2012-11-15

Lapkričio 16-tą Tarptautinę Tolerancijos dieną pasitinkame su

TOLERANCIJOS SKĖČIAIS!

Kodėl Tolerancijos dienos minėjimui siūlomas SKĖTIS?

• Pilietinės iniciatyvos idėja SKĖTIS – puikiai tinka rudeniui. SKĖTIS – tai daiktas, po kuriuo, lietui lyjant, gali sutilpti keletas žmonių, kurie yra skirtingi, bet lietui lyjant – būdami tolerantiški, stovi kartu po skėčiu.

• Nes žodis „tolerancija“ ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi.

• Todėl kiekvienai klasei siūlėme panaudoti senus ar sulūžusius skėčius, paruošti skrajutes ar piešinius su mintimis apie toleranciją/netoleranciją ir jais papuošti skėčius.

• Iš papuoštų Tolerancijos Skėčių paruošėme parodą, kurią visi galite apžiūrėti mokyklos fojė, o Mokinių tarybos sudaryta komisija rinks originaliausią skėtį.

• O kuris skėtis komisijos nuomone originaliausias, pristatys komisijos atstovė.

• Taip pat mokyklos mokiniai renka tolerantiškiausią mokytoją.

• Vyks tradiciniai tolerantiškiausio klasės mokinio rinkimai. Kiekviena klasė turės išsirinkti patį tolerantiškiausią, draugiškiausią bendraklasį.

• Tolerancija, tai pakantumas kitiems, supratingumas.

• Jei esi tolerantiškas, tai dar nereiškia, kad tu privalai draugauti su tais, kurių nemėgsti, juos aukštinti ar garbinti.

• Tolerancija – tai paprasčiausiai supratimas, kad jie yra tau lygūs, kad jie – tokie patys žmonės, piliečiai, asmenybės, ir turi vienodas teises kaip ir tu.

• Tolerancija yra leidimas žmogui būti savimi ir gyventi taip, kaip jis nori. Tačiau tas žmogus, jo gyvenimo būdas, elgesys ir kalbos neturi pažeisti kito žmogaus teisių ir laisvių.