„KNYGA – MANO DRAUGAS IR MOKYTOJA“

(Iš 5 klasės mokinių rašinių)

Justina Šiaulytė, 5 kl.

Knygose visas pasaulis: gražios ir pamokančios istorijos, nuostabios iliustracijos, erdvė vaizduotei.
Knyga – mano pati geriausia draugė, nes su ja aš praleidžiu didžiąją dalį laisvalaikio. Esu perskaičiusi daug knygų ir dėl to džiaugiuosi. Mane sužavėjo akimirkos su Astridos Lindgren „Emilis iš Lionebergos“. Ši knyga man paliko įspūdį, nes joje aprašyti Emilio nuotykiai yra nepakartojami. Į kitą pasaulį mane nunešė K. Sajos „Ei, slėpkitės!“. Knygoje sutikau nykštukus ir žmonės. Ji patiko tuo, kad tikrovė yra supinta su fantazija. O pati įdomiausia knyga iš visų mano skaitytų buvo Marko Leino „Kalėdų istorija“. Ši knyga yra apie berniuką, kuris prarado šeimą ir kitame kaime po truputį pas visus pagyvendavo. Atsidėkodamas už viešnagę berniukas per Kalėdas visiems palikdavo po rankų darbo dovanėlę, kol galiausiai tapo Kalėdų Seneliu. Esu skaičiusi ir daugiau knygų, bet šitos buvo pačios įsimintiniausios.

Knyga yra ne tik mano draugas, bet ir mokytojas. Ji mane išmokė skaityti ir pažinti pasaulį. Skaitymas didelis malonumas: skaitydama tobulėju, surandu daug informacijos ir patarimų. Mano manymu, mokslas neįsivaizduojamas be knygų, nes tik jas skaitydami ir nagrinėdami užrašytus faktus semiamės žinių. O su tokiomis žiniomis bus lengviau ir studijuoti. Na, o jeigu knygos neišvysime iš savo gyvenimo, tai baigę mokslus su visavertėmis žiniomis galime užimti aukštą vietą visuomenėje.

Taigi, manau, kad knyga yra ir draugas, ir mokytojas, ir jai turime skirti bent dalelytę savo gyvenimo.

Alvyda Jedenkutė, 5 kl.

Kaip manot, koks gyvenimas būtų be knygų? Ogi toks, kad neturėtume ką veikti laisvalaikiu, nepasisemtume žinių ir šiaip gyvenimas būtų neįdomus.
Knygos liudija mūsų istoriją, primena, kas mes esame. Iš jų daug ką sužinome apie savo praeitį, iš ko mes esame kilę, apie įvairius karus ir mūšius, nutikimus. Žinoma, kiti pasakys, kad geresnis gyvenimas būtų be šių rašytinių šaltinių, juk visa informacija surašyta internete. Bet tikriausiai retai tepagalvoji, kad ir internete informacija surašyta iš knygų. Taigi, jeigu nebūtų knygų, neatsirastų tiek žinių ir internete, nes knygos mūsų žinių skrynios.

Knygos išmoko giliau jausti, suprasti, kas yra vertingiausia gyvenime. Jos suteikia mums lakios vaizduotės, fantazijos. Juk knygos ir teduoda galimybę nukeliauti į kitus pasaulius, patirti daugybę nuotykių. Skaitydami knygas suprantame, kokios yra gyvenimo vertybės, kas yra meilė, laimė, baimė ar tiesiog neviltis. Taip įgauname šiokios tokios patirties ir atsidūrę įvairiose situacijose šia patirtimi galime pasiremti.
Knygos, mano manymu, yra labai svarbios ir be jų bent jau man būtų labai sunku gyventi, nes jos man suteikia visko: nuo mėgstamo skaitymo iki ieškomų atsakymų ir Mokslo žinių.

Rolandas Lukauskas, 5 kl.

Knyga – tai mano laisvalaikio praleidimas. Ji padeda išmokti daug dalykų, kurie padeda gyvenime. Knyga įdomiau nei kompiuteris ar telefonas.
Skaitydamas pasineri į gražų pasaulį. Knyga lavina vaizduotę, lavina skaitymo įgūdžius. Man labai patinka H. K. Anderseno pasakos, nes jose yra daug nuotykių.

Knyga labai vertingas daiktas mokslui. Ji moko pažinti pasaulį. Todėl manau, kad skaityti tikrai verta. Norėčiau, kad visi vaikai skaitytų knygas ir daug ką sužinotų.

Auksė Vaitkutė, 5 kl.

Šiais laikais žmonės geriau renkasi kompiuterį, o ne knygą. Bet kyla klausimas: „Kodėl?“. Juk kai knygą paimi į rankas ir pradedi ją skaityti, įsijauti ir nori sužinoti, kas vyks toliau. O kai ją perskaitai, jau esi protingesnis ir daugiau žinantis!
Visi atsakymai yra knygose, tik reikia netingėti ir ieškoti.

Bet knyga gali būti ir draugė. Galima kartu juoktis, kartu verkti... Su ja galima poilsiauti, galima nuostabiai praleisti laiką.

Knyga yra puikus daiktas, nes tik su ja net kojos iš namų neiškeldamas, gali aplankyti visą pasaulį.

Augustė Mikutaitė, 5 kl.

Jei nebūtų knygų, gyventi būtų liūdna, niekas nemokėtų kurti, nemokėtų rašto. O jei nebūtų rašto, nebūtų ir raidžių, gal net klabos ir netgi tų pačių kompiuterių nebūtų. Pagalvokite, kaip gyveno žmonės akmens amžiuje.
Knygos nuo seno atlieka informacijos saugojimo funkciją. Jos nukelia į gilią senovę. Jei jų nebūtų, mes nežinotume, kas vyko praeityje. Knygos liudija mūsų istoriją, primena, kas mes esame.
Knygos išmoko giliau jausti, suprasti, kas yra vertingiausia gyvenime. Jos gali sugraudinti, prajuokinti, sudominti. Todėl aš manau, jog tie, kurie neskaito, yra nuobodūs, nemoka kurti įvairių dalykų.