2015-12-07

Atliekų mažinimo savaitė mokykloje

Lapkričio 21–29 dienomis mūsų mokykloje vyko Atliekų mažinimo savaitės Europoje renginiai. Visą savaitę Maltiečių dienos centre vyko užsiėmimai „Panaudotos pakuotės virsta naudingais daiktais“: mokiniai panaudotas dėžutes pavertė dovanų dėžutėmis, iš panaudotų riešutų kevalų gamino puošnius kalėdinius žaisliukus, panaudotus žurnalus pavertė spindinčiomis eglutėmis. Įvairių puošimo paslapčių vaikus mokė karteniškė Dalia Einars, mokytojos Vida Tamošauskienė, Jūratė Lisauskienė ir Viktorija Martinkutė. Iš atliekų pagaminti kalėdiniai žaisliukai ir dovanėlės bus eksponuojami parodoje „Eko Kalėdinės dovanos“ mokykloje gruodžio mėnesį.

Jaunųjų gamtininkų būrelis, vadovaujamas biologijos mokytojos metodininkės Aušros Gedgaudienės, vykdo akciją „Baltas popieriaus lapas“: iš pusiau panaudotų rašomojo ar sąsiuvinio popieriaus lapų iškarpo įvairius baltus užrašų lapelius ir padovanoja mokytojams.

Tokie užsiėmimai ir akcijos ugdo mokinių ekologinį sąmoningumą, padeda spręsti atliekų panaudojimo problemą.