2018-12-10

„Sugaukime valandą, kuri ateina; nesivykime jos, kai išeina“.
Viljamas Šekspyras

MOKYKLOJE – „MUZIEJUS ANT RATŲ“

Šiuos mokslo metus Klaipėdos laikrodžių muziejus pradėjo projektu „Muziejus ant ratų“, skirtu mokyklų bendruomenėms. Vienas iš pagrindinių šio projekto tikslų – pristatyti Laikrodžių muziejaus ekspoziciją ir kiekvienos aplankytos mokyklos mokiniais (bei pedagogams) padovanoti po 3 edukacinius užsiėmimus.

Lapkričio 30 d. muziejininkai apsilankė ir mūsų mokykloje. Edukacijos centre surengta paroda „Laikrodžių formų raida nuo renesanso iki moderno“, supažindinanti su ryškiausiais laikrodžių korpusų pokyčiais nuo seniausių laikų iki nūdienos. Parodoje naudojami interaktyvūs metodai: kviečiama pasiklausyti muzikinės dėžutės melodijos, užuosti tvyrantį kvapą, paliesti laikrodžio reljefą, pro skylutę žvilgtelėti į paslaptingą laikrodžio mechanizmą ir t.t.

Mokiniai dalyvavo 3 edukaciniuose užsiėmimuose:

1. „Senas-naujas laikrodis“. Penktų ir šeštų klasių moksleiviai supažindinti su pirmaisiais laiko matavimo prietaisais. Edukacinio užsiėmimo dalyviai konstruodami saulės, vandens, ugnies, smėlio laikrodžius, susipažino su jų veikimo principais bei išmoko, kaip šiuos laikrodžius panaudoti praktiškai.

2. „Pasigamink laikrodį“. Septintų ir aštuntų klasių moksleiviai kūrybinio užsiėmimo metu pasigamino veikiančius sieninius laikrodžius.

3. „Meno pinklės“. Devintų, dešimtų klasių dalyviai edukacijos metu mobilios aplikacijos pagalba susipažino su šešiomis (nuo renesanso iki moderno) meno formomis keliaudami po skirtingas erdves ir ieškodami meno vertybių. Užsiėmimo metu buvo naudojami planšetiniai kompiuteriai.

Interaktyvią parodą visi norintys dar gali aplankyti iki gruodžio 21 dienos. Kviečiame mokyklos, ir miestelio bendruomenes pasinaudoti proga ir NEMOKAMAI aplankyti mūsų mokykloje eksponuojamą laikrodžių parodą!

Laukiame Jūsų!