių mokyklose bus vedamos įvairių dalykų pamokos, jos bus organizuojamos lauke (gamtinėje aplinkoje). Į šią veiklą turėtų įsitraukti ir tėvai. Taip pat savo veiklas ir jų rezultatus (metodinė medžiaga, mokinių darbeliai ir kt.) mokytojai turės pristatyti projekto partneriams.

Veiklų temos:

1. MOKYMASIS GAMTOJE (LAUKE) – DABARTINĖS TENDENCIJOS EUROPOJE (2019 m. lapkričio mėn. Turkija).
2. GAMTA IR SKAIČIAI (skaičiavimas). (2020 m. vasario mėn. Rumunija).
3. GAMTA IR RAŠTINGUMAS (2020  m. gegužės mėn. Portugalija).
4. GAMTA IR MOKSLINIAI TYRINĖJIMAI (2020 m. spalio mėn. Slovėnija).
5. GAMTA IR SAVĘS PAŽINIMAS PER MENUS IR AMATUS (2021 m. kovo mėn. Kartenos mokykla, Lietuva).

Tikimės, kad įsitrauksite į  projekto veiklas, padėsite patobulinti, atnaujinti, paįvairinti, padaryti įdomesnį mokymą/-si,  ir šis bendradarbiavimas bus naudingas mums visiems.

Projekto koordinatorė, rusų k. mokytoja Jūratė Lisauskienė