2013-12-11

Pagerbtas Prano Mašioto, vaikų literatūros tėvo, atminimas

Gruodžio 19 dieną sukanka 150 metų, kaip gimė vaikų rašytojas Pranas Mašiotas. Kartenos vidurinės mokyklos ketvirtokai, penktokai ir šeštokai pagerbė jo atminimą. Mokytojų paraginti visą mėnesį mokiniai skaitė Mašioto kūrinėlius, dalijosi įspūdžiais, aptarinėjo per lietuvių kalbos pamokas, o per dailės – piešė tų kūrinėlių iliustracijas. Pasirodo, Mašiotas labiausiai mėgo kalbėti apie gamtą, apie vaikus, jų elgesį. Rašytojas teigė, jog jei vaikas nori kuo greičiau užaugti, privalo būti doras, gražiai elgtis. Taip pat Mašiotui buvo įdomi Lietuvos istorija, ypač daug rašė apie knygų draudimo laiką 19 amžiuje. Skaitydami mokiniai rado ir mokslinio pobūdžio pasakojimų, nes rašytojas turėjo fiziko išsilavinimą. Per savo gyvenimą rašytojas išleido per 150 knygų: originalių pasakų, apsakymų, apysakų, taip pat daug išvertė ir iš kitų kalbų. Be to, vaikų literatūros tėvas parašė ir 8 vadovėlius. Visa tai sužinoję mokiniai savo žinias išbandė viktorinoje, kurioje rungėsi trys komandos. Pristatę savo komandos pavadinimą ir šūkį mokiniai atsakinėjo į klausimus. Geriausiai sekėsi komandai, kuri pasivadino „Prano vaikais“, nedaug atsiliko ir kitos. Mokiniai demonstravo ne tik žinias. Popietės metu rašytojo kūriniai dar buvo ir inscenizuojami. Taigi scenoje atgimė rašytojo pavaizduoti ne tik žvirbliai, lapės, meškos, bet ir ugnikalnio išsiveržimas, ir jūros šėlsmas.

Popietė buvo ir smagi, ir vertinga. Komisija, kurią sudarė biblitekos vedėja Alvyra Bončkienė, pradinių klasių mokytoja Rima Bitautienė, lietuvių kalbos mokytojos Danutė Dunauskaitė ir Vitalija Brunalienė, dailės mokytoja Liusia Plonienė, informatikos mokytoja Nijolė Donėlaitė ir direktorė Laima Mačernienė, dalyvius apdovanojo saldžiais prizais.

Justina Šiaulytė, Rolandas Lukauskas, 5 klasės mokinai

Atnaujinta 2024-03-26 © Kartenos vidurinė mokykla. Visos teisės saugomos. Sprendimas:Creative partner