2015-03-23

RAŠTINGIAUSIO MOKINIO KONKURSAS

„Raštingas, vadinasi, šviesus, akis prasikrapštęs, ne iš užpečkio“.
Profesorė Viktorija Daujotytė

Raštingumas – kiekvieno žmogaus teisė. Raštingumo prasmė: mokėti rašyti be klaidų, sugebėti laikytis taisyklių, kurios nėra sugalvotos, o iškeltos iš pačios lietuvių kalbos. Kalbos inteligentais, pasak literatūrologės V. Daujotytės, „reikėtų vadinti žmones, gerai kalbančius ir gerai rašančius. O inteligencija turėtų būti žmogaus siekiamybė“.

Tikrų kalbos inteligentų, gimtosios kalbos mylėtojų ir puoselėtojų esama ir mūsų mokykloje. Tuo įsitikino lietuvių kalbos mokytojos Vitalija Brunalienė ir Arina Prižginaitė, suorganizavusios raštingiausio mokinio konkursą. Rašydami diktantą, savo gebėjimus pasitikrino net 28 moksleiviai (5–6 klasių grupėje – 16 mokinių; 7–8 klasių grupėje – 6 mokiniai; 9–10 klasių grupėje – 6 mokiniai).

5–6 klasių mokiniai rašė 185 žodžių diktantą. Ištaisius klaidas, paaiškėjo, kad pirmoji vieta atiteko šeštokėms Alvydai Jedenkutei, Ingridai Šlevinskaitei ir Auksei Vaitkutei (diktante mokinės padarė po vieną rašybos klaidą). Antrąja vieta džiaugėsi 6 klasės mokinė Justina Šiaulytė (2 rašybos klaidos), trečios vietos laimėtoja – šeštokė Viktorija Raminaitė (3 rašybos klaidos).

7–8 klasių mokiniai rašė 207 žodžių diktantą. Raštingiausio mokinio konkurse geriausiai pasirodė 8 klasės mokinė Rugilė Kaubrytė (2 skyrybos klaidos), antroji vieta atiteko aštuntokei Erikai Norvilaitei (3 skyrybos klaidos), trečios vietos laimėtoja – 8 klasės mokinė Laima Lazdauskaitė (padaryta 1 rašybos ir 1 skyrybos klaida).

9–10 klasių mokiniai rašė 215 žodžių diktantą. Be klaidų tekstą parašė 10 klasės mokinė Aurelija Daukantaitė. Antrąją vietą užėmė dešimtokas Donatas Juška (2 rašybos ir 3 skyrybos klaidos), trečioji vieta atiteko devintokei Karolinai Šeiniūtei (3 rašybos ir 5 skyrybos klaidos).

Raštingiausio mokinio konkurso prizininkams įteiktos atminimo dovanėlės, saldieji prizai (už paramą dėkojame socialinei pedagogei ir Kartenos jaunųjų maltiečių organizacijos vadovei Vidai Tamošauskienei).