2016-05-25

„Paskui liaudies dainą eičiau ir eičiau“.
(Justinas Marcinkevičius)

LIAUDIŠKA POPIETĖ „SENOLIŲ DAINOS JAUNIMO LŪPOSE“

Gegužės 19 d. mūsų mokykloje įvyko liaudiška popietė „Senolių dainos jaunimo lūpose“, kurią suorganizavo muzikos mokytoja metodininkė Daiva Norvaišienė (renginio tikslai – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus ir kt.).

Liaudišką popietę vedė 5 klasės mokinės Elija Beržanskytė ir Arvydė Paulauskaitė. Penktokės visus kvietė šokti ir dainuoti, papasakojo, kaip seniau žmonės kepdavo duoną, užminė mįslių, paporino gražių patarlių apie duoną ir darbą. Popietės dalyviai ėjo ratelius, žaidė žaidimus. Visiems patiko renginio svečių – Simono Daukanto progimnazijos merginų kolektyvo – šokis „Patrepsėnis“ (vadovė – muzikos mokytoja metodininkė Daiva Beivydienė).

Jaunimo lūpose skambėjo ir lyrinės mūsų senolių dainos „Teka teka šviesi saulė“, „Ei, žolele, tu žalioji“, „Už žalių miškelių“, kurias atliko 6 klasės mokiniai Darius Tamošauskas ir Laimonas Daukantas bei devintokės Rugilė Kaubrytė, Erika Norvilaitė, Gabrielė Balsevičiūtė, Brigita Narvilaitė, Gabrielė Šilauskaitė, Erika Serepinaitė.

Popietės metu skambėjo ir liaudies muzikos instrumentais atliekami kūriniai. Simono Daukanto progimnazijos merginų kolektyvas skudučiavo („Rezgynėlė“, „Baravykų sutartinė“), o mūsų mokyklos trečiokė bei Salantų meno mokyklos auklėtinė Kamilė Samulionytė sužavėjo kanklėmis atliekamomis melodijomis („Ėsk, karvyte“, „Žemaitukas“).

Renginio pabaigoje skambėjo finalinė daina „Eisim, broleliai, namo“.