2022-05-08

RAJONINĖ LAUKO GAMTAMOKSLINĖ KONFERENCIJA

2022 m. gegužės 5 d. mokykloje vyko rajoninė 1–4 kl. mokinių lauko gamtamokslinė konferencija „Stebiu, tyrinėju, pažįstu“. Svarbiausias renginio tikslas - plėtoti mokinių gamtamokslinę kompetenciją, skatinti jų poreikį domėtis supančia aplinka per patirtinį ugdymą, pasidalinti gerąja darbo patirtimi.
      Konferencijoje, kurią vedė ketvirtokės Solveiga Vaičikauskytė ir Emilija Uktverytė, sulaukta dalyvių iš Jokūbavo A. Stulginskio, Baublių ir Kartenos mokyklų-daugiafunkcių centrų bei Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos.
      Pirmoji renginio dalis - gamtamokslinių tiriamųjų praktinių darbų kūrybiniai pristatymai (žaidimai, inscenizacijos, vaidinimai, improvizuoti pokalbiai ir pan.).
      Tiriamąjį darbą „Paukščiai mokyklos teritorijoje“ pristatė Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro 3 kl. moksleiviai (vadovė - pradinio ugdymo vyr. mokytoja Virgina Domarkienė). Trečiokai pamėgdžiojo paukščių balsus, minė mįsles, inscenizavo gandro ir varlės pokalbį, pagal paukščių elgseną spėjo orus.
      Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro pirmokų tiriamojo darbo tema - „Ar pažįstame medžius?“ (vadovė - pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Regina Baltuonienė). 1 kl. mokiniai aptarė medžių sandarą, žievės raštus, lapų ir žiedų įvairovę, medienos panaudojimo galimybes, pristatė atliktus praktinius darbus (išmatavo storiausio ir ploniausio beržo kamienus, mokėsi atskirti eglę nuo pušies, piešė mokyklos teritorijoje augančius medžius ir pan.).
      Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos antrokai papasakojo, kaip sekėsi auginti pupą - pranešimas „Mano augalas“ (vadovė - pradinio ugdymo vyr. mokytoja Vilma Narmontaitė). Jaunieji gamtininkai iškėlė hipotezę, probleminius klausimus, nurodė, kokios priemonės buvo reikalingos tyrimui, aptarė jo eigą, pateikė bendras tiriamojo darbo išvadas.
      Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro ketvirtokai renginio dalyviams užminė mįslę („Raudonas, ilgas ir po žeme gyvena. Kas?“) bei pristatė tiriamąjį darbą „Pažintis su Kalifornijos sliekais“ (vadovė – pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Rima Bitautienė). 4 kl. mokiniai papasakojo apie sliekų naudą bei apsilankymą UAB „Ekovormas“ (Kretingos raj.), kur sužinojo, kaip auginti Kalifornijos sliekus, kaip gaminamas kompostas ir biohumusas.
    Trys pelėdžiukai (Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos trečiokai) įdomiai papasakojo apie pelėdas ir peles. Pasirodo, pelėdoms patinka lietus, jos skrenda be garso ir turi gerą klausą, o pelės visai nemėgsta sūrio ir yra geros plaukikės... Daug daugiau įdomių dalykų buvo galima sužinoti klausantis mokinukų tiriamojo darbo „Pelėdų mokykla“ pristatymo (vadovė - pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Audronė Burkauskienė).
      Planšetinis kompiuteris, įvairios mokomosios programėlės, kompasas, monoklis... Kaip šios priemonės padeda pažinti paukščius, orientuotis aplinkoje (gamtoje), papasakojo ir pademonstravo Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro ketvirtokai (tiriamasis darbas „Gyvenimas gamtoje“, vadovas - pradinio ugdymo mokytojas metodininkas Robertas Žeimys).
      Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro 2 kl. mokinės domėjosi paprastosios garšvos, meškinio česnako, paprastosios kiaulpienės gydomosiomis savybėmis bei parengė ir konferencijos metu pristatė pranešimą „Vaistingieji augalai“ (vadovė - pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Morta Kairienė).
      Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos pirmokai papasakojo, kaip pasigaminti muilo burbulų tirpalą, kaip leisti muilo burbulus ir jais piešti (tiriamasis darbas „Muilo burbulai“, vadovė - pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Alma Daškevičienė).
      Jokūbavo A. Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro 4 kl. mokiniai parengė tiriamąjį darbą „Bičių vaškas“ (vadovė - pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Daiva Sajauskienė). Ketvirtokai papasakojo apie bičių vaško savybes, jo panaudojimo galimybes ir konferencijos pranešėjams padovanojo po knygos skirtuką su bičių vaško antspaudu.
      Renginio svečias Antanas Kubilius - Salantų regioninio parko ekologas - pravedė edukaciją „Upėje gyvenantys moliuskai“.
      Antroji konferencijos dalis - veikla lauko klasėse (pildomi veiklos lapai).
      Paukščių pažinimo klasėje (mokytoja V. Domarkienė) konferencijos dalyviai išmoko naudotis kelioniniu kompasu, nustatyti paukščio stovėjimo kryptį, atpažinti išskrendančius į šiltuosius kraštus ir liekančius žiemoti paukščius.
      Medžių tyrimo klasėje (mokytoja R. Baltuonienė) teko surasti ir išmatuoti storiausio beržo kamieną.
      Augalų pažinimo klasėje (mokytoja M. Kairienė) renginio dalyviai surado nurodytus augalus, įsiminė jų pavadinimus.
      Bestuburių tyrinėjimo klasėje (mokytoja R. Bitautienė) pradinukai tyrinėjo sliekus: parašė slieko kūno dalis, matavo jo ilgį, nurodė, kaip sliekas juda, palygino jį su vynuogine sraige.
      Apibendrinus konferencijos rezultatus, jos dalyviams įteikti padėkos raštai, mokiniai pamaloninti saldžiomis dovanėlėmis.

Atnaujinta 2024-03-26 © Kartenos vidurinė mokykla. Visos teisės saugomos. Sprendimas:Creative partner