2019-06-06

Folklorinių šokių ir ratelių festivalis „Suk, suk ratelį“

Gegužės 31 d. mūsų mokykloje suorganizuota netradicinė etnokultūrinio ugdymo diena: vyko įdomios pamokos su dalykų mokytojais bei bendra integruota veikla „Lietuvių liaudies dainos ir žaidimai“ (aktų salėje).

Po 4 pamokų mokiniai bei šaunieji Kartenos senjorai, pasipuošę tautiniais rūbais, pedagogai, kiti mokyklos bendruomenės nariai dalyvavo iškilmingoje Kretingos rajono mokinių ir suaugusiųjų folklorinių šokių ir ratelių festivalio „Suk, suk ratelį“ eisenoje iš mokyklos kiemo iki Kartenos kultūros skyriaus aikštės, kur ir vyko rajoninis renginys. Festivalio, kurio tikslas – ugdyti mokinių ir suaugusiųjų tautinės kultūros suvokimo vertybines nuostatas bei sceninę šokių ir viešojo bendravimo kultūrą, skatinti ir plėtoti rajono mokinių šokių kolektyvų bendradarbiavimą ir bendrą kūrybinę veiklą, sumanytoja – šokio mokytoja Janina Vaičekauskienė, jai talkino kultūros skyriaus meno vadovas Rimantas Varkojus, mokyklos administracija).

Šventės dalyviams sveikinimo žodį tarė renginio vedėja J. Vaičekauskienė, mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Aušra Gedgaudienė, Kretingos rajono švietimo centro neformaliojo švietimo skyriaus metodininkė Rima Ramoškienė.

Tradiciniame – jau šeštajame – folklorinių šokių ir ratelių festivalyje dalyvavo mūsų mokyklos jaunučių ir jaunuolių šokių kolektyvai (1–10 kl. mokiniai), sulaukta šauniųjų šokėjų (antrokų) iš Kretingos Simono Daukanto progimnazijos  (šokio mokytoja Raimonda Grikšienė). Kaip minėjau, renginyje, džiuginančiame skirtingų kartų bendryste, pasirodė ir senjorai – Kartenos kultūros skyriaus suaugusiųjų folkloro kolektyvas.

Festivalio žiūrovai gėrėjosi šokiais ir rateliais „Graži mūsų šeimynėlė“, „Auksa galva“, „Ciceliukė Marceliukė“, „Tonkiau tonkiau“, „Auskim, sesutės, abrūsus“, kuriuos atliko 1–4 kl. mokiniai. Vyresnieji šokėjai (5–10 kl. atstovai) sušoko „Gerą dūdą“, „Blezdingelę“, „Pliauškutį“, „Gyvaterį“. Suaugusieji džiugino šokiais „Aš pasiejau kanapelę“, „Aviža prašė“, Ant kalno karklai siūbavo“, „Siuntė Marę į Žagarę“ (festivalio finalo šokiai – „Granksveras“, „Suk, suk ratelį“). Šventėje pasirodė ir mokyklos skudutininkių ansamblis (vadovė – muzikos mokytoja Daiva Norvaišienė).

Festivalio organizatoriams ir šokio mokytojams įteiktos Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro padėkos, šokėjai pamaloninti saldžiomis dovanėlėmis.

Atnaujinta 2024-03-26 © Kartenos vidurinė mokykla. Visos teisės saugomos. Sprendimas:Creative partner