2016-10-26

METODINĖ DIENA

„BŪK KŪRYBINGAS IR KEISK PASAULĮ“

Spalio 20 d. mūsų mokykloje suorganizuota Kartenos zonos pradinio ugdymo mokytojų metodinė diena „Būk kūrybingas ir keisk pasaulį“ (metodinės dienos veiklas koordinavo Aušra Gedgaudienė – mokyklos neformaliojo švietimo organizatorė).

Dalyvavę renginyje pedagogai pirmiausia buvo pakviesti į atvirą pasaulio pažinimo pamoką (2 klasė) „Rudens gėrybės“, kurią vedė mūsų mokyklos pradinio ugdymo mokytojas Paulius Mikaločius. Antrokai atliko įvairias kūrybines užduotis, dirbo su planšetiniais kompiuteriais, stebėjo ir analizavo savo veiklos pasiekimus.

Tuo pat metu mokyklos edukacijos centre-muziejuje pradinukams suorganizuota edukacinė veikla „Pažink gimtąjį kraštą“ (vadovė – neformaliojo švietimo mokytoja Indrė Paulienė).

Vėliau metodinės dienos integruotos veiklos vyko aktų salėje – suorganizuotas renginys „Rudenėlio išdaigos“ (idėjos autorė ir renginio organizatorė – muzikos mokytoja Daiva Norvaišienė). Nuotaikingą šventę vedė šeštokės Elija Beržanskytė ir Arvydė Paulauskaitė.

Renginio metu netrūko juoko, žaismės, vaikiškų išdaigų, dainų ir šokių, stebino spalvingos, išmoningai padarytos vaisių, daržovių, žvėrelių kaukės, kuriomis buvo pasipuošę pradinukai.

Vaikai ir pedagogai šventei pasiruošė tikrai atsakingai. Štai 1 klasės mokiniai parodė kompoziciją „Žirnių puota“ ir padainavo dainelę „Žirnių namelis“ (pradinio ugdymo mokytoja Morta Griciuvienė).

Antrokai visus pakvietė pažiūrėti vaidinimo „Vaisių ir daržovių fiesta“, padainavo dainelę apie pomidorą ir sušoko linksmą šokį „Pupa“ (pradinio ugdymo mokytojas Paulius Mikaločius).

Trečios klasės mokinukai savo vaidinimą dedikavo grybams („Grybų karas“), atliko dainelę „Baravykas“, renginio dalyviams ir svečiams dovanojo šokį „Grybų rauti“ (pradinio ugdymo mokytoja Rima Bitautienė).

Inscenizaciją „Bulvės rūpestis“ pristatė 4 klasės mokiniai. Vaikai taip pat padainavo dainelę „Bulvė kalbina buroką“ ir sušoko šokį „Gintariniai riešutai“ (pradinio ugdymo mokytoja Regina Baltuonienė).

Renginyje dalyvavę Kalniškių pradinio ugdymo skyriaus 1–4 klasių mokiniai visus kvietė kartu padainuoti („Padainuokim“), pašokti („Bulvė kalbina buroką“), išmokti pasigaminti skanią mišrainę (vaidinimas „Mišrainė“). Šventei vaikučiai ruošėsi kartu su pradinio ugdymo mokytojomis Audrone Venckauskiene ir Virgina Domarkiene. Dainuoti ir šokti mūsų mokyklos bei Kalniškių pradinio ugdymo skyriaus vaikus mokė muzikos mokytoja Daiva Norvaišienė bei šokio pedagogė Janina Vaičekauskienė.

Šventėje sulaukta svečių iš Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro: 3–4 klasių mokinukai parodė vaidinimą „Ko kiškelis verkė?“ (pradinio ugdymo mokytojos Irena Raišuotienė ir Reda Petrulienė).

Renginio pabaigoje skambėjo finalinė daina „Rudenėlis“, apdovanoti mokinių grupinių kūrybinių darbų „Įdomiausias personažas iš moliūgo“ laimėtojai. Kiekvienai klasei įteikti mūsų mokyklos direktorės Laimos Mačernienės padėkos raštai bei saldžios dovanėlės (už saldumynus dėkojame jaunųjų maltiečių vadovei Vidai Tamošauskienei).