2015-01-16

„Savo vienintelę valstybę turėtume puoselėti kaip daržą, kaip sodą,
kurį pirmiausia reikia ugdyti, kad būtų vaisių visiems“.
V. Landsbergis

SAUSIO 13-OSIOS PAMINĖJIMAS MOKYKLOJE

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena.

Lietuvos švietimo įstaigos bei įvairios institucijos, minėdamos šią dieną, prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“, kuri 2015 m. Lietuvos mokyklose vyko jau aštuntą kartą.

Prie visuotinės iniciatyvos prisijungė ir mūsų mokykla. Sausio 13-osios rytą (8.00 val.) dešimčiai minučių kabinetuose ir koridoriuose buvo užgesintos šviesos ir uždegtos žvakės (žvakė – gyvybės, šviesos, teisingumo, atminties ir vienybės simbolis). Mokyklos fojė iš mažų žvakelių buvo sudėtas žodis LAISVĖ.

Buvo prisiminti ir pagerbti žuvusieji valstybės gynėjai (parengtas informacinis stendas; istorijos mokytoja Asta Pocienė).

Iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ vykdymą mūsų mokykloje koordinavo mokinių tarybos atstovai ir kuratorė Jadvyga Anužytė.