Projektas „Futboliukas“

Lietuvos futbolo federacija vykdo ilgalaikę masinio futbolo programą

„Sugrąžinkime vaikus į stadionus“

2011–2012 m. LFF pristato projektą „Futboliukas“, kuriame dalyvauja ir Kartenos vidurinė mokykla.

Futboliukas – tai humanitarinis, nepolitinis ir nekomercinis projektas, kurį įgyvendina Lietuvos futbolo federacija bendradarbiaudama su švietimo ir ugdymo įstaigomis, skirtas populiarinti uždarų patalpų futbolą.

Projekto pagrindinis tikslas – naudojant žaidimus ir pedagoginę „smagaus futbolo žaidimo koncepciją“ suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties, kartu populiarinant futbolą, pritraukiant vaikus ir ugdant įvairiausius jų talentus.

Projekto siekis – organizuojant žaidimus, skatinti ir stiprinti draugystę ir sportinį bendradarbiavimą tarp projekto organizatorių ir dalyvių bei kaimyninių bendruomenių.

Projektas vyks 2011 m. gruodžio–2012 m. kovo mėnesiais.

Projektas sudarytas iš tokių pagrindinių dalių:

a) Ugdymo įstaigų pedagogų, dalyvaujančių projekte, mokymas 2 dienų seminare, kuris vyks 2012 m. sausio 19-20 d. Kaune, Nacionalinėje futbolo akademijoje. Seminaro metu pedagogams bus suteiktos teorinės ir praktinės žinios, padėsiančios tobulinti profesinius, organizacinius bei pedagoginius įgūdžius bendraujant su vaikais bei mokant juos žaisti futbolą. Šiam seminarui yra skiriamas didelis dėmesys, kadangi nuo pedagogo kompetencijos ir iniciatyvos priklausys projekto sėkmė atskiroje ugdymo įstaigoje bei jo tęstinumo galimybės. Todėl dalyvavimas seminare yra privalomas.

b) Projekto įgyvendinimas ugdymo įstaigose. Nuo 2012 metų sausio 29 dienos iki 2012 kovo 31 dienos vyks 2 savaičių (~2 valandos per dieną, 5 dienos per savaitę) užsiėmimai su vaikais.

c) Futbolo sekcijų įkūrimas ugdymo įstaigose po projekto įgyvendinimo. Ugdymo įstaiga turės inicijuoti veikiančios futbolo sekcijos įkūrimą savo struktūroje, kuri galės užmegzti ir skatinti ryšius su tame pačiame projekte dalyvavusių įstaigų sekcijomis.

„Futboliukas“ įpareigoja suburti kuo daugiau 4–9 m. vaikų (berniukų ir mergaičių) iš tos pačios ar kitų ugdymo įstaigų. Projektas atveria duris ne tik talentingiems žaidėjams, bet VISIEMS vaikams, kurie norėtų žaisti futbolą.

Daugiau

Paskelbta 2012-01-18

Kadangi Kartenos miestelyje vyksta futbolo treniruotės, įvairūs turnyrai, vaikų vasaros stovykla ir vykdomi projektai, populiarinantys futbolą, mūsų patys mažiausi Kartenos vidurinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučiai ir pedagogės susidomėjo mažuoju futbolo broliuku „Futboliuku“.

Šios grupės vaikučiai smalsūs, judrūs, mėgsta sportuoti, o ypač žaisti su kamuoliu. Būtent šis projektas - tai puiki galimybė ir jiems įsijungti į mokyklos sportinę veiklą, tapti aktyviais dalyviais ir šio smagaus žaidimo – futbolo – mėgėjais ir žaidėjais. Todėl grupės pedagogės, bendradarbiaudamos su kūno kultūros mokytoju Mariumi Meškausku, užpildė projekto „Futboliukas“ paraišką ir sėkmingai pateko į šio projekto vykdymą.

„Papūgėlių“ grupės auklėtoja Ingrida Zajančauskaitė buvo pakviesta dalyvauti dviejų dienų LFF projekto „Futboliukas“seminare, kuris įvyko 2012 m. sausio 19–20 d. Nacionalinėje futbolo akademijoje Kaune, kuriame pedagogės iš 25 Lietuvos darželių ir darželių-lopšelių mokėsi futbolo pagrindų: dalyvavo trenerių kursuose ir atliko praktines užduotis. „Mums svarbiausia suteikti vaikams galimybę žaisti futbolą, o jų auklėtojoms tobulėti“, – sakė LFF masinio futbolo projektų koordinatorius Vaidotas Rastenis.

„Futboliukas“ – judrus ir smagus žaidimas su kamuoliu, kuris puikiai tinka mūsų vaikams ir juos skatina laikytis taisyklių, bendrauti bei tapti viena darnia komanda“, – taip apie projektą LFF atstovui spaudai atsiliepė į seminarą atvykusi mūsų pedagogė Ingrida Zajančauskaitė. Šis interviu išplatintas www.lff.lt, www.lrytas.lt, www.facebook.com

Pedagogei Ingridai Zajančauskaitei sugrįžus iš seminaro ir atvėrus ikimokyklinio ugdymo „Papūgėlių“ grupės duris laukė netikėta staigmena – didžiulė afiša su užrašu „Futboliukas“, vaikų piešiniai, balionai, sveikinimai, kuriuos paruošė auklėtojos padėjėja Vaida Slušnienė kartu su išsiilgusiais grupės vaikučiais.

Nuo vasario 27 dienos iki kovo 9 dienos mokykloje karaliaus „Futboliukas“, o kovo 16 dieną bus organizuojamas projekto didysis pristatymas – sporto šventė „Mažieji kamuolio draugai“, į kurią bus pakviesti svečiai ne tik iš Kartenos miestelio, Kretingos rajono, bet ir atstovai iš LFF nacionalinės futbolo akademijos.

Linkime jiems sėkmės!

Paskelbta 2012-01-30

Atnaujinta 2024-03-26 © Kartenos vidurinė mokykla. Visos teisės saugomos. Sprendimas:Creative partner