2019-02-04

Lietuvos mokinių (5–12 kl.) meninio skaitymo konkurso

rajoninis etapas

2019 m. sausio 31 d. Kretingos rajono Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre vyko  Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninis etapas.

Konkurse dalyvavo 17 jaunųjų skaitovų iš 9 rajono mokyklų: Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Kretingos VšĮ Pranciškonų gimnazijos, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos, Kretingos Simono Daukanto progimnazijos, Salantų gimnazijos, Darbėnų gimnazijos, Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro, Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro ir Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro.

Mokinius vertino Kretingos švietimo centro sudaryta komisija: Aušrinė Zulumskytė, Kretingos r. kultūros centro renginių organizatorė, pirmininkė, Karolina Moncevičienė, Kretingos r. kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“  režisierė, narė, Sigita Dirmeitienė, Kretingos Simono Daukanto progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja  metodininkė, narė.

Renginio pradžioje pakilia nuotaika ir geromis emocijomis dalyvius nuteikė Kartenos mokyklos mokinės ir renginio vedėjos Lauryna Januškaitė ir Kamilė Narvilaitė, parengtos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Vitalijos Brunalienės. Sveikinimo žodžius tarė Kartenos mokyklos direktorė Laima Mačernienė, Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Tranizienė ir Kretingos rajono Švietimo centro direktorė Adelė Mazeliauskienė.

Komisijos sprendimu 5–8 klasių grupėje nugalėtojais paskelbti šie mokiniai:

1-oji vieta – Simas Martinkus, Kretingos Viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazijos 8e klasės mokinys. Mokytoja Birutė Šidlauskaitė. (R. Granauskas „Trečias gyvenimas“ (ištrauka)).

2-oji vieta – Arvydė Paulauskaitė, Kretingos rajono Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro 8 klasės mokinė. Mokytoja Vitalija Brunalienė.  (I. Ežerinytė „Sutikti eidą“ (ištrauka)).

3-oji vieta – Urtė Endružytė, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos 5c klasės mokinė. Mokytoja Jūratė Račinskienė  (V. Žilinskaitė „Viso pasaulio tetos“ (ištrauka)).

9–12 klasių grupėje nugalėtojais paskelbti šie mokiniai:

1-oji vieta – Julija Naraškevičiūtė, Kretingos Viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazijos IG klasės mokinė. Mokytoja Virgilija Kavoliūnienė. (J. Tumas-Vaižgantas „Pragiedruliai“ (ištrauka).

2-oji vieta – Rasa Žutautaitė, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos Ib klasės mokinė. Mokytoja Audronė Dūdienė. (J. Mikelinskas „Visų vėžių žūtis, arba Tokia dieviška naktis“ (ištrauka).

3-oji vieta – Evelina Malūkaitė, Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos 3G klasės mokinė. Mokytoja Vanda Kontrimienė. (U. Starko „Ištižėliai ir pramuštgalviai“).

Kitame, zoniniame, konkurso etape deleguojami dalyvauti 1 vietų laimėtojai: Simas Martinkus ir Julija Naraškevičiūtė.