2017-03-08

Atšvęstos Užgavėnės

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Šis laikotarpis būna nuo vasario 3 iki kovo 9 dienos.

Šventės ištakos pagoniškos, tačiau dabar glaudžiai susietos su krikščionybe. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų (Kristaus prisikėlimo). Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos, gedėti iki Kristaus prisikėlimo šventės.

Netradiciškai Užgavėnes atšventė mūsų mokyklos antrokai su auklėtoja Monika Žeimiene. Vaikai prisiminė Užgavėnių papročius, ėjo ratelius, per kūno kultūros pamoką žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos-dailės pamokoje, kuri vyko mokyklos bibliotekoje, spalvino Užgavėnių mandalas.

Pertraukų metu vaikai vaikščiojo po mokyklos koridorius, kabinetus, grupes, visus linksmino bei vaišino blynais, vafliais ir saldainiais.