2014-12-17

„Jei žemaitis užsispirs, ir į debesį įspirs“.
(Rimantas Balsys)

SĖKMĖ MENINIO SKAITYMO KONKURSE

Lietuvių kalbos tarmės – tai spalvinga versmė, iš kurios gyvybingumo semiasi bendrinė kalba. Tarmiškos šnekos vartojimas tikrai nėra menko išsilavinimo ar nekultūringumo požymis. Kalbėdami tarmiškai turtiname savo kalbą, vaizdingiau reiškiame mintis.

Šių metų gruodžio 11 d. Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje vyko meninio skaitymo konkursas „Žemaitiu žemie – žemaitiu kalba“.

Meninio skaitymo konkurse dalyvavo per trisdešimt Kretingos miesto ir rajono ugdymo įstaigų skaitovų – žemaičių kalbos mylėtojų ir puoselėtojų. Šiame konkurse pasirodė ir mūsų mokyklos 8 klasės mokinys Emilis Radvilavičius (mokytoja A. Prižginaitė). Aštuntokas, šmaikščiai papasakojęs liaudies anekdotą apie žemaičių būdą bei žemaitiškai padeklamavęs Prano Genio eilėraštį „Žemaitėšks būds“, tapo meninio skaitymo konkurso laureatu savo amžiaus grupėje. Emiliui Radvilavičiui, užėmusiam pirmąją vietą, buvo įteiktas Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos padėkos raštas bei atminimo dovanėlė.