2016-05-06

Šventė-festivalis „Šokių fiesta“

Balandžio 29 d. 13 val. Kretingos kultūros centro Kartenos kultūros skyriuje įvyko šventė-festivalis „Šokių fiesta“: taip paminėta Tarptautinė šokio diena, nusilenkta šokio ir chorinių himnų mūzai Terpsichorei, Motinos dienos proga pagerbtos į šventę susirinkusios mamos ir močiutės.

Renginį vedė 7 klasės mokiniai Justina Šiaulytė ir Rolandas Lukauskas. Septintokai vedėjai vartė stebuklingą burtų knygą, deklamavo eiles, sušoko „Sirtakį“.

Kartenos kultūros skyriaus scenoje pasirodė mūsų mokyklos-daugiafunkcio centro 1–2 klasių jaunučių, 4–6 klasių jaunučių ir 7–9 klasių linijinių-kantri šokių būrelių nariai bei meninio ugdymo būrelių nelankantys 1–10 klasių mokiniai. Sušokti šokiai „Žuvėdrų giesmė“, „Rylio“, „Linksmosios kaubojės“, „Džentelmenai“, „Vaikai vanagai“, „Retro“, „Putpelių pyragas“, „Disko svingas“, „Mokykla“, „Linksmuoliukai“, „Polkutė“ ir kt. Šokį „Robotai“ dovanojo Kalniškių pradinio ugdymo skyriaus 1–4 klasių jaunučių šokių kolektyvas.

Šokiu „Aukštyn gatve“ renginio žiūrovus nudžiugino Kretingos Simono Daukanto progimnazijos mergaičių šokių grupė (vadovė – šokio mokytoja Judita Lesčiauskienė). Įspūdingais šokiais „Taškuotos svajonės“, „Gera nuotaika plius šypsena“ stebino Darbėnų kultūros skyriaus merginų šokių grupė „Šypsena“ (meno vadovė Vilma Petrošienė).

Renginio pabaigoje visi šventės dalyviai sušoko linijinį šokį „Koja koja...“ bei „Vienos valsą“.

Šventėje-festivalyje „Šokių fiesta“ netrūko teigiamų emocijų, garsių plojimų, gražių šokių ir skambių dainų. Renginio žiūrovams dainavo Pu grupės vaikai – skambėjo daina „Mamai“. 6 klasės mokinys Darius Tamošauskas atliko dainą „Gyveno sau vaikinas“. Skambėjo dainos „Lietus“, „Aš labai myliu savo mamą“ ir kt.

Visus renginio dalyvius ir svečius pasveikino šventės sumanytoja Janina Vaičekauskienė, kuri teigė, kad šokti gali visi: ir jauni, ir seni, ir mokantys, ir nemokantys, ir sveiki, ir žmonės su negalia. Juk šokis gydo, suteikia daug džiugių akimirkų.

Renginio dalyviams, svečiams, žiūrovams padėkos žodį tarė mokyklos direktorė Laima Mačernienė, pavaduotoja ugdymui Tatjana Valužienė. Padėkota visai festivalio organizacinei-kūrybinei grupei: šokio mokytojai Janinai Vaičekauskienei, muzikos mokytojai Daivai Norvaišienei, meninio ugdymo pedagogui Rimantui Varkojui, lietuvių kalbos mokytojai Vitalijai Brunalienei, dailės ir technologijų pedagogei Kristinai Pocevičienei, žmogaus saugos mokytojui Gintarui Mačerniui, neformaliojo švietimo organizatorei Aušrai Gedgaudienei, socialinei pedagogei Vidai Tamošauskienei, Kartenos kultūros skyriaus vedėjai Sigitai Dirmeitienei.