2019-11-18

KVIEČIAME SKAITYTI IR RINKTI METŲ KNYGĄ!

Šiais mokslo metais mokyklos biblioteka prisijungė prie akcijos „Metų knygos rinkimai“. Akcijos rengėjai jau penkioliktą kartą vykstančiais knygų rinkimais siekia skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į įdomiausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą kaip prasmingą, patrauklų užsiėmimą. Mokyklos bibliotekoje numatomi šie renginiai:

• gautų knygų pristatymas, supažindinimas su autoriais, susipažinimas su knygose veikiančiais herojais (naudojamos medijos), garsinis skaitymas. Džiugi žinia ta, kad biblioteka teikė paraišką „Metų knygos rinkimų“ knygoms įsigyti ir laimėjo vaikiškų knygų komplektą.
  • įvairinamas skaitymo skatinimo procesas: viena klasė perduoda „skaitymo estafetę“ kitai klasei, taip pat pasidalijama skaitymo įspūdžiais, įvertinamos perskaitytos knygos (grupėje 4 klasės);
  • mokykloje renkama įdomiausia, populiariausia perskaityta knyga;
  • apie knygas ir jų skaitymą kalbamasi su dar skaityti nemokančiais šešiamečiais;
  • klasėse kuriami labiausiai patikusių herojų portretai, jie eksponuojami ant mokyklos bibliotekos sienos;
  • renkamasi į „Metų knygos“ paskelbimo šventę.

Renkamų KNYGŲ VAIKAMS penketukas:

1. T. Dirgėla, D. Karpavičiūtė „Benas – sapnų siuvėjas“
  2. V. V. Landsbergis, D. Karpavičiūtė „Pūkis karalius“
  3. P. Norvila, J. Šulskytė „Strykt pastrykt!“
  4. I. Zarambaitė, V. Padimanskaitė „Stebuklingi senelio batai“
  5. D. Zavedskaitė, J. Šarmavičiūtė „Lietus ir skafandras“

Dalyvaukit, skaitykit, rinkit!