2015-06-03

Įšvyka vaizdingu Panemunės keliu

Gegužės mėnesį trečiokai, penktokai ir ketvirtokė vyko į ekskursiją vaizdingu Panemunės keliu.

Trečiokai pareigingai ir atsakingai ruošėsi kelionei. Domėjosi Panemunės pilimis, medžiagos ieškojo internete, enciklopedijose. Parengė projektą „Panemunės pilys“. Ekskursijoje trečiokai buvo gidais ir, atvykę į lankomą objektą, apie jį pateikė išsamią informaciją.

Kelionės maršrutas: Rambyno kalnas, Pamemunės pilis, Raudonės pilis, Veliuonos piliakalnis, Palemono kalnas Seredžiuje.

Rambyno kalne mokiniai žavėjosi nuo kalno apžvalgos aikštelių atsiveriančia panorama, Nemuno vingiais. Tolumoje stebėjo Sovietsko miesto (Kaliningrado sritis) bokštus. Nusileido nuo stataus kalno prie Nemuno.

Panemunės gyvenvietėje aplankė Panemunės pilį, kartais dar vadinamą Vytėnų arba Gedgaudų pilimi. Mokiniai pakilo į įspūdingą pilies bokštą, vėliau nusileido į bauginantį karcerį pilies požemyje. Apžiūrėjo trapecijos formos vidaus kiemą. Vaikščiojo po greta pilies esantį seną parką ir žavėjosi puikiais kaskadiniais tvenkiniais.

Raudonėje mokiniai aplankė Raudonės pilį. Vaikščiojo mažalapių liepų ir paprastųjų eglių alėjomis, surado devynių kamienų liepą. Sužinojo, kad pilies rūmuose veikia Raudonės pagrindinė mokykla – vienintelė mokykla Lietuvoje veikianti pilyje.

Prie Veliuonos piliakalnio mokiniai sužinojo, kad Veliuona – viena seniausių Lietuvos gyvenviečių.Veliuonos vardas duotas norint pagerbti pagonių mirties deivę Velioną. Veliuonoje per mūšį su kryžiuočiais žuvęs kunigaikštis Gediminas, todėl vienas piliakalnis laikomas jo kapu.

Mokiniai aplankė Veliuonos dvarą. Didžiausią įspūdį paliko dvare įrengtos senos pradžios mokyklos klasė, kurioje mokėsi rašytojas Petras Cvirka. Netgi jo suole galėjo pasėdėti. Įspūdį paliko to laiko suolai, mokinių rašymo priemonės, lenta.

Mokiniai aplankė Palemono kalną Seredžiuje. Palemono klanas, ant kurio seniau stovėjo Pieštvės pilis, buvo laikoma šventa senovinių apeigų vieta. Nuo kalno atsivėrė nuostabus kraštovaizdis.

Išvyka mokiniams labai patiko.

Ekskursijos metu mokiniai pagilino istorines žinias apie Lietuvą. Sužinojo, kad Panemunėje nuo seniausių laikų gyveno baltų gentys. Kovų su kryžiuočiais metu Nemuno pakrantės tapo itin svarbios. Sudaryta vientisa gynybinių pilių sistema stabdė vokiečių ordino antpuolius.

Kelionės metu mokiniai taip pat grožėjosi Lietuvos krašovaizdžiu, įgijo lankytinų vietų pristatymo patirties.

Išvyką organizavo pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Morta Griciuvienė, ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtojos padėjėja Vaida Slušnienė.