2013-03-05

Popietė „Žemaitėška šneki – baguots esi“

Vasario 21 dieną, mokykloje vyko tarmių dienai skirta popietė „Žemaitėška šneki – baguots esi“, kurioje dalyvavo priešmokyklinio ugdymo vaikai ir 1–4 klasių mokiniai. Popietę organizavo ir vedė 2–3 klasės mokytoja metodininkė Rima Bitautienė ir šioje klasėje pedagoginę praktiką atliekanti studentė Sandra Bajorūnienė.

Kiekvienos klasės mokiniai prisistatė žemaitiškai, vieni deklamavo eilėraštį, išsakė posakius, patarles apie žemaičio būdą, kiti šoko ir žaidė žemaitiškus ratelius ir žaidimus. Kaip mokiniai moka žemaičių tarmę, išbandė varžytuvėse. Jų metu vaikai turėjo nupiešti žemaitiško žodžio reikšmę, žemaitiškus žodžius išversti į lietuvių bendrinę kalbą, bei įminti žemaitiškas mįsles. Kol grupės atliko užduotis, likę vaikai nenuobodžiavo, buvo pakviesti pažaisti žaidimų, pašokti, įminti mįsles. Už aktyvų dalyvavimą ir puikias žinias, vaikai buvo vaišinami gardžiais riestainiais.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje