2017-11-30

2016 metais Latvijoje vyko technologijų taikymo konkursas „Ventspils IT challenge“, kuriame dalyvavo 275 komandos iš visos Latvijos. Šiais metais konkursas vyko platesniu – Baltijos šalių – mastu. Konkursu susidomėjo ir mūsų mokykla – septintokė Arvydė Paulauskaitė ir devintokai Alvyda Jedenkutė ir Rolandas Lukauskas bei IT mokytoja Nijolė Donėlaitė.

Nuotolinio etapo metu mokiniai turėjo pasirinkę mokykloje vyraujančią problemą bei jos sprendimo būdą sukurti filmuką ir jį patalpinti internetinėje svetainėje „Youtube“. Sėkmė mūsų mokyklos mokiniams nusišypsojo ir jie bei dar 16 komandų iš visos Lietuvos  buvo pakviesti vykti lapkričio 15–17 dienomis į kitą konkurso etapą Ventspilyje.

Pirmąją konkurso dieną moksleivių laukė įdomus orientacinis žaidimas mieste, kuris paliko daug puikių įspūdžių ir emocijų tiek mūsų mokyklos mokiniams, tiek mokytojai. Vėliau jaunuoliai buvo pakviesti kartu pailsėti, atlikti  įvairias užduotis, kūrybiškai padirbėti grupelėse, pabendrauti vieniems su kitais.

Antrąją konkurso dieną mokinių laukė finalinės užduotys. Vyresniųjų grupei teko sukurti animaciją, internetinę svetainę bei pateiktis apie įdomiausius ir naudingiausius technologijų išradimus. Vakare už tinkamai atliktas užduotis moksleiviai turėjo galimybę dalyvauti daugelyje veiklų: IT viktorinoje, karaokėje, populiarios latvių grupės „Carnival Youth“ koncerte.

Na, o trečiąją konkurso dieną mokiniai aplankė Venstpilio Aukštąją mokyklą bei kitas įdomias vietas. Po ekskursijų vyko konkurso „Ventspils IT challenge 2017“ apdovanojimų ceremonija. Nors mūsų mokyklos mokiniai ir nelaimėjo prizinės vietos, tačiau patirtis bei puikūs prisiminimai, laimėjus šią visiškai nemokamą kelionę, išliks tikrai ilgam!