2014-04-10

2014-04-04 vyko istorijos viktorina „Mano Kartena“, kurios pagrindinė idėja pagilinti mokinių žinias apie Karteną, ugdyti meilę ir patriotiškumą jai, skatinti bendruomeniškumą ir kūrybinius gebėjimus.

Rungėsi 5–8 klasių komandos, pasivadinusios „Gudručiais“ (5 kl.), „Minijos banga“ (6 kl.), „Ąžuolais“ (7 kl.), „Karteniškiais“ (8 kl.)

Viktorina vyko 3 etapais. Pirmasis – komandų prisistatymas, kuris kiek neįprastas – daina apie Karteną. Geriausią dainą sukūrė „Minijos banga“ (6 kl.).

Antrasis etapas – testas iš Kartenos istorijos. Geriausiai jį atliko „Ąžuolai“ (7 kl.)

Trečiasis etapas – padavimo apie Karteną kūrimas. Geriausiais pripažinti „Gudručiai“ ir „Karteniškių“ padavimai.

Talkino ir palaikymo komandos, kurios pelnė balus savo komandoms. Aktyviausios buvo „Gudručių“ ir „Minijos bangos“ palaikymo komandos.

Vertinimo komisijai susumavus rezultatus, paaiškėjo komandų vietos:
I vieta – „Minijos bangai“ (6 kl.)
II vieta – “Gudručiams“ (5 kl.)
III vieta – „Karteniškiams“ (8 kl.)
IV vieta – „Ąžuolams“ (7 kl.)

Dalyviai vaišinosi maltiečių ir jų vadovės Vidos Tamošauskienės dovanotais saldumynais.

Istorijos vyresnioji mokytoja Kunigunda Litvinienė

PADAVIMAI

Gyveno kartą vyras su pačia. Gimė jiems graži dukrelė, tačiau tėvai nesumojo, kokį vardą mergaitei duoti. Praėjo metai, o mažoji vis dar buvo bevardė.
Išėjo kartą mergaitė su tėvais į lauką ir pamatė varnų, garsiai karkiančių, pulką. Vaikas pradėjo pamėgdžioti varnų karkimą: kar-ten, kar-ten. Nuo to laiko tėvai savo dukrą pavadino Kartena.
Taip atsirado Kartenos pavadinimas.

„Karteniškių“ komanda, 8 klasės mokiniai

Vilnius ir Palanga turėjo dukterį, kurią vadino Kartena. Kai dukra sulaukė aštuoniolikos metų, nusprendė pakeliauti po Lietuvą. Ilgai jinai keliavo, kol surado nuostabaus grožio vietą, iš visų pusių apsuptą kalvų, didingų piliakalnių, su ramiai tekančia Minijos upe. Kartena šitoje vietoje ir apsigyveno, netrukus čia įsikūrė ir visas miestelis.

„Ąžuolų“ komanda, 7 klasės mokiniai

Labai seniai gyveno karalaitė, vardu Kartina. Jos karalystėje visi žmonės buvo laimingi ir viskuo aprūpinti: turėjo ir dirbamos žemės, ir gyvulių, ir nuosavą pastogę, ir maisto netrūko. Geraširdžiai žmonės mylėjo karalaitę Kartiną, buvo jai už viską dėkingi.
Kartą karalaitė sunkiai susirgo, vaistų nuo jos ligos nebuvo... Deja, Kartina mirė. Žmonės jos ilgai gedėjo. Miestelis, kuriame gyveno Kartina, karalaitės garbei buvo pavadintas Kartena.

„Minijos bangos“ komanda, 6 klasės mokiniai

Gyveno kartą dvi seserys. Vieną dieną išėjo jos į pievą įvairių žolelių rinkti. Viena sesuo pamatė dar neregėtą žolelę, norėjo jos paragauti, o antroji sesuo kad sušuko:
– Nevalgyk, karti ana yr!
Taip ir atsirado Kartenos pavadinimas.

„Gudručių“ komanda, 5 klasės mokiniai

„Minijos bangos“ (6 kl.) daina apie Karteną

Yra miestelis mažas,
Kur lapai rudenį čeža,
Kur stovi miela mokykla ir
Bažnyčia, didinga, sena.

Kartena – tai mano svajonės.
Kartena – tai mano namai.
Gyvenu čia laimingas tikrai.

Kartenoje dar yra akmuo
Su pėdele sena.
Piliakalnių aplink nestinga,
Gandrams miestelyje taip pat patinka.

Kartena – tai mano svajonės.
Kartena – tai mano namai.
Gyvenu čia laimingas tikrai.