2014-12-17

Poezijos ir muzikos popietė ,,Sustok, akimirka...“

Kartenos mokykla adventinį laikotarpį pasitiko realizuodama integruotą projektą „Sustok, akimirka...“ 5–10 klasių mokiniai ir su jais dirbantys lietuvių, anglų, rusų, dailės, muzikos mokytojai kelis mėnesius ruošėsi įgyvendinti projektą rinkdami ir mokydamiesi eilėraščius įvairiomis kalbomis, kurdami savo tekstus, iliustruodami, klausydamiesi muzikos. Pasiruošimas ir rezultatai buvo parodyti poezijos ir muzikos popietės metu. Joje buvo kalbama apie greitai bėgantį laiką, apie metų kaitą, apie akimirkų svarbą žmogaus gyvenime. Skambėjo ne tik eilėraščiai lietuvių, rusų, anglų kalbomis, bet ir dainos apie rudenį, taip pat nuostabi A. Vivaldžio muzika. Popietę pagyvino mokytojos Nijolės Donėlaitės paruoštas įspūdingas gamtos ir žmogaus gyvenimo akimirkų, sustabdytų nuotraukose, spektaklis. Gera buvo klausytis ne tik mokinių deklamuojamų eilėraščių, bet ir mokytojų skaitomų tekstų. Renginio metu skambėjo mokytojų Liusios Plonienės, Arinos Prižginaitės, Jūratės Lisauskienės, Alvyros Bončkienės, Sauliaus Šopagos skaitomi eilėraščiai. Šeštokės Alvyda Jedenkutė ir Auksė Vaitkutė debiutavo su savo kūrybos tekstais. Nuotaiką palaikė mokytojos Kristinos Pocevičienės kurtos dekoracijos. Idėja organizuoti ir įgyvendinti integruotą menų projektą kilo lietuvių kalbos mokytojai Vitalijai Brunalienei.