2014-11-26

Nerūkymo diena mokykloje

Lapkričio 21 – oji – Tarptautinė nerūkymo diena, kuri buvo paminėta ir mūsų mokykloje – organizuota akcija „Nerūkantis jaunuolis – madingas jaunuolis“. Akcijos tikslai: priminti, kad priklausomybė nuo tabako yra liga (ne žmogus naikina tabaką – tabakas naikina žmogų), paraginti rūkančiuosius atsisakyti šio žalingo įpročio, paskatinti mokinius nepradėti rūkyti bei saugoti ir branginti savo sveikatą.

Akcijos „Nerūkantis jaunuolis – madingas jaunuolis“ įgyvendinimas mokykloje:

1) 6–8 klasių mokinių sukurtų socialinių reklamų paroda.
Vaikų piešiniai skelbė: „Rūkymas žudo!“, „Rūkydamas netenki daug vitaminų“, „Rūpinkis savimi“. Mokiniai skatino rinktis ne cigaretę, o sveiką gyvenimo būdą.

2) Akcija „Kodėl rūkymas žudo?“
Mokiniams buvo išdalytos akcijos skrajutės su informacija apie neigiamą tabako poveikį.

3) Deklaracija. Svarbiausios deklaracijos idėjos:
• už rūkymą mokyklos teritorijoje ar už jos ribų mokiniui bus pareikštas papeikimas, apie netinkamą elgesį bus informuoti mokinio tėvai;
• informacija apie pakartotinai nusižengusį mokinį bus perduota nepilnamečių reikalų pareigūnams; mokiniui gali būti skiriama bauda;
• už rūkymą viešoje vietoje mokiniui bus skiriami darbai pagal Mokinių socialinės veiklos organizavimo tvarką;
• bus parengta stendinė medžiaga apie nikotino vartojimo padarinius.
Visi, pritariantys deklaracijos idėjoms, galėjo po ja pasirašyti.

4) Po 4 pamokų mokiniai pademonstravo savo plaučių švarumą pūsdami akcijos balionus.

Akciją „Nerūkantis jaunuolis – madingas jaunuolis“ mūsų mokykloje organizavo socialinė pedagogė Vida Tamošauskienė.