2019-03-15

UŽGAVĖNĖS ŠVĘSTOS LINKSMAI IR IŠRADINGAI

Kovo 5 d. mokykloje suorganizuotas netradicinio ugdymo renginys „Amatų diena: Užgavėnių tradicijos“.

Per pirmas dvi pamokas 1–10 klasių mokiniai kartu su auklėtojais, dalykų mokytojais gamino Užgavėnių kaukes bei darė įspūdingas Mores – nuo pačios mažiausios iki daugiau nei 2 metrų galiūnės. Pačiomis originaliausiomis pripažintos antrokų, devintokų ir 10 klasės mokinių padarytos Užgavėnių „gražuolės“. Už išradingumą apdovanota kiekviena klasė (dėkojame Kartenos maltiečių vadovei V. Tamošauskienei).

Per 3 pamoką Dienos centre šurmuliavo skanėstų mugė. Akys raibo nuo įvairiausių formų ir spalvų kepinių (keksiukų, pyragų, triufeliukų, žagarėlių, sausainių, meduolių) gausos, saldainių, kitų gardėsių. Nė vienas iš „jomarko“ neišėjo liūdnas ar kažko nenusipirkęs.

Mokyklos bendruomenės nariai dalyvavo ir Užgavėnių persirengėlių eisenoje, ir teatralizuotoje šventėje „Žėima, žėima, biek iš kėima“ (aikštėje prie kultūros namų). Šokta ir dainuota kartu su seniūnijos, kultūros skyriaus darbuotojais ir saviveiklininkais, kitais miestelio bendruomenės nariais. Vaišintasi gardžiais blynais, stebėta įnirtinga Kanapinio ir Lašininio dvikova, sudegintos Morės, o su jomis – ir visos negandos, nelaimės, pyktis, kitos blogybės. Už iniciatyvą organizuojant įdomią šventę dėkojame kultūros centro vedėjai ir meno vadovei bei mokyklos šokių mokytojai J. Vaičekauskienei.

Nuotraukos fotogalerijoje

Atnaujinta 2023-01-25 © Kartenos vidurinė mokykla. Visos teisės saugomos. Sprendimas:Creative partner