2013-12-02

Dvyliktokė Agota Domarkaitė dalyvavo respublikinėje konferencijoje

Artėja lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio 300 gimimo metinių jubiliejus. Ta proga universitetinėje Jurgio Pabrėžos gimnazijoje lapkričio 28 dieną buvo organizuojama respublikinė konferencija „Kristijono Donelaičio gyvenimo ir kūrybos šviesoje“. Konferencijos dalyviai klausėsi Dariaus Petkūno, Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios kunigo, teologijos mokslų daktaro, pranešimo apie Donelaitį, kunigą ir poetą. Taip pat visus sudomino lietuvių kalbos mokytojo iš Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos Vytauto Šalavėjaus pasakojimas apie Tolminkiemį ir žmones, kurie rūpinasi šio svarbaus kultūrinio paveldo išsaugojimu. Įdomus ir informatyvus buvo Klaipėdos universiteto literatūrologijos magistrantės Eglės Palubinskaitės pranešimas apie socialumo apraiškas Donelaičio „Metuose“. Šalia šių garbių žmonių savo pranešimus, kūrybinius darbus pristatė mokiniai iš Šiaulių, Palangos, Kretingos, Baublių ir Jokūbavo mokyklų. Mūsų mokyklos dvyliktokė Agota Domarkaitė skaitė savo kūrybos esė „XXI amžiaus ,,baudžiauninkai“.