2014-10-22

Mums gera padėti – prisijunk ir Tu!

2014 m. spalio 16 dieną Lietuvos Didžiųjų Kunigaikščių Valdovų rūmuose (Vilniuje) vyko iškilmingas renginys-koncertas „Mums gera padėti – prisijunk ir Tu!“, skirtas Maltos ordino 900 metų labdaringos veiklos istorijai ir maltiečių humanitarinei veiklai Lietuvoje pažymėti.

Gerai nusiteikę, pasipuošę maltiečių atributika renginyje dalyvavo ir Kartenos jaunųjų maltiečių organizacijos nariai, t.y. Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro 9 klasės mokinės Karolina Šeiniūtė, Rūta Andriekutė, Kristina Liaudinskytė, Vitalija Kniukštaitė, Dainora Jedenkutė. Mokines į renginį lydėjo jaunųjų maltiečių organizacijos vadovė, socialinė pedagogė Vida Tamošauskienė bei muzikos mokytojas, Kretingos rajono Kartenos kultūros skyriaus meno vadovas Rimantas Varkojus.

Pirmiausia apie 100 maltiečių savanorių iš visos Lietuvos žygiavo šventinėje eisenoje nuo Vilniaus Rotušės iki Valdovų rūmų, o vėliau dalyvavo renginyje „Mums gera padėti – prisijunk ir Tu!“.

Iškilmingą koncertą vedė operos solistė Nomeda Kazlaus ir aktorius Dalius Mertinas. Renginio dalyviai ir svečiai stebėjo vaizdo pasakojimus apie reikšmingiausius Maltos ordino darbus per 23 organizacijos gyvavimo metus (Vokietijos maltiečių humanitarinė pagalba Lietuvai nuo 1991 m. sausio 13 dienos iki šių dienų; „Maltiečių sriubos“, „Maisto ant ratų“ akcijos; pagalba neįgaliesiems, vienišiems, skurstantiems senyvo amžiaus žmonėms, vaikų dienos centrams; jaunųjų maltiečių rengiamos stovyklos, piligriminės kelionės su neįgaliaisiais ir kt.). Vaizdo siužetų autorius – maltietis Egidijus Knispelis.

Kartenos jaunieji maltiečiai taip pat klausėsi operos solistės Nomedos Kazlaus, dainininko Jeronimo Miliaus, džiazo vokalistės Ugnės Bakanauskaitės, Lietuvos kariuomenės orkestro (meno vadovas ir dirigentas E. Ališauskas), Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleivės Kotrynos Juodzevičiūtės.

Mūsų mokyklos 9 klasės mokinės su vadovais stebėjo ir Eglės Špokaitės baleto mokyklos auklėtinių pasirodymą, klausėsi Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos džiazo grupės kūrinių (vadovas V. Labutis).

Renginio svečius ir dalyvius pasveikino nepaprastasis ir įgaliotasis Maltos ordino ambasadorius Lietuvoje Baronas Christian von Bechtolsheim, renginį globojo prezidentas Valdas Adamkus.

Atnaujinta 2024-03-26 © Kartenos vidurinė mokykla. Visos teisės saugomos. Sprendimas:Creative partner